Praca w Irlandii

praca itp
Wiadomość
Autor
freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#61

#61 Post autor: freel4ncer »

Rozumiem ze w Polsce masz darmowa i nigdy nie zaplaciles u lekarza :P

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#62

#62 Post autor: martino76 »

freel4ncer pisze:Rozumiem ze w Polsce masz darmowa i nigdy nie zaplaciles u lekarza :P
Nie chodzi o to, ze w Polsce jest darmowa bo jesli chodzi o specjalistow to zazwyczaj place z wlasnej kieszeni no chyba, ze masz prywatne ubezpieczenie wtedy masz specjalistow wliczonych w koszty, stomatologia juz w dawno przestala byc w PL darmowa :).

Ale jak chcem isc z dzieckiem do lekarza rodzinnego to ide, i nie ma tutaj zadnych problemow i za takie uslugi w PL sie nie placi. Wyglada na to, ze w IE nawet za to trzeba zaplacic no chyba, ze sie myle i taka opieka na dziecko jest bezplatna.

Pozdro,

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

#63

#63 Post autor: freel4ncer »

http://www.irishtimes.com/news/health/g ... -1.2170002

Maja wprowadzic free Gp dla dzieci do 6 roku zycia

Generalnie dziecko w irlandii to spory koszt. (o dziwo tylko dla pracujacych , ci co co na zasilku siedza mnoza sie jak kroliki:P )

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#64

#64 Post autor: martino76 »

freel4ncer pisze:http://www.irishtimes.com/news/health/g ... -1.2170002

Maja wprowadzic free Gp dla dzieci do 6 roku zycia

Generalnie dziecko w irlandii to spory koszt. (o dziwo tylko dla pracujacych , ci co co na zasilku siedza mnoza sie jak kroliki:P )
Dobra znalazlem odp na nurtujace mnie pytania odnosnie opieki medycznej. Uwazam, ze jest to absurdem w przypadku IE, bo skoro placisz podatki to twoje dziecko powinno miec rowny dostep do opieki meycznej bez wzgledu na to ile zarabiasz.

Moze przyda sie dla kogos innego link

Pozdro,

FranzM
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:46

Re: Praca w Irlandii

#65

#65 Post autor: FranzM »

Cześć,

Odświeżam temat. Czy uważacie że da się w Dublinie dostać 75-80k Euro brutto rocznie jako network engineer z CCNP i 8 latami doświadczenia w PL? Pytam w kontekście dużej amerykańskiej korporacji na "a".

Pozdrawiam
Franz

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Irlandii

#66

#66 Post autor: freel4ncer »

w amazonie chyba najlepiej nie placa do tego sporo ludzi narzeka ja bym sie tam nie pchal (pracowalem, pracuje z ex ludzie z amazona i mam w rodzinie ex amazonczyka ;) )
Jesli znasz dobrze jezyk umiesz pythona masz ccnp i jncip to 100k podstawy w dublinie jest w zasiegu reki ale to dla ludzi z doswiadczeniem w duzych corpo / isp


np ostatnio odezwali sie do mnie z ta oferta https://www.docusign.com/company/career ... jid=208150
powiedzialem im ze moje warunki to powyzej 100k + akcje + bonus + wpisowe + ubezpieczenie i 100% praca z domu.
odpowiedzieli ze wsyztsko poza praca z domu moga mi zaoferowac.
Nie jestem zainteresowany bo mam fajan prace z dobrymi zarobkami ;) i praca z domu a to mi wyglada na kupe pieprzenia w corpie ktorego juz robic niechce

Ot tak czasem rozmawiam z rekruterami w celu badania marketu i podbijania mojej stawki u pracodawcy ;)

Nie sugeruj sie tym 2 lata w networkingu z ogloszenia bo oczywiscie takiemu nie zaplaca 100k ;)



Pytanie czy sie oplaca ? Masz dzieci , zone ? (zona bedzie pracowac ? ) 5k euro na reke jako jedyny dochod na rodzine to nie sa luksusy ;)

FranzM
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:46

Re: Praca w Irlandii

#67

#67 Post autor: FranzM »

Dzięki za odpowiedź. Żony i dzieci nie mam a o tej ofercie myślę też jako o nowym doświadczeniu np. właśnie w juniperze, z którym nie miałem za wiele do czynienia jak dotąd. Na obecną prace za bardzo nie narzekam ale od jakiegoś czasu jest bardziej odtwórcza niż twórcza.
Więc wydaje mi się mam ten luksus wyskoczyć tam na rok czy dwa, solidnie się douczyć. Co nie oznacza że zadowoli mnie stawka w zakresie który tam uchodzi za śmieszny czy raczej juniorski.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Irlandii

#68

#68 Post autor: freel4ncer »

juniorska stawka na network engineera to 40k a nie 75-80k
75-80k to dobre pieniadze dla ccnp . Ale jak chcesz wiecej to musisz kodzic :D albo zostac seniorem (co w duzych firmach czesto wiaze sie z kodzeniem ;) )

aha z 75k na reke bedziesz mial 4k na singla to spoko kasa da sie fajnie pozyc jak mowilem na rodzine to juz bez rewelacji

FranzM
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:46

Re: Praca w Irlandii

#69

#69 Post autor: FranzM »

Rozumiem. To zapytam jeszcze o jedną rzecz korzystając z okazji. Choć to bardziej ogólne pytanie. Czy standardem w Irlandii (chyba że w ogóle na zachodzie) jest pytanie o obecne zarobki? Jakoś nie mam ochoty podawać i nie za bardzo wiem po co im to.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Irlandii

#70

#70 Post autor: freel4ncer »

Tak , pytaja . Ja odpowiadam ze to confidential information i moj kontrakt zabrania mi je ujawniac .
Pamietaj jesli przychodzi do negocjacji to ten kto pierwszy powie kwote ten przegrywa ;)

tanthil
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 20 gru 2011, 12:18

Re: Praca w Irlandii

#71

#71 Post autor: tanthil »

Ja odpowiadam ze porownywanie zarobkow miedzy krajami zachodu a wschodniej europy mija sie z celem i jest nie porownywalne. - zawsze dziala :lol:

Awatar użytkownika
krabu
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 30 paź 2007, 11:17
Lokalizacja: Krakow

Re: Praca w Irlandii

#72

#72 Post autor: krabu »

freel4ncer pisze:(...) Pamietaj jesli przychodzi do negocjacji to ten kto pierwszy powie kwote ten przegrywa ;)
TRUE !
.be like a Lucky Luke

TmaX
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2006, 18:03
Lokalizacja: Cork, IRL
Kontakt:

Re: Praca w Irlandii

#73

#73 Post autor: TmaX »

Dobry sieciowiec poszukiwany.
Wymagana solidna wiedza na poziomie CCNP+ oraz doswiadnczenie i ogolna wiedza n/t wdrozen data center.
Praca od zaraz w Cork.

Info na PM.
-Tomek
>>>Nie rób CCIE. Zejdź do bunkra, nakryj się kocem i czekaj na koniec. W końcu nadejdzie.<<<
Lukasz B.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca w Irlandii

#74

#74 Post autor: freel4ncer »

A podniesli wam place do poziomu Dublinskiego w tym Cork juz bo slyszalem ze straszna nendza z mieszkaniami ( w sensie poszly ostro w gore)

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Praca w Irlandii

#75

#75 Post autor: Phibrizzo »

Wczoraj dostalem oferte do Irlandia,Dublin na kontrakt 12 miesieczny dla experta. Stawka 900 funtow (dlaczego funtow nie wiem tez sie zdziwilem) za dzien (czyli circa 1045 euro\dzien). Ktos moze oszacowac jak sie ma ta stawka do realiow rynkowych jesli chodzi o kontrakt b2b w Dublinie. Ja moge w zamian powiedziec cos o Beneluxie lub Polsce. Poczytalem sobie dzisiaj i z tego co wiem to kontraktor placi wiecej podatkow niz czlowiek na etacie w tej Irlandii(dziwne).

ODPOWIEDZ