Experis - przestrzegam przed tą firmą

praca itp
Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Experis - przestrzegam przed tą firmą

#1

#1 Post autor: Kyniu »

Jak w temacie. Uważajcie na firmę Experis. Morze niekompetencji, ocean żałości i dziwne rekrutacje, które służą chyba tylko budowaniu bazy.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Experis - przestrzegam przed tą firmą

#2

#2 Post autor: excubitor »

e tam, moje jedyne doświadczenie z nimi jest takie, że przez miesiąc nie byli w stanie umówić mnie na rozmowę :) W ciągu tego samego miesiąca zdążyłem przejść przez dwie inne rekrutacje i zmienić pracę.

mmoryto
wannabe
wannabe
Posty: 194
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:28
Lokalizacja: Kanada

Re: Experis - przestrzegam przed tą firmą

#3

#3 Post autor: mmoryto »

Kyniu pisze: 12 gru 2017, 12:16 Jak w temacie. Uważajcie na firmę Experis. Morze niekompetencji, ocean żałości i dziwne rekrutacje, które służą chyba tylko budowaniu bazy.
Potwierdzam. Można chyba stwierdzić, że to raczej polityka globalna firmy.

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Experis - przestrzegam przed tą firmą

#4

#4 Post autor: Phibrizzo »

Kyniu pisze: 12 gru 2017, 12:16 Jak w temacie. Uważajcie na firmę Experis. Morze niekompetencji, ocean żałości i dziwne rekrutacje, które służą chyba tylko budowaniu bazy.
Ja z nimi tez mam kiepskie doswiadczenia.
Glownie dzwonia z ofertami na bialego-murzyna. Jak klient szuka za smieszna stawke, frajera ktory ma 3 dzieci, kredyt w CHF z 2011 i wlasnie stracil robote - takich ludzi szukaja.
Zawsze konczylo sie na pierwszym telefonie po podaniu stawki, czasem mowili ze sprawdza u klienta i oddzwonia - nigdy nie oddzwonili.
Zatem brak profesjonalizmu - no ale jak sie szuka bialego-murzyna to trzeba obdzwonic cala Polske i jeszcze pol Bialorusi i Ukrainy, wiec malo czasu zostaje na profesjonalne zachowanie.

andrei
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2017, 14:37

Re: Experis - przestrzegam przed tą firmą

#5

#5 Post autor: andrei »

Do ludzi, którzy z Experisem chcą coś robić to... OSTRZEGAM!!!
Miałem pracować w SOCu w Krakowie w Cisco od 1 grudnia na B2B przez Experis/Manpower.
Rekrutacje przeszedłem, w poprzedniej pracy byłem na wypowiedzeniu (3 meisiące) , już miąłem Cisco Badge do wejścia do biura, przygotowywałem się do nowej pracy (ostatnie labowanie;)).
Ale dzień przed 1 grudnia dostałem telefon od Experisu, że niestety są cięcia w Cisco i nie zacznę pracy w SOCu.
Oczywiście mam z nimi umowę B2B, ale Panie rekruterki jednym głosem, że dostane 2 tygodniowy ekwiwalent i że to jest ich dobra wola bo miesięczne wypowiedzenie w takiej sytuacji nie obowiązuje.... ale że załatwią mi inną prace itp
Grudzień mija a Experis żadje innej ofery nie przedstawił, pieniędzy nie wypłacił, a w Cisco nikt tego nie chce komentować. Sam Experis wsyztsko nieprofesjonlanie zwalił na CIsco, w każdym mailu/rozmowie twierdzi, że to ich wina itp id.... Dramat.

Dlatego przestrzegam Przed Experis firmą wszystkich, którzy czytają to forum.
Szkoda tylko bo Cisco w Krakowie traci reputacje przez takie firmy...

Phibrizzo
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 13 mar 2011, 23:01

Re: Experis - przestrzegam przed tą firmą

#6

#6 Post autor: Phibrizzo »

andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 ...
Ale dzień przed 1 grudnia dostałem telefon od Experisu, że niestety są cięcia w Cisco i nie zacznę pracy w SOCu.
Oczywiście mam z nimi umowę B2B, ale Panie rekruterki jednym głosem, że dostane 2 tygodniowy ekwiwalent i że to jest ich dobra wola
Ja o tym ciagle wam mowie. B2B to nie etat ! tutaj nie obowiazuje prawo pracy. Umowy B2B sa zas tak zazwyczaj skonstruowane ze kontraktor nie otrzyma zadnych pieniedzy do momentu az klient nie klepnie mu przepracowanych godzin. Chyba ze zapiszesz sobie w kontrakcie ze w przypadku nie rozpoczecia kontraktu bedzie ci sie nalezala kara umowna - ale na to zadna agencja sie nie zgodzi :)
Kontrakt moj drogi to RYZYKO !!!
Dlatego stawki za kontrakt nie moge odpowiadac tzw kosztom pracodawcy lecz musza byc wielokrotnoscia tego co mozna zarobic na UoP.
Po wiecej szczegolow zachecam do zapoznania sie z moim postem:
viewtopic.php?t=22784
i do dzielenia sie ta wiedza z kolegami. Inaczej agencje i klienci beda was dymac az milo przez nastepna dekade albo dwie zanim nowe pokolenie wychowane w socjalizmie (gdzie "pan da") nie zrozumie tej subtelnej roznicy miedzy kontraktem a etatem :)
andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 bo miesięczne wypowiedzenie w takiej sytuacji nie obowiązuje.... ale że załatwią mi inną prace itp
Tak jak powyzej - tutaj nie obowiazuje zadne prawo pracy. Agencja zadnej pracy ci nie "zalatwi" bo to ich inny klient musi sie zgodzic wziasc cie na kontrakt a oni maja takich jak ty "czyt. kontraktorow" gleboko w dupie. Agencji zalezy tylko na dwoch rzeczach:
1. prowizji od kazdej przepracowanej przez ciebie godziny
2. dobrych relacjach z klientem zeby moc mu podsylac coraz wiecej kontraktorow zeby generowac coraz wieksza prowizje
andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 Grudzień mija a Experis żadje innej ofery nie przedstawił, pieniędzy nie wypłacił, a w Cisco nikt tego nie chce komentować. Sam Experis wsyztsko nieprofesjonlanie zwalił na CIsco, w każdym mailu/rozmowie twierdzi, że to ich wina itp id.... Dramat.
Kto jest winny tej sytuacji ? Wszyscy po trochu ale jesli naprawde chcesz zobaczyc osobe ktora odpowiadaza to ze obudziles sie z reka w nocniku to wg mnie spojrz w lustro !
Kontrakt to RYZYKO - ryzyko tego ze moga cie zwolnic bez podania jakiejkolwiek przyczyny, ze ci nie zaplaca, ze wogole nie dojdzie do rozpoczecia prac (jak w twoim przypadku). Jestem podwykonawca, zewnetrzna firma ktorej nikt nic nie gwarantuje (chyba ze podczas negocjacji warunkow kontraktu zapiszesz sobie kary umowne za tego typu akcje). Cisco zas dba o swoj interes (dziwisz im sie?). Szefostwo Cisco dziwi sie tobie - bo w ich krajach, na zachodzie, kontraktorzy to zazwyczaj bogaci ludzie, ktorzy zarabiaja wielokrotnosc tego co moga otrzymac pracownicy na etatach. Gdy zdarza sie taka sytuacja kontraktor zazwyczaj opisuje ja znajomym - wtedy stawka dla klienta na rynku idzie oczywiscie w gore bo ryzyko wspolpracy takze sie zwieksza - ale poniewaz zaakumulowal on juz sporo pieniedzy nie stanowi to dla niego problemu - idzie szukac nowej pracy nie obawiajac sie o byt swoj i rodziny.
andrei pisze: 21 gru 2017, 13:29 Dlatego przestrzegam Przed Experis firmą wszystkich, którzy czytają to forum.
Szkoda tylko bo Cisco w Krakowie traci reputacje przez takie firmy...
Expertis to denna agencja to prawda, oferuja kiepskie stawki ale to nie jest ich wina tylko wasza - pierdoly jedne - bo sprzedajecie swoja wiedze za grosze, zapierdalajac za 3 na zachodzie niszczycie rynek. Mozna zwalic wine na klienta ale on tylko dba o swoje wlasne interesy. Kontraktorzy w przypadku problemow finansowych firmy sa wyrzucani zazwyczaj w pierszej kolejnosci - bo na zachodzie kosztuja oni firme najwiecej, poza tym jako koszt zmienny (a nie staly jak etatowcy) sa najlatwiejsi do zwolnienia i wykazania redukcji kosztow.
Nastepnym razem wez kontrakt na normalnych zasadach a zaoszczedzisz tyle kasy przez pierwsze kilka miesiecy ze w przypadku kolejnej takiej akcji po prostusie usmiechniesz i pojedziesz na wakacje na Seszele :)
Jesli zas nie wyhodowales sobie jaj to polecam etat .... cieplutka pensja, prawo pracy ktore chroni twoje interesy .... i po co sie meczyc ?

ODPOWIEDZ