Praca zdalna CCNA

praca itp
Wiadomość
Autor
Green
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2017, 12:23

Praca zdalna CCNA

#1

#1 Post autor: Green »

Część wszystkim,

Dużo się mówi o ofertach całkowitej pracy zdalnej dla programistów, a czy znacie firmy które rekrutują sieciowców i zezwalają na taką formę pracy. Przejrzałem forum i najczęściej się piszę o Accenture w internecie znalazłem jeszcze Crossover(praca nie tylko dla sieciowców) a z polskich firm to czasami coś się pojawia na stronie Zenboxa, choć głównie to oferty do Boku. Mam CCNA i roczne doświadczenie w wdrażaniu i utrzymaniu sieci , język angielski myślę że na poziomie B2 oraz programuję obiektowo w Pythonie3 . Z góry dzięki wszystkim za wypowiedź. :)

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna CCNA

#2

#2 Post autor: freel4ncer »

Watpie by ktokolwiek dal swiezakowi pracowac zdalnie.

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

Re: Praca zdalna CCNA

#3

#3 Post autor: PatrykW »

Green pisze: 25 lis 2017, 16:52 Część wszystkim,

Dużo się mówi o ofertach całkowitej pracy zdalnej dla programistów, a czy znacie firmy które rekrutują sieciowców i zezwalają na taką formę pracy. Przejrzałem forum i najczęściej się piszę o Accenture w internecie znalazłem jeszcze Crossover(praca nie tylko dla sieciowców) a z polskich firm to czasami coś się pojawia na stronie Zenboxa, choć głównie to oferty do Boku. Mam CCNA i roczne doświadczenie w wdrażaniu i utrzymaniu sieci , język angielski myślę że na poziomie B2 oraz programuję obiektowo w Pythonie3 . Z góry dzięki wszystkim za wypowiedź. :)
Zenbox nie szukaja sieci, tylko systems.
CCNA watpie na prace z domu.
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: Praca zdalna CCNA

#4

#4 Post autor: seba766 »

A co ma znaczenie czy CCNA czy CCNP? Jeżeli ma doświadczenie i umiętętności to po okresie próbnym dostanie prace z domu.
Na pewno jak pisałeś Accenture to oferuje i Atos. Ostatnio chyba nawet na forum było ogłoszenie z Verfione

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna CCNA

#5

#5 Post autor: freel4ncer »

seba766 pisze: 27 lis 2017, 08:15 A co ma znaczenie czy CCNA czy CCNP? Jeżeli ma doświadczenie i umiętętności to po okresie próbnym dostanie prace z domu.
Na pewno jak pisałeś Accenture to oferuje i Atos. Ostatnio chyba nawet na forum było ogłoszenie z Verfione
Jak znam rynek (a troche znam ) to praca 100% jest czesciej dla doswiadczonych inzynierow . Sam pracuje 100% z domu i troche czasu sie za taka praca rozgladalem .
CCNA i roczne doświadczenie w wdrażaniu i utrzymaniu sieci

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Praca zdalna CCNA

#6

#6 Post autor: Kyniu »

Praca z domu, oprócz niewątpliwych zalet, ma bardzo, bardzo ale to bardzo wiele wad. Tak wiele, że ja, mogąc prowadzić swoją firmę z domu, co zresztą robiłem, po dwóch latach wynająłem biuro i .... jeżdzę do pracy ;) Fakt, mam stosunkowo blisko a moje miasto jest stosunkowo mało zakorkowane (kwestia godzin o których się jeździ) co niewątpliwie sprzyja takiemu podziałowi.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Marek607
wannabe
wannabe
Posty: 146
Rejestracja: 02 gru 2014, 10:38
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Praca zdalna CCNA

#7

#7 Post autor: Marek607 »

Kyniu pisze: 27 lis 2017, 11:02 Praca z domu, oprócz niewątpliwych zalet, ma bardzo, bardzo ale to bardzo wiele wad. Tak wiele, że ja, mogąc prowadzić swoją firmę z domu, co zresztą robiłem, po dwóch latach wynająłem biuro i .... jeżdzę do pracy ;)
Możesz rozwinać trochę temat? Rozumiem ze mówimy o firmie skladającej sie z kilku osób, czy jednego, czyli tylko Ciebie?
Marek.pro Marek Drzewiecki - blog administratora linux 8)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Praca zdalna CCNA

#8

#8 Post autor: Kyniu »

Marek607 pisze: 27 lis 2017, 13:10 Możesz rozwinać trochę temat? Rozumiem ze mówimy o firmie skladającej sie z kilku osób, czy jednego, czyli tylko Ciebie?
Doskwierał mi na przykład brak wyraźnego rozgraniczenia między "byciem w pracy" a "byciem poza pracą". Inne aspekty są na tyle osobiste, że nie mam ochoty o nich publicznie dyskutować.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna CCNA

#9

#9 Post autor: freel4ncer »

A mi tam pasuje . Ukladam sobie dzien jak chce , caly czas jestem z moim dzieckiem na czym bardzo mi zalezalo .
Marnuje duzo mniej czasu . Wstaje sobie rano, kapcie , herbata i juz jestem w pracy . Lunch czy obiad to przejscie z gabinetu do goscinnego .
Utkne na jakims problemie to ide pobiegac czy pojezdzic na rowerze nad wisle (mieszkam przy samej rzece ) w lato laptop + fotel/grawitacyjny w ogrodzie a w przyslzym roku stawiam maly basen :D (albo jakuzzi bo kobieta sie upiera ;)
Zadnych kolejek , korkow ( jak musze cos zalatwic czy zrobic zakupy to robie to gdy wszyscy siedza w robocie ) bliskosc rodziny i oszczednosc kasy do tego cisza i spokoj zadnych ludzi na sluchawkach w open space . Nie potrzebuje drugiego auta w rodzinie wiec kolejna oszczednosc. Minusy to moze utrudniona wymiana opini / dzielenie sie wiedza ale w moim teamie i tak wszyscy sa rozrzuceni po swiecie wiec nawet gdybym chodzil do biura w warszawie to i tak komunikacja z teamem odbywala by sie przez chat czy vc

misiu55
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2017, 15:14

Re: Praca zdalna CCNA

#10

#10 Post autor: misiu55 »

Kyniu pisze: 27 lis 2017, 13:22 Doskwierał mi na przykład brak wyraźnego rozgraniczenia między "byciem w pracy" a "byciem poza pracą". Inne aspekty są na tyle osobiste, że nie mam ochoty o nich publicznie dyskutować.
To jest jedno. Jest jeszcze kilka kwestii
Większość (prawie wszyscy?) zaczyna od pracy w operacjach. Prawie zawsze ścieżka rozwoju wygląda podobnie, l1/l0, l2, l3/integracje/architektura/sme.
W przypadku Opsów firmy chcą mieć ludzi u siebie - jest to najczęściej środowisko 'szybkiego reagowania', menadżer, team leader lubi widzieć kto jest akurat przy biurku. Przebywanie we wspólnej przestrzeni przyśpiesza komunikację. Dochodzi kwestia niezawodności - wszelkie operations center czy inne mają redundantne linki, bardzo często zasilanie awaryjne, a w domu to wiadomo jak to jest.
Dochodzi jeszcze kwestia bezpieczeństwa, w hierarchii dostępów do urządzeni operacje mają prawie zawsze najwyższy możliwy poziom dostępu do urządzeń, wyprowadzanie dostępów na zewnątrz stanowi dodatkowe ryzyko, wielu regulatorów rynków finansowych (innych pewnie też?) wymaga, żeby było jasno zdefiniowane gdzie ulokowani są ludzie z dostępami do urządzeń i jakie standardy bezpieczeństwa panują w danym miejscu.
Oprócz tego dochodzą też kwestie motywacji i wydajności pracy, dostępności do wiedzy innych ludzi z zespołu (szybciej można poprosić o pomoc kogoś kto siedzi biurko obok, niż pisząc do kogoś na IMie czy dzwoniąc), kwestia integracji członków zespołu - ludzie którzy pracują tylko zdalnie albo są z innych regionów świata zawsze będą bardziej odseparowani od zespołu niż ci, którzy siedzą w tym samym biurze.
Odcięcie pracy, od czasu wolnego. Gdy pracuję z domu okazuje się że więcej czasu poświęcam na pracę niż będąc w biurze, często chce 'coś dokończyć', a z drugiej strony to część czasu pracy poświęcam na pierdoły. Ludzie z dziećmi pewnie mogą mieć problem żeby powiedzieć dziecku 'teraz pracuję, tatuś nie może się z Tobą teraz bawić'. W biurze najczęściej jest środowisko i klimat który mimo wszystko pozwala skupić się na pracy.

Dużo korpo odchodzi od schematu całkowitej pracy zdalnej, zauważają spadek wydajności. Według mnie najlepiej sprawdza się model pracy mieszanej, 2-3 dni w domu i 2-3 dni w biurze.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna CCNA

#11

#11 Post autor: freel4ncer »

Ja tez mam redundancje w domu :P w dzisiejszych czasach zaden problem . Kwestia bezpieczenstwa ? rozumiem ze wszsystkie firmy maja dedykowany swiatlowod z biura do DC ktorego pilnuja byli czlonkoiwe spetznazu 24/7 ;)
Albo lepiej siedza wszyscy w serwerowni na konsoli :P

Stary mam w firmie PCI i nie ma najmniejszego problemu z remote work
"W biurze najczęściej jest środowisko i klimat który mimo wszystko pozwala skupić się na pracy." jak ktos lubi openspace (nie daj boze jeszcze zmieszany z nietechnicznymi ) to jasne dla mnie jest to nie do zniesienia


Btw smiesza mnie troche teksty nazekania na dluzsza prace. No sorry ale nie pracujemy na kasie w tesco gdzie podbija sie karte i fajrant. Ten zawod to ciagla praca / doskonalenie sie . Zreszta pokazcie mi ludzi ktorzy zarabiaja np po 10-15-20k i wiecej i pracuja 9-17 a po pracy maja wszystko gdzies wylaczaja telefony , maile etc . IT to sprawa globalna 24/7 teamy sa rozsiane po calym swiecei i nie ma bata trzeba czasem po godzinach posiedziec ale za to grzejemy wygodnie tylki , nikt nam przez ramie nie patrzy i zarabiamy bardzo dobry hajs w porownaniu z innymi zawodami

misiu55
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2017, 15:14

Re: Praca zdalna CCNA

#12

#12 Post autor: misiu55 »

Może i w Polsce, w większym mieście kwestia niedostępności internetu to niezbyt duży problem, ale w mniejszych miastach czy w innych krajach to jest duży problem. W niektórych miejscach ludzie maja chroniczne problemy z awariami prądu...więc wiesz.

Kwestia bezpieczeństwa to chodzi bardziej o fizyczny dostęp do urządzeń (laptopa, komputera) czy do człowieka niż o szyfrowanie ruchu. Nie ma co się o to rzucać - firmy w biurach mają wdrożone polityki bezpieczeństwa, polityki dostępu do pomieszczeń i tego nie przeskoczysz.

Ale operacje przecież tak pracują... jesteś w pracy w określonych godzinach, przychodzi koniec zmiany, zdajesz problemy komuś innemu, zmianę przejmują inni ludzie a Ty wylogowujesz się i idziesz do domu.
Nie można sobie dać wejść na głowę, trzeba zachować w życiu dystans i podział pomiędzy pracą a wolnym czasem.

A nauka...mi się uczy lepiej gdy nikt mi nie zawraca głowy problemami produkcyjnymi, gdy nie dzwoni telefon i gdy mogę skupić się na tym co chcę zrobić.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna CCNA

#13

#13 Post autor: freel4ncer »

Co ty gadasz we wszystkich duzych korpo jakie znam operacyjni sieciowcy maja laptopy ktore zabieraja do domu. Co ma dostep do pomieszczen skoro pracujesz na tym samym sprzecie w pracy i w domu ? Jedyna roznica to taka ze z domu odpalasz VPN klienta a w pracy masz site to site na fw .

Operacje tak pracuja oczywiscie maja shifty i co powiesz mi ze pracujac 9 to 5 i nic pozatym operacyjny daleko zajdzie ? :D

misiu55
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwie 2017, 15:14

Re: Praca zdalna CCNA

#14

#14 Post autor: misiu55 »

Tłumaczę tylko dlaczego firmy mogą być przeciwne pracy z domu
freel4ncer pisze: 27 lis 2017, 17:01 Operacje tak pracuja oczywiscie maja shifty i co powiesz mi ze pracujac 9 to 5 i nic pozatym operacyjny daleko zajdzie ? :D
A co to znaczy 'zajdzie daleko'?

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Praca zdalna CCNA

#15

#15 Post autor: freel4ncer »

misiu55 pisze: 27 lis 2017, 17:34 Tłumaczę tylko dlaczego firmy mogą być przeciwne pracy z domu
freel4ncer pisze: 27 lis 2017, 17:01 Operacje tak pracuja oczywiscie maja shifty i co powiesz mi ze pracujac 9 to 5 i nic pozatym operacyjny daleko zajdzie ? :D
A co to znaczy 'zajdzie daleko'?
Gdziekolwiek poza klepanie shiftow 9to5 :D c'mon kazdy kto ma choc troche wyczucia wie ze z siedzenia na operacjach trzeba sie wymixowac asap by robic kariere , bardziej prestizowe jest design/architecture czy teraz automation . Ops ktory siedzi nad monitoringiem 9to5 jest meh zarowno w zarobkach jak respekt level :P

ODPOWIEDZ