Praca w Irlandii

praca itp
Wiadomość
Autor
Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Praca w Irlandii

#76

#76 Post autor: Phibrizzo »

krabu pisze:
freel4ncer pisze:(...) Pamietaj jesli przychodzi do negocjacji to ten kto pierwszy powie kwote ten przegrywa ;)
TRUE !
Nie zgodze sie. Negocjacje trwaja do momentu podpisania umowy. Ja wielokrotnie podbijalem stawke juz po tym jak klient sie na mnie napalil jak szczerbaty na orzechy co skutkowalo czasem i 100% podwyzka w stosunku do kwoty wejsciowej.

Papgun
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2017, 11:59

Re: Praca w Irlandii

#77

#77 Post autor: Papgun »

Witam,

Firma poszukuje Network Engineer'ow do swojego działu w Dublinie, duże amerykańskie korpo. Oferta do działu Operations, na irlandzki odpowiednik umowy o pracę.
Firma zapewnia całkiem pokaźny pakiet benefitów, więc miejsce dobre dla "rodzinnych", ale singiel też nie powinien narzekać :)

Zainteresowanych mogę polecić w wewnętrznym systemie.

Papgun
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2017, 11:59

Re: Praca w Irlandii

#78

#78 Post autor: Papgun »

Dla zainteresowanych powyższą ofertą, proszę o wysłanie PM z informacją o e-mail'u (jako nowy użytkownik nie mogę wysyłać sam PM, więc w ten sposób nie mogę odpowiedzieć).

hypersec
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46

Re: Praca w Irlandii

#79

#79 Post autor: hypersec »

Witka,

Dla mojego znajomego poszukuje jakiegoś kontraktu lub pracy na fulla w dublinie. Czy znacie jakies obecnie firmy, które robią teraz jakieś rektutacje? Gdzie pracuje troche polaków aby łatwiej się wdrożyć na początek?

Proszę o jakieś podpowiedzi, będę wdzieczny za każdą wskazówkę. Wiem, że jest tego sporo ale jakieś konkrety.

Co do profilu joba to network, support userów, data center, tsql

Będę wdzieczny za naprawadzające odpowiedzi do posta. 8)

papaj122
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 24 gru 2011, 21:40

Re: Praca w Irlandii

#80

#80 Post autor: papaj122 »

Jeżeli chodzi o prace w Amazonie jako Support to mogę sie podzielić informacjami.
Siedze tam prawie 4 lata i nie narzekam ale wszystko zalezy od teamu i managera na którego się trafi.

Rynek mieszkaniowy jest coraz gorszy i mieszkania ida w górę - dobra dzielnica to teraz nawet 2-2.5k za 2pokojowe mieszkanie
Firmy kuszą akcjami i jest to niezły kop do wypłaty ALE w Irlandii podatek za akcje to 52%. Czyli np. dostajecie RSU (Restricted Stock Unit) of firmy np. 10 i z tego "na rękę" zostają tylko 4 bo 6 jest sprzedawana na podatek. Można samemu zapłacic to z ręki (52%) ale wiele firmy jako standar ma "sprzedaż akcji na pokrycie podatku"

admo
wannabe
wannabe
Posty: 74
Rejestracja: 21 mar 2006, 17:51

Re: Praca w Irlandii

#81

#81 Post autor: admo »

trzy sprawy:
1. znacie lokalne sprawdzone portale cos jak otomoto gdzie mozna kupic motocykl? oraz na co zwrocic uwage przy zakupie motocykla/samochodu, dokumenty, przerejestrowanie itp. Swojego nie za bardzo chce tam tachac.
2. jak wyglada rynek drobnych napraw sieciowych: takich domówek, załozmy ze mam narzedzia telekomunikacyjne, miernik eth itp i chcialbym cos w weekendy dorobic i za kilka miesiecy dołozyc troche kasy i kupic jakis stary jacht..
3. i zamieszkac na jachcie. Tutaj bardziej temat na grupe zeglarska ale moze znacie kogos kto tak mieszka w okolicach portu?

Pzdr.

coffeechewer
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 14 maja 2015, 11:14

Re: Praca w Irlandii

#82

#82 Post autor: coffeechewer »

sprawdz adverts.ie & boards.ie

pozdr

ODPOWIEDZ