Raport Placowy Hays Poland 2018

praca itp
Wiadomość
Autor
mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Raport Placowy Hays Poland 2018

#16

#16 Post autor: mhuba »

kurđ pisze:Wyrwałeś jedno zdanie z kontekstu i się pienisz. Poczytaj trochę postów Phibrizzo, to zrozumiesz, .....
Ci co chcą zarabiać to zarabiają, Ci co nie chcą to nie zarabiają.
To jest chyba mega proste.
Kolega dobry programista pracuje za 5 netto, >10 lat doświadczenia.
Przy jakieś rozmowie pytam się co on jeszcze tam robi za taka marna kasę.
Usłyszałem litanie wymówek, ze jego znajomi tyle dostają, ze za większa kasę trzeba jechać do Warszawy, ze praca po 12 godzin, ze korporacja, ze jemu na końcu dobrze.
To nic ze pokazałem jemu ogłoszenia z lokalnych firm za x2-3 więcej, ze obecnie praca zdalna dla deweloperów to w zasadzie standard.
Jeśli ktoś nie ma jaj to ich nagle nie dostanie od czytania tych bredni.

Pzdr
mHuba

tanthil
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 20 gru 2011, 12:18

Re: Raport Placowy Hays Poland 2018

#17

#17 Post autor: tanthil »

Tak troche off top (a nawet bardzo) ale co to znaczy lewak i inne wynaturzenia tego slowa lewacki, lewacka itp? Bo widze ze w uzywanie takiego slowa jest ostatnio bardzo popularne.
Pozazatym wszyscy ludzie z krajow nie-UE musza miec wizy aby pracowac w kraju UE, tak samo bylo z polakami chcacymi pracowac w UE przed dolaczeniem polski do UE. Wiec ukraincy pracujacy w PL maja wizy ktore pozwalaja im na podjecie pracy. Komu i ile wiz sie przynaje to juz jest w rekach odpowiednich polskich resortow.
Pracodawca ma wolny wybor kogo zatrdnia i jak chce nie-specjalistow to ma, (od niego zalezy na jakim poziomie chce miec to do czego zatrudnil nie-specjaliste).
Gdybym byl zolosliwy to rzeklbym ze ja tu widze zderzenie dwuch roznych opcji propagandowych, ale ja widze tylko roznice pogladow z lekka nutka propagandy :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Raport Placowy Hays Poland 2018

#18

#18 Post autor: Kyniu »

tanthil pisze: 18 sty 2018, 11:22 Tak troche off top (a nawet bardzo) ale co to znaczy lewak i inne wynaturzenia tego slowa lewacki, lewacka itp? Bo widze ze w uzywanie takiego slowa jest ostatnio bardzo popularne.
To po prostu wyzwisko jak każde inne, ale ubrane w "sreberko" polityki ma być niby bezpieczne. To tak jakby powiedzieć o kimś debil albo idiota, nie używając tych słów, powszechnie uważanych za obraźliwe. No bo jak ukarać kogoś, za słowo lewak? Przecież to określenie teoretycznie poglądów politycznych. Ciekawe tylko, że jest to ulubiona inwektywa przedstawicieli partii skrajnie lewackiej bo PiS to socjalizm. Narodowy ale socjalizm.
tanthil pisze: 18 sty 2018, 11:22 Pozazatym wszyscy ludzie z krajow nie-UE musza miec wizy aby pracowac w kraju UE, tak samo bylo z polakami chcacymi pracowac w UE przed dolaczeniem polski do UE. Wiec ukraincy pracujacy w PL maja wizy ktore pozwalaja im na podjecie pracy. Komu i ile wiz sie przynaje to juz jest w rekach odpowiednich polskich resortow.
Ile z tych 4 mln Ukraińców pracuje legalnie i ma wizę? 1%? No może 5%. I to nie jest tak, że nielegalnie pracują tylko pomoce domowe. Ostatnio głośno było o pracownicy z Ukrainy której przemysłowa pralka ukręciła rękę - pracowała oczywiście nielegalnie.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

tanthil
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 20 gru 2011, 12:18

Re: Raport Placowy Hays Poland 2018

#19

#19 Post autor: tanthil »

Ja tam bym skonczyl z uzywaniem takiego zwrotu i nazywal jak nalezy :) (najsmiesze jest to ze 'lewak' lezy bardzo daleko od socjalizmu, to wynaturzenie prularizmu, lewactwo = fanatyczny pluralizm), jesli jedynie 5% dostalo wize to znaczy ze system jest do dupy i wschodnia granica unii jest praktycznie otwarta. Co tyczy sie rynku IT i ukraincow ci z ktorymi pracowalem posiadali wizy umoziwajace im prace legalna w PL. (Niestety nie wiem za jakie stawki, bo nikt farby nie puscil :( ), wiec nie bardzo wiem czy spece IT z Ukrainy psuja lub nie rynek IT w PL

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Raport Placowy Hays Poland 2018

#20

#20 Post autor: Kyniu »

tanthil pisze: 18 sty 2018, 11:47 wiec nie bardzo wiem czy spece IT z Ukrainy psuja lub nie rynek IT w PL
To ja Ci odpowiem, że psują. Niestety ekonomia to nie jest taki prosty mechanizm, i trzeba mieć świadomość, że gdyby nie Ci Ukraińcy, to wiele usług albo towarów byłoby droższych albo wręcz niedostępnych. Więc z jednej strony obniżają pensję, z drugiej hamują presję inflacyjną i pozwalają utrzymać ceny dóbr na jako takim poziomie. Pytanie, czy wzrost wynagrodzeń, wynikający z ich niedostępności, rekompensowałby wzrost cen towarów i usług, wywołany niedoborem rąk do pracy. Z naszego indywidualnego punktu podejścia, pewnie lepiej jakby tych pracowników ze wschodu nie było. Ale w ogólnym społecznym rozrachunku, ich napływ jest korzystny. Dodajmy do tego, że część się tu osiedli, urodzi dzieci, zacznie płacić podatki, ....... ktoś musi zastąpić tych, co wyemigrowali i nie planują wrócić.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

tanthil
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 20 gru 2011, 12:18

Re: Raport Placowy Hays Poland 2018

#21

#21 Post autor: tanthil »

Pod warunkiem ze beda przebywac legalnie, jesli nie to ze sie 'osiedla' nie oznacza ze beda przydatni - w mysl zasady nie przebywasz leganie = nie placisz podatkow (bo pracujesz na czarno), no moze poza VAT bo jednak cos kupujesz.
Ale fakt ze dobrzy spece od IT z ukrainy beda tymczasowo bo lepiej w polsce niz w na lini frontu w donbasie (co jest calkowicie zrozumiale i zdrowe wszak wyspecjalizowana sila robocza jest bardziej przydatna dla kraju niz biomasa spoleczna)

ODPOWIEDZ