Firma w Czechach - podatki, skladki - kalkulator

praca itp
Wiadomość
Autor
Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Firma w Czechach - podatki, skladki - kalkulator

#1

#1 Post autor: Phibrizzo »

Hej,

Ostatnio w moim srodowisku mowi sie sporo o przenoszeniu sie do Czech, magia niskich podatkow, jasnych regul i nie wpieprzajacego sie we wszystko urzedu skarbowego.
Z moimi kolegami podjalem temat i wpadl nam w rece dosc ciekawy kalkulator. Pokazuje on ile przy zalozonej kwocie miesiecznej bedzie sie placic podatkow i skladek w naszej ojczyznie a ile w Czechach.

http://www.firmawczechach.pl/kalkulator_podatkowy.html

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

Re: Firma w Czechach - podatki, skladki - kalkulator

#2

#2 Post autor: weis »

A czy w tym towarzystwie ktoś faktycznie się przeniósł i sprawdził na własnej skórze jakie są sumaryczne koszty; wynajęcia jakiegoś lokalu w czechach, koszty prowadzenia tam ksiegowości, zapłacaenia podatku w skali roku?
Pytam z czytstej ciekawośći, kiedyś planowałem zakładanie firmy w UK i nawet się do tego dość skruplatnie przygotowywałem, następnie odbyłem kilka dłuższych rozmów z kolegą który taką firmę prowadził od prawie dwóch lat i pokazał mi sporą ilość opłat o ktorych instnieniu nie widziałem lub nie brałem ich pod uwagę.
Fire, aim, ready!

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Firma w Czechach - podatki, skladki - kalkulator

#3

#3 Post autor: Phibrizzo »

weis pisze:A czy w tym towarzystwie ktoś faktycznie się przeniósł i sprawdził na własnej skórze jakie są sumaryczne koszty; wynajęcia jakiegoś lokalu w czechach, koszty prowadzenia tam ksiegowości, zapłacaenia podatku w skali roku?
Pytam z czytstej ciekawośći, kiedyś planowałem zakładanie firmy w UK i nawet się do tego dość skruplatnie przygotowywałem, następnie odbyłem kilka dłuższych rozmów z kolegą który taką firmę prowadził od prawie dwóch lat i pokazał mi sporą ilość opłat o ktorych instnieniu nie widziałem lub nie brałem ich pod uwagę.
Hej,

ja nie - ale fajnie ze ciagniesz watek - licze wlasnie na to ze ktos pociagnie temat i z kazdego takiego posta urodzi sie jakis taki poradnik :wink: :idea:

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: Firma w Czechach - podatki, skladki - kalkulator

#4

#4 Post autor: frontier »

weis pisze:A czy w tym towarzystwie ktoś faktycznie się przeniósł i sprawdził na własnej skórze jakie są sumaryczne koszty; wynajęcia jakiegoś lokalu w czechach, koszty prowadzenia tam ksiegowości, zapłacaenia podatku w skali roku?
Pytam z czytstej ciekawośći, kiedyś planowałem zakładanie firmy w UK i nawet się do tego dość skruplatnie przygotowywałem, następnie odbyłem kilka dłuższych rozmów z kolegą który taką firmę prowadził od prawie dwóch lat i pokazał mi sporą ilość opłat o ktorych instnieniu nie widziałem lub nie brałem ich pod uwagę.
Mozesz cos wiecej nakreslic o jakich kosztach piszesz? Jaka firme zalozyl, LTD czy Sole Trader?
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

Re: Firma w Czechach - podatki, skladki - kalkulator

#5

#5 Post autor: weis »

frontier pisze:Mozesz cos wiecej nakreslic o jakich kosztach piszesz? Jaka firme zalozyl, LTD czy Sole Trader?
Muszę poszukać korespondecji która ma kilka lat aby to sprawdzić, ale chodziło raczej o LTD, ja wtedy początkowo planowałem pójść na łatwiznę i skorzystać z umberalla company. Dodatkowo koszty życia w UK były nieco wyższe niż oczekiwałem więc nawet częściowy pobyt w połączeniu częstymi przelotami wychodził dość niekorzystnie.
Fire, aim, ready!

ODPOWIEDZ