Praca w Irlandii

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: CCNA praca

#31

#31 Post autor: balam »

ben. pisze:Powiększa i pewnie będzie się powiekszać. A jak rozwiązałeś sprawę z potwierdzeniem adresu?
Format konta bankowego z tego co się orientuje to xx-xx-xx xxxxxxx . Więc to mam już z głowy bo mam konto w UK i sądze że bede mógł z niego korzystać . A bro to obowiązkowo:)
Prosto kumple jak maja mieszkanie to placa i rachunki - musi byc na nich + pisza list ze wynajmujesz pokoj i placisz tez ;), a to lykaja w ppsowni i luz. A z bankiem mozesz kombinowac podobnie albo na spokoj poczekac na pps + rachunek.
Format konta podobny ale konto jest 8 cyfrowe, jednak pewnie beda chcieli od Ciebie Irlandzkiego konta. Oczywiscie moge sie mylic :wink:

ben.
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:30

Re: CCNA praca

#32

#32 Post autor: ben. »

w UK format konta po sort code jest ośmio cyfrowy źle napisałem. Czy potwierdzeniem adresu w IRL jest też statement z banku ?
Jakie agencje zajmują sie w IRL rekrutacją do IT/telekom. Gdzie warto przesłać CV?

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: CCNA praca

#33

#33 Post autor: balam »

ben. pisze:w UK format konta po sort code jest ośmio cyfrowy źle napisałem. Czy potwierdzeniem adresu w IRL jest też statement z banku ?
Jakie agencje zajmują sie w IRL rekrutacją do IT/telekom. Gdzie warto przesłać CV?
Bank statement jak najbardziej potwierdza adres. Ja bym zaczal od wrzucenia CV na monster.ie, poprzegladal sobie irishjobs.ie lub recruitireland.ie. Z agencji bardzo dobre doswiadczenie mam z CPL (cpl.ie), no i sporo wyszukasz na podanych powyzej stronkach.
Jeszcze http://www.computerfutures.ie/ sa calkiem calkiem w temacie.

m13czu
wannabe
wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 08 wrz 2006, 12:38
Lokalizacja: Warsaw

#34

#34 Post autor: m13czu »

Ciekawostka co do cen mieszkan w irlandii

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid= ... refer=home

pamietajcie ze wzrost o 12 a potem spadek o 7 = ~0 w przypadku irlandii.
polska zaliczona jako kraj o kiepskich danych na podstawie ktorych jest wynik

hej

lusia
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2006, 19:33

nazwy zawodów związanych z IT

#35

#35 Post autor: lusia »

Czy ktoś z kolegów którzy są w temacie mógłby pokrótce opisać o co właściwie chodzi w stanowisku: Support 1st level (help desk) - skopiowałam to z pierwszego posta. Czy może jeszcze są inne nazwy stanowisk/pracy dotyczące osób zaczynających prace w branży sieciowej/systemowej IT w Irlandii.
Jestem jeszcze w Polsce, mam skończone studia w tym temacie i skończoną też Akademie Cisco, za 3 tyg podchodzę do egzaminu CCNA, doświadczenia branżowego to wielkiego nie mam, dlatego moje pytanie dotyczy tych stanowisk w języku angielskim, od których miałabym ewentualną szanse zacząć "robic kariere":)
Pozdrawiam

m4rc0
wannabe
wannabe
Posty: 138
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:09

#36

#36 Post autor: m4rc0 »

Przewaznie za zadanie bedziesz miec monitorowanie sieci (LAN badz WAN) klienta (zakladam ze mowimy o 1st lvl Network Support a nie o zadnym Windows blabla). Prosty troubleshooting, na konfiguracje urzadzen bym nie liczyl, chociaz cos prostego a wrecz trywialnego moze sie trafic, jako 1st lvl jestes na pierwszej lini walki ;) ze tak ujme .. kontakt z klientem via telefon badz email oraz z 2nd lvlem.

Awatar użytkownika
Wlochaty
wannabe
wannabe
Posty: 492
Rejestracja: 30 wrz 2006, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#37

#37 Post autor: Wlochaty »

Taka praca to zazwyczaj wsparcie via telefon. Jesli chodzi o Irlandie to na Twoim miejscu wybralbym sie raczej do Anglii badz Holandii...
Wlochaty

lusia
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2006, 19:33

#38

#38 Post autor: lusia »

Dzięki m4rc0 za rozjaśnienie tematu, może ktoś jeszcze coś dorzuci od siebie na temat pierwszych prac związanych z sieciami/systemami w Irlandii.
Wlochaty - a dlaczego uważasz ze Irlandia nie jest za dobra?

Awatar użytkownika
Wlochaty
wannabe
wannabe
Posty: 492
Rejestracja: 30 wrz 2006, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#39

#39 Post autor: Wlochaty »

Jestem w UK i widze po ilosci ogloszen z oferowana praca ze jest ich znacznie mniej niz rok temu. Ilosc ofert spadla o ok polowe. U nas w firmie tez odczuwamy recesje. Nie wiem dokladnie jest jest w Irlandii, ale ponoc gorzej niz w Anglii. Co prawda specjalista i do tego dobry zawsze znajdzie prace, ale obecny klimat i nastroje spoleczne raczej nie zachecaja do Irlandii. Jesli chodzi o rynek pracy w IT to uwazam ze Londyn badz Amsterdam to najlepsze kierunki, tutaj nawet jesli ofert jest mniej to jednak wciaz dosc duzo. BTW: mnie Irlandia sie nie podobala, choc bylem tam tylko na site`ach, ale dla mnie to sredniej wielkosci Dublin, a reszta to wioski i pola z tysiacami owiec ;]
Wlochaty

sezam84
wannabe
wannabe
Posty: 78
Rejestracja: 09 gru 2007, 23:15
Lokalizacja: Warsaw

#40

#40 Post autor: sezam84 »

A powiedzcie gdzie dokładnie szukać ogłoszeń dla Specjalistów IT na "wyspach".
Ja dopiero zaczynam karierę. w Polsce z pracą jest trudno więc może UK...

Awatar użytkownika
Wlochaty
wannabe
wannabe
Posty: 492
Rejestracja: 30 wrz 2006, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#41

#41 Post autor: Wlochaty »

Sadze ze znajdziesz wszystkow archiwum, ja korzystalem glownie z:

www.jobserve.com
www.reed.co.uk
www.monster.co.uk
Wlochaty

m4rc0
wannabe
wannabe
Posty: 138
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:09

#42

#42 Post autor: m4rc0 »

jako ze temat umarl, chcialby go wskrzesic i zapytac sie kolegow jak wyglada rynek pracy/zycie w Irlandii ? Chodzi mi o Dundalk - 60-65 tys to dobra oferta ?
Pozdrawiam

TmaX
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2006, 18:03
Lokalizacja: Cork, IRL
Kontakt:

#43

#43 Post autor: TmaX »

m4rc0 pisze:jako ze temat umarl, chcialby go wskrzesic i zapytac sie kolegow jak wyglada rynek pracy/zycie w Irlandii ? Chodzi mi o Dundalk - 60-65 tys to dobra oferta ?
Pozdrawiam
60 K jak na Irlandie to calkiem przyzwoicie, zalezy jeszcze jaki masz miec zakres obowiazkow.
Podatki troche wysokie, jesli jestes sam, to netto dostaniesz okolo 2700 E.
>>>Nie rób CCIE. Zejdź do bunkra, nakryj się kocem i czekaj na koniec. W końcu nadejdzie.<<<
Lukasz B.

restrykt
wannabe
wannabe
Posty: 79
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:46

#44

#44 Post autor: restrykt »

Jak kolega powyżej, mogę potwierdzić. Finansowo dosyć dobra oferta zwłaszcza, biorąc pod uwagę wymagania ;). Myślę, że korzystne zarobki są także ze względu na lokalizację.
Budget calculator znajdziesz tu:
http://www.deloitte.ie/tc/
Mieszkania:
http://www.daft.ie/
Życie w IRE wygląda ciekawie, ale to pewnie zależy też kogo zapytasz. Mentalność ludzi zdecydowanie na plus ;). Powodzenia.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#45

#45 Post autor: freel4ncer »

TmaX pisze:
m4rc0 pisze:jako ze temat umarl, chcialby go wskrzesic i zapytac sie kolegow jak wyglada rynek pracy/zycie w Irlandii ? Chodzi mi o Dundalk - 60-65 tys to dobra oferta ?
Pozdrawiam
60 K jak na Irlandie to calkiem przyzwoicie, zalezy jeszcze jaki masz miec zakres obowiazkow.
Podatki troche wysokie, jesli jestes sam, to netto dostaniesz okolo 2700 E.
Sorry ze odkopuje kotleta ale tutaj potrzeba sprostowania (ktos jeszcze wejdzie przeczyta i uwierzy :P )

Tak wiec w 2014r 60k e singlowi do reki dawalo 3359e miesiecznie
Zonatemu z niepracujaca zona (wykozystujac jej kwote wolna od podatku ) jakies 3784e
w tym roku zarobki beda ciutke wieksze (cos ok 50e)
a tutaj link do bardzo dobrego kalkulatora ktory jest co roku updatowany http://www.virtualaccountant.ie/Tools/tax2015.jsp

ODPOWIEDZ