Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

praca itp
Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#16

#16 Post autor: mhuba »

Cisco to kolejna korporacja jak każda inna. Jakim cudem spodziewacie się po nich ludzkich odruchów? Oficjalne stanowisko jakie tu może usłyszycie nie będzie miało totalnie nic wspólnego z prawda. Jeśli ten SOC wspiera zewnętrze firmy to pewnie stracili jakiegoś klienta ewentualnie jakiś kontrakt się zmienił i tyle. Amerykańskie korporacje działają na zasadzie gaszenia pożarów, dzisiaj zwolnią 100 osób a jutro zaczną 100 zatrudniać. Często tych samych. Ile razy ja to już widziałem. Człowiek nigdy się nie liczył. Liczą się tylko i wyłącznie plany i stabilność zatrudnienia tych na szczycie piramidy.

Pzdr
mHuba

tdewille
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 01 gru 2016, 17:45

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#17

#17 Post autor: tdewille »

Po tym co widzę we wszystkich "Center of Excellence" to mnie w ogóle nie dziwi. Zobaczcie co się dzieje przez freeze w IBM. Ludzie odchodzą a rekrutacji w zasadzie brak przez freeze, a w przyszłym roku będzie pewnie masowa rekrutacja :D Atos to samo. A że Cisco nie powiadomiło? Przecież my to mięso armatnie ;)
A swoją drogą to dla mnie kolejny argument przeciw B2B. W ogóle co to za B2B w SOC. Przecież to jest już jawne robienie sobie jaj. Czy to jest samodzielne stanowisko pracy? Ale potem jest jęczenie jaka to słaba jest opieka zdrowotna w PL itd itd. Jest w tym pewna murzyńskość...
Chociaż oczywiście normalną UoP też można wypowiedzieć z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia gdzie uzasadnieniem pracodawcy może być utrata kontraktu i pozamiatane, ale w tym przypadku gdzie pracownik zrezygnował z poprzedniej stałej pracy, a w nowej został zwolniony po podpisaniu umowy, ale jeszcze przed faktycznym rozpoczęciem nowej pracy to wg mnie istnieją duże szanse na odszkodowanie jeśli pójdzie się do sądu pracy.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#18

#18 Post autor: Kyniu »

tdewille pisze: 24 gru 2017, 03:52 Ale potem jest jęczenie jaka to słaba jest opieka zdrowotna w PL itd itd. Jest w tym pewna murzyńskość...
Zastanowiłeś się nad tym co piszesz? Rozumiesz cokolwiek z tego, jak funkcjonuje NFZ i system ubezpieczeń? Masz świadomość, że od działalności gospodarczej też się odprowadza składkę? Z której w praktyce się nie korzysta, bo człowiek w życiu bo nie doczekał na państwową służbę zdrowia i idzie prywatnie i za wszystko płaci, mimo odprowadzenia składki.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

adam9870
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2012, 03:01

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#19

#19 Post autor: adam9870 »

Kyniu pisze: 24 gru 2017, 10:58
tdewille pisze: 24 gru 2017, 03:52 Ale potem jest jęczenie jaka to słaba jest opieka zdrowotna w PL itd itd. Jest w tym pewna murzyńskość...
Zastanowiłeś się nad tym co piszesz? Rozumiesz cokolwiek z tego, jak funkcjonuje NFZ i system ubezpieczeń? Masz świadomość, że od działalności gospodarczej też się odprowadza składkę? Z której w praktyce się nie korzysta, bo człowiek w życiu bo nie doczekał na państwową służbę zdrowia i idzie prywatnie i za wszystko płaci, mimo odprowadzenia składki.
Może na wizyty nie doczekasz, bo idioci zapisują się w 5 miejsc na raz i nie przychodzą na wizyty blokując miejsca, ale jakbyś miał zawał, to od razu Cię przyjmą, a potem skierują na rehabilitację i na cykliczne wizyty w poradni i w ten sposób 20 tys. zł rozejdzie się z publicznych pieniędzy.

tdewille
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 01 gru 2016, 17:45

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#20

#20 Post autor: tdewille »

Kyniu to w jakiej wysokości płacisz składkę zdrowotną na tej swojej działalności? pochwal się :) ale nie w tym rzecz. Rzuciłem służbą zdrowia dla przykładu, a chodzi mi o zasadę. Praca w supporcie to nie jest działalność gospodarcza, choćby nie wiem jak to naciągnąć...

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#21

#21 Post autor: Kyniu »

tdewille pisze: 25 gru 2017, 19:48 Kyniu to w jakiej wysokości płacisz składkę zdrowotną na tej swojej działalności? pochwal się :) rozśmieszacie mnie...
Zdecydowanie za wysokiej, biorąc pod uwagę ile z niej korzystam i że za każdą wizytę u okulisty czy stomatologa i tak muszę zapłacić. Niestety naród w tym kraju nie umie zrozumieć i przyjąć do wiadomości, że każdy powinien płacić za siebie. Opłacać swoje indywidualne ubezpieczenie i na tej podstawie korzystać z usług medycznych, na poziomie jaki mu jego pakiet ubezpieczeniowy zapewnia. Ale w końcu tak będzie, bo obecny system jest bankrutem i długo już nie pociągnie. PRL upadł nie z powodu protestów Solidarności czy dlatego, że ludzie nagle zapragnęli demokracji - upadł z powodów ekonomicznych. I zaprowadzany przez PiS PRL bis też zbankrutuje. Na razie im się udaje bo trafili na okres prosperity gospodarki, ale ta machina już ledwo dycha - wystarczy popatrzeć na statystyki, jak wiele firm się zamyka, bankrutuje lub wynosi. Polecam raport Euler Hermes o wzroście niewypłacalności polskich firm w 2017 roku. Albo poczytanie jak wiele firm budowlanych niedługo padnie, bo US nie zwraca im należnego VATu.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
art
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 04 lip 2011, 10:25

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#22

#22 Post autor: art »

Ale czekaj, przeciez opisywane tutaj problemy Ciebie to nie dotycza, chyba ze w Kanadzie tez rzadzi PiS I maja tam NFZ.


P.S. nie glosowalem na PiS
Ups I switched again =)

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#23

#23 Post autor: mhuba »

A tam padnie, już teraz ZUS i NFZ razem wzięte to chyba 40% wydatków budżetowych. Zawsze będzie można wydać tu więcej tam mniej. Nie kupimy jakiś tam helikopterów, samolotów. Była już ustawa jedna o likwidacji OFE teraz druga, za chwile może być trzecia o emeryturze podstawowej typu tysiąc dla każdego. Teraz będzie podwyżka danin do ZUS dla tych lepiej przędzacych. Okradanie obywateli szczególniej ew wąskich grup społecznych przychodzi bardzo łatwo. Kto im tego zabroni? Prognozowane przyszłe emerytury to nie kredyt w międzynarodowych instytucjach który ciągnie się dziesiątkami lat. Chyba jeszcze spłacamy długi Gierka zaciągnięte w latach 70. OFE, emerytura podstawowa, podwyżka danin dla dobrze zarabiających to tylko jedna ustawa i po bólu.

mHuba

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#24

#24 Post autor: peper »

Odchodzicie od głównego wątku posta więc przywołuje Was do porządku
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

andrei
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2017, 14:37

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#25

#25 Post autor: andrei »

lbromirs pisze: 23 gru 2017, 01:37
bartek17 pisze: 22 gru 2017, 14:26 Koledzy z Cisco (Łukasz, Sebastian)- jakieś informacje odnośnie sprawy z Waszej strony?
Poprosiłem nasze HRy z Krakowa o rzucenie okiem na ten temat - w szczególności firm zewnętrznych. Niestety nie znam szczegółów, a pierwsze informacje dostaniemy dopiero po Świętach, a najprawdopodobniej wręcz - po Nowym Roku. Teraz wszyscy poszli na urlopy.
Jakby miał jakąś informację to napisz bo wszyscy, którzy mieli ze mną trafić do Teamu skreślili Cisco, a dobrze wiedzieć ile w tym wszystkim ich winy.

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#26

#26 Post autor: Phibrizzo »

andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 ...
Ale dzień przed 1 grudnia dostałem telefon od Experisu, że niestety są cięcia w Cisco i nie zacznę pracy w SOCu.
Oczywiście mam z nimi umowę B2B, ale Panie rekruterki jednym głosem, że dostane 2 tygodniowy ekwiwalent i że to jest ich dobra wola
Ja o tym ciagle wam mowie. B2B to nie etat ! tutaj nie obowiazuje prawo pracy. Umowy B2B sa zas tak zazwyczaj skonstruowane ze kontraktor nie otrzyma zadnych pieniedzy do momentu az klient nie klepnie mu przepracowanych godzin. Chyba ze zapiszesz sobie w kontrakcie ze w przypadku nie rozpoczecia kontraktu bedzie ci sie nalezala kara umowna - ale na to zadna agencja sie nie zgodzi :)
Kontrakt moj drogi to RYZYKO !!!
Dlatego stawki za kontrakt nie moge odpowiadac tzw kosztom pracodawcy lecz musza byc wielokrotnoscia tego co mozna zarobic na UoP.
Po wiecej szczegolow zachecam do zapoznainia sie z moim postem:
viewtopic.php?t=22784
i do dzielenia sie ta wiedza z kolegami. Inaczej agencje i klienci beda was dymac az milo przez nastepna dekade albo dwie zanim nowe pokolenie wychowane w socjalizmie (gdzie "pan da") nie zrozumie tej subtelnej roznicy miedzy kontraktem a etatem :)
andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 bo miesięczne wypowiedzenie w takiej sytuacji nie obowiązuje.... ale że załatwią mi inną prace itp
Tak jak powyzej - tutaj nie obowiazuje zadne prawo pracy. Agencja zadnej pracy ci nie "zalatwi" bo to ich inny klient musi sie zgodzic wziasc cie na kontrakt a oni maja takich jak ty "czyt. kontraktorow" gleboko w dupie. Agencji zalezy tylko na dwoch rzeczach:
1. prowizji od kazdej przepracowanej przez ciebie godziny
2. dobrych relacjach z klientem zeby moc mu podsylac coraz wiecej kontraktorow zeby generowac coraz wieksza prowizje
andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 Grudzień mija a Experis żadje innej ofery nie przedstawił, pieniędzy nie wypłacił, a w Cisco nikt tego nie chce komentować. Sam Experis wsyztsko nieprofesjonlanie zwalił na CIsco, w każdym mailu/rozmowie twierdzi, że to ich wina itp id.... Dramat.
Kto jest winny tej sytuacji ? Wszyscy po trochu ale jesli naprawde chcesz zobaczyc osobe ktora odpowiada za to ze obudziles sie z reka w nocniku to wg mnie spojrz w lustro !
Kontrakt to RYZYKO - ryzyko tego ze moga cie zwolnic bez podania jakiejkolwiek przyczyny, ze ci nie zaplaca, ze wogole nie dojdzie do rozpoczecia prac (jak w twoim przypadku). Jestem podwykonawca, zewnetrzna firma ktorej nikt nic nie gwarantuje (chyba ze podczas negocjacji warunkow kontraktu zapiszesz sobie kary umowne za tego typu akcje). Cisco zas dba o swoj interes (dziwisz im sie?). Szefostwo Cisco dziwi sie tobie - bo w ich krajach, na zachodzie, kontraktorzy to zazwyczaj bogaci ludzie, ktorzy zarabiaja wielokrotnosc tego co moga otrzymac pracownicy na etatach. Gdy zdarza sie taka sytuacja kontraktor zazwyczaj opisuje ja znajomym - wtedy stawka dla klienta na rynku idzie oczywiscie w gore bo ryzyko wspolpracy takze sie zwieksza- ale poniewaz zaakumulowal on juz sporo pieniedzy nie stanowi to dla niego problemu - idzie szukac nowej pracy nie obawiajac sie o byt swoj i rodziny.
andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 Dlatego przestrzegam Przed Experis firmą wszystkich, którzy czytają to forum.
Szkoda tylko bo Cisco w Krakowie traci reputacje przez takie firmy...
Expertis to denna agencja to prawda, oferuja kiepskie stawki ale to nie jest ich wina tylko wasza - pierdoly jedne - bo sprzedajecie swoja wiedze za grosze. Mozna zwalic wine na klienta ale on tylko dba o swoje wlasne interesy. Kontraktorzy w przypadku problemow finansowych firmy sa wyrzucani zazwyczaj w pierszej kolejnosci - bo na zachodzie kosztuja oni firme najwiecej, poza tym jako koszt zmienny (a nie staly jak etatowcy) sa najlatwiejsi do zwolnienia i wykazania redukcji kosztow.
Nastepnym razem wez kontrakt na normalnych zasadach a zaoszczedzisz tyle kasy przez pierwsze kilka miesiecy ze w przypadku kolejnej takiej akcji po prostusie usmiechniesz i pojedziesz na wakacje na Seszele :)
Jesli zas nie wyhodowales sobie jaj to polecam etat .... cieplutka pensja, prawo pracy ktore chroni twoje interesy .... i po co sie meczyc ?
Ostatnio zmieniony 30 gru 2017, 11:20 przez Phibrizzo, łącznie zmieniany 7 razy.

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#27

#27 Post autor: Phibrizzo »

tdewille pisze: 24 gru 2017, 03:52 A swoją drogą to dla mnie kolejny argument przeciw B2B. W ogóle co to za B2B w SOC. Przecież to jest już jawne robienie sobie jaj. Czy to jest samodzielne stanowisko pracy? Ale potem jest jęczenie jaka to słaba jest opieka zdrowotna w PL itd itd. Jest w tym pewna murzyńskość...
Zgadzam sie ... jest tym bardziej ze ci ludzie sprzedaja sie za niewiele wiecej niz to co otrzymuja na UoP brutto (czyli za tzw. koszty pracowadcy) W cywilizowanych krajach specjalisci wiedza ze kontrakt to RYZYKO i za to ryzyko odpowiednio powiekszaja swoja oczekiwana stawke godzinowa.
tdewille pisze: 24 gru 2017, 03:52 Chociaż oczywiście normalną UoP też można wypowiedzieć z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia gdzie uzasadnieniem pracodawcy może być utrata kontraktu i pozamiatane
Jesli jestes na okresie probnym to prawda ale jesli juz podpisano z toba umowe na czas nieokreslony jest to bardzo trudne i w sadze pracodawca zazwyczaj przegrywa taka batalie.
"utrata kontraktu" czyli masz na mysli likwidacja stanowiska jesli przeprowadzona pozornie (w celu pozbycia sie niechcianej z firmy osoby) jest bardzo latwa do wykrycia, zas ewentualne konsekwencje dla pracodawcy sa bardzo dotkliwe. Dlatego zachecam w kazdym przypadku kierowanie takich sytuacji na droge sadowa i nie podpisywanie zadnych dokumentow z bylym pracodawca.
tdewille pisze: 24 gru 2017, 03:52 ale w tym przypadku gdzie pracownik zrezygnował z poprzedniej stałej pracy, a w nowej został zwolniony po podpisaniu umowy, ale jeszcze przed faktycznym rozpoczęciem nowej pracy to wg mnie istnieją duże szanse na odszkodowanie jeśli pójdzie się do sądu pracy.
Widac ze nie widzisz roznicy miedzy UoP a B2B :)
To o czym mowisz jest istotnie mozliwe w przypadku UoP - szczegolnie jesli pracownik otrzymal list intencyjny.
W przypadku B2B wchodzi w gre Kodeks Cywilny. Generalnie jesli chlopina nie zapisal sobie w kontrakcie ze np. w przypadku zerwania przez agencje kontraktu przed jego rozpoczeciem lub w pierwszych 3 miesiacach trwania kontraktu nalezy sie mu kara umowna z ich strony bedzie trudno cokolwiek uzyskac
Moze oczywiscie isc do sadu z pozwem odnosnie utraconych korzysci lub tzn negocjacji pozornych (jesli umowa nie zostala wogole zawarta zas negocjacje sie odbyly i wyraznie agencja dala mu nadzieje na korzystne zawarcie umowy) ale jesli chodzi o jego szanse i koszta takiej batalii to radze z tym pytaniem udac sie do prawnika.

CCIESecWannabe
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2016, 00:33

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#28

#28 Post autor: CCIESecWannabe »

andrei pisze: 27 gru 2017, 09:01
lbromirs pisze: 23 gru 2017, 01:37
bartek17 pisze: 22 gru 2017, 14:26 Koledzy z Cisco (Łukasz, Sebastian)- jakieś informacje odnośnie sprawy z Waszej strony?
Poprosiłem nasze HRy z Krakowa o rzucenie okiem na ten temat - w szczególności firm zewnętrznych. Niestety nie znam szczegółów, a pierwsze informacje dostaniemy dopiero po Świętach, a najprawdopodobniej wręcz - po Nowym Roku. Teraz wszyscy poszli na urlopy.
Jakby miał jakąś informację to napisz bo wszyscy, którzy mieli ze mną trafić do Teamu skreślili Cisco, a dobrze wiedzieć ile w tym wszystkim ich winy.
Dolaczam sie do prosby.

Cisco SOC byl na mojej short-liscie potencjalnych pracodawcow, a nie chcial bym go skreslac na podstawie plotek i czesciowych informacji.
Podobno Experis nie ma wiele wspolnego ze sprawa, poza tym ze sam zostal postawiony w niezrecznej sytuacji.
Pozdrawiam
CCIESecWannabe

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#29

#29 Post autor: lbromirs »

CCIESecWannabe pisze: 23 sty 2018, 00:42
andrei pisze: 27 gru 2017, 09:01
lbromirs pisze: 23 gru 2017, 01:37

Poprosiłem nasze HRy z Krakowa o rzucenie okiem na ten temat - w szczególności firm zewnętrznych. Niestety nie znam szczegółów, a pierwsze informacje dostaniemy dopiero po Świętach, a najprawdopodobniej wręcz - po Nowym Roku. Teraz wszyscy poszli na urlopy.
Jakby miał jakąś informację to napisz bo wszyscy, którzy mieli ze mną trafić do Teamu skreślili Cisco, a dobrze wiedzieć ile w tym wszystkim ich winy.
Dolaczam sie do prosby.

Cisco SOC byl na mojej short-liscie potencjalnych pracodawcow, a nie chcial bym go skreslac na podstawie plotek i czesciowych informacji.
Podobno Experis nie ma wiele wspolnego ze sprawa, poza tym ze sam zostal postawiony w niezrecznej sytuacji.
Dostałem informacje że temat zostanie potraktowany szerzej - dostałem informacje od naszego zespołu HRowego z Krakowa że zachowania o których piszecie nie mieszczą się w zakresie podpisanych przez nas kontraktów.

Jeśli spotkacie się z tego typu sytuacjami, wyślijcie mi kopię korespondencji na @cisco.com. Będziemy każdorazowo temat badać.

Dzięki.

CCIESecWannabe
rookie
rookie
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2016, 00:33

Re: Zwolnienia B2B Cisco Kraków !

#30

#30 Post autor: CCIESecWannabe »

lbromirs pisze: 23 sty 2018, 00:48 Dostałem informacje że temat zostanie potraktowany szerzej - dostałem informacje od naszego zespołu HRowego z Krakowa że zachowania o których piszecie nie mieszczą się w zakresie podpisanych przez nas kontraktów.
OK, to rozumiem dotyczy ludzi ktorzy mieli zaczac prace, a nie zaczeli. Czy tych zwolnionych w ostatniej chwili tez?

Jaki byl powod calego zamieszania? Zwykly freeze i ciecie kosztow czy jakas wieksza restrukturyzacja?

Jaka jest skala tego wszystkiego? Tzn. ilu inzynierow polecialo (+ ilu odeszlo samych), a ile liczy caly SOC?

Tak jak mowie, nie chce polegac na plotkach, a slyszalem ze spore trzesienie ziemi bylo/jest obecnie w SOC.
Pozdrawiam
CCIESecWannabe

ODPOWIEDZ