Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

praca itp
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#31

#31 Post autor: lbromirs »

CCIESecWannabe pisze: 23 sty 2018, 02:18 OK, to rozumiem dotyczy ludzi ktorzy mieli zaczac prace, a nie zaczeli. Czy tych zwolnionych w ostatniej chwili tez?

Jaki byl powod calego zamieszania? Zwykly freeze i ciecie kosztow czy jakas wieksza restrukturyzacja?

Jaka jest skala tego wszystkiego? Tzn. ilu inzynierow polecialo (+ ilu odeszlo samych), a ile liczy caly SOC?

Tak jak mowie, nie chce polegac na plotkach, a slyszalem ze spore trzesienie ziemi bylo/jest obecnie w SOC.
Temat dotyczy całości naszych umów z wykonawcami i rekruterami. Polityka zatrudnienia Cisco to jedno, to w jaki sposób jest ona realizowana i komunikowana przez firmy rekrutacyjne to drugie - i tu pojawiły się problemy.

kuta_bez_s
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:22

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#32

#32 Post autor: kuta_bez_s »

lbromirs pisze: 23 sty 2018, 15:10
CCIESecWannabe pisze: 23 sty 2018, 02:18 OK, to rozumiem dotyczy ludzi ktorzy mieli zaczac prace, a nie zaczeli. Czy tych zwolnionych w ostatniej chwili tez?

Jaki byl powod calego zamieszania? Zwykly freeze i ciecie kosztow czy jakas wieksza restrukturyzacja?

Jaka jest skala tego wszystkiego? Tzn. ilu inzynierow polecialo (+ ilu odeszlo samych), a ile liczy caly SOC?

Tak jak mowie, nie chce polegac na plotkach, a slyszalem ze spore trzesienie ziemi bylo/jest obecnie w SOC.
Temat dotyczy całości naszych umów z wykonawcami i rekruterami. Polityka zatrudnienia Cisco to jedno, to w jaki sposób jest ona realizowana i komunikowana przez firmy rekrutacyjne to drugie - i tu pojawiły się problemy.
Czyżby spychologię czas zacząć ?

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#33

#33 Post autor: mhuba »

kuta_bez_s pisze: 23 sty 2018, 18:09 Czyżby spychologię czas zacząć ?
A czego się spodziewałeś?

mHuba

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#34

#34 Post autor: majki »

CCIESecWannabe pisze: 23 sty 2018, 00:42 Cisco SOC byl na mojej short-liscie potencjalnych pracodawcow, a nie chcial bym go skreslac na podstawie plotek i czesciowych informacji.
Podobno Experis nie ma wiele wspolnego ze sprawa, poza tym ze sam zostal postawiony w niezrecznej sytuacji.
Freeze zakończony, możesz aplikować do SOCu.

CCIESecWannabe
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2016, 00:33

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#35

#35 Post autor: CCIESecWannabe »

majki pisze: 23 sty 2018, 19:59
CCIESecWannabe pisze: 23 sty 2018, 00:42 Cisco SOC byl na mojej short-liscie potencjalnych pracodawcow, a nie chcial bym go skreslac na podstawie plotek i czesciowych informacji.
Podobno Experis nie ma wiele wspolnego ze sprawa, poza tym ze sam zostal postawiony w niezrecznej sytuacji.
Freeze zakończony, możesz aplikować do SOCu.
https://www.youtube.com/watch?v=aAOoXN8LLC0
Pozdrawiam
CCIESecWannabe

andrei
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2017, 14:37

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#36

#36 Post autor: andrei »

lbromirs pisze: 23 sty 2018, 00:48
CCIESecWannabe pisze: 23 sty 2018, 00:42
andrei pisze: 27 gru 2017, 09:01

Jakby miał jakąś informację to napisz bo wszyscy, którzy mieli ze mną trafić do Teamu skreślili Cisco, a dobrze wiedzieć ile w tym wszystkim ich winy.
Dolaczam sie do prosby.

Cisco SOC byl na mojej short-liscie potencjalnych pracodawcow, a nie chcial bym go skreslac na podstawie plotek i czesciowych informacji.
Podobno Experis nie ma wiele wspolnego ze sprawa, poza tym ze sam zostal postawiony w niezrecznej sytuacji.
Dostałem informacje że temat zostanie potraktowany szerzej - dostałem informacje od naszego zespołu HRowego z Krakowa że zachowania o których piszecie nie mieszczą się w zakresie podpisanych przez nas kontraktów.

Jeśli spotkacie się z tego typu sytuacjami, wyślijcie mi kopię korespondencji na @cisco.com. Będziemy każdorazowo temat badać.

Dzięki.
Ja się spotkałem na własnej skórze :) nie polecam,
Prześlę info, jeśli ktokolwiek się tym zainteresuje - fajnie, może uda się coś zrobić żeby w przyszłości inni koledzy nie musieli doświadczać tego co my. Oczywiście gwarancji nigdy nikt nie da :)

Co do Experisu - tak mi też Panie rekruterki tłumaczyły, że zostały w niezręcznej sytuacji, ale taka firma na pewno ma zabezpieczenie finansowe przed takimi sytuacjami (duże korpo, kleinci na całym świecie), więc starają się zepchnąć całą winę na Cisco - i tak też wprost to przekazali "Wina Cisco, Wina Cisco, damy wam wynagrodzenie za pół miesiąca i dajcie nam spokój"- parafrazując ich słowa :) Nie ma co im wierzyć.
Z kolei HR Cisco - krótko ucina temat - nie odnosi się w ogóle- jakby ich to nie dotyczyło i zaprasza do rekrutacji na inne stanowiska do TACa...

Trzeba się uczyć na moich błędach:)

Pozdrawiam!

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#37

#37 Post autor: Phibrizzo »

andrei pisze: 24 sty 2018, 13:36 Ja się spotkałem na własnej skórze :) nie polecam,
........
Trzeba się uczyć na moich błędach:)
Ja zas polecam znaczne zwiekszenie oczekiwan finansowych w stosunku do pozycji B2B w Cisco.
Jesli okazali sie nierzetelni nie nalezy z nich calkowicie rezygnowac ale nalezy podniesc oczekiwania i skorelowac je z wyzszym ryzkiem zwiazanym z tym klientem i agencja ktora go reprezentuje.
Pracodawcy musza sie nauczyc ze na rynku pracownika posiadanie zlej reputacji wiaze sie z wyzszymi kosztami operacyjnymi :)

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#38

#38 Post autor: mhuba »

andrei pisze: 24 sty 2018, 13:36 Trzeba się uczyć na moich błędach:)
A jaki tam był Twój błąd? Słaba umowa b2b? Pewnie agencja nie pozwoli za dużo w niej namieszać.

W Cisco jak to w korporacji ktoś dał zielone swiatło na zatrudnienie ludzi bo ciężko sobie wyobrazić że mogło być inaczej.
W Cisco jak to w korporacji zaszły jakieś dynamiczne zmiany: freeze, reorganizacja, nowy szef, huragan Irma, whatever które wygenerowały nowe decyzje.
W Cisco jak to w korporacji zderzenie, z jednej strony nowe decyzje z drugiej strony stare umowy, rekrutacje w toku, podpisane umowy, lekka panika.
W Cisco jak to w korporacji pewnie sporo czasu mineło zanim ktoś się zorientował że trzeba powiadomić Experis że jednak już tych ludzi nie potrzebują.
Experis z pewnością był kryty, miał wszystko czarno na białym, zamówienie na konkretną ilość osób, przecież MUSIELI mieć zielone światło na zatrudnienie jednego czy drugiego bo rekrutacje przeprowadza Cisco i to Cisco opiniuje czy kogoś chce czy też nie!
Cisco wraz z Experisem zaczeli szukać jakiegoś rozwiązania jak tych ludzi jednak legalnie kopnąć w ryj.
Pewnie w tym momencie Experis mógł się postawić ale tego nie zrobił bo lubi pracować z Cisco, lubi od nich zlecenia, przeanalizowali umowy i wyszło że jedak mogą je zerwać bezkarnie z ludzmi.
Ktoś tam może nawet w jakimiś momencie tej zawieruchy chlapnął, że będzie jakaś na to kasa, że ludziki jakiś ochłap dostaną, ale jak się okazało po kilku dniach analizy w dziale prawnym że można tych ludzi kopać bezkarnie to zrezygnowali z pomysłu rozdawania forsy.

Ot cała historia.
Teraz przecież żadna z powyższych poważnych instytucji nie powie, moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina.
Są zamieszane w to dwie firmy a to idealna sytuacja żeby rozmyć odpowiedzialność i jeden może zgonić na drugiego żeby jakoś zachować twarz.
Pełną winę za zaistniała sytuacje ponosi Cisco i chyba nie trzeba nikogo tu do tego przekonywać.
Cisco oczywiście mówi że jest inaczej i zasłania się umowami, które to oczywiście są poufne ;)

Pamiętajcie w korpo liczy się tylko i wyłącznie piniądz.

mHuba

PS. Takie i podobne rozwiązania w korpo to chleb powszedni.
Widziałem akcje zamykania oddziału po to żeby za kilka miesięcy otwierac go na nowa i co zabawne w tym samym miejscu nawet w tym samym biurze.
Bo o ile ludzi na b2b moża było kopnać w ryj z dnia na dzień to umowy najmu tak szybko się nie dało rozwiązać.
Firma/korpo płaciła za najem, ludzi się pozbyła, po czym jednak się okazało że oddział jest potrzebny, a tak się skałada że jest i biuro więc teraz tylko trzeba szukac ludzi ;)

andrei
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2017, 14:37

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#39

#39 Post autor: andrei »

lbromirs pisze: 23 sty 2018, 00:48
CCIESecWannabe pisze: 23 sty 2018, 00:42
andrei pisze: 27 gru 2017, 09:01

Jakby miał jakąś informację to napisz bo wszyscy, którzy mieli ze mną trafić do Teamu skreślili Cisco, a dobrze wiedzieć ile w tym wszystkim ich winy.
Dolaczam sie do prosby.

Cisco SOC byl na mojej short-liscie potencjalnych pracodawcow, a nie chcial bym go skreslac na podstawie plotek i czesciowych informacji.
Podobno Experis nie ma wiele wspolnego ze sprawa, poza tym ze sam zostal postawiony w niezrecznej sytuacji.
Dostałem informacje że temat zostanie potraktowany szerzej - dostałem informacje od naszego zespołu HRowego z Krakowa że zachowania o których piszecie nie mieszczą się w zakresie podpisanych przez nas kontraktów.

Jeśli spotkacie się z tego typu sytuacjami, wyślijcie mi kopię korespondencji na @cisco.com. Będziemy każdorazowo temat badać.

Dzięki.

Odświeżam temat bo mija rok od pamiętnej akcji z Cisco. Czy przez ten krok ktokolwiek się czegoś dowiedział... Łukasz - czy kop cztery litery ciągle jest możliwy? Rekrutacje obszerne, rotacje ludzi jeszcze większe. Takie standardy w Cisco w Krakowie :)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#40

#40 Post autor: lbromirs »

Nie dostałem żadnej informacji na @cisco.com od czasu tego wątku.

W czasie o którym pisałem przeprowadziliśmy rozmowy ze wszystkimi agencjami. Co więcej, zmieniliśmy w ogóle program współpracy z firmami outsourcingowymi - nowy nakłada dużo więcej reguł na to co i jak te firmy mogą komunikować i w jaki sposób powinny traktować swoich partnerów.

Pamiętajcie proszę, że dzisiaj w Krakowie pracuje już prawie 2000 osób. To ogromna operacja, choć wskaźniki rotacji są bardzo niskie. W Warszawie mamy zaledwie 70 osób.

andrei
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2017, 14:37

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#41

#41 Post autor: andrei »

Pytanie czy to przynosi skutek i czy... ktoś w to uwierzy :) (bez urazy ale to podobna ściema jak rok temu w momencie całego fuckupu)
Mam nadzieję, ze ktoś znaim dołączy do Cisco przeczyta ten wątek ku przestrodze :)
.

ODPOWIEDZ