Wipro/Cisco Senior Network Engineer

praca itp
Wiadomość
Autor
kuta_bez_s
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:22

Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#1

#1 Post autor: kuta_bez_s »

Cześć Panie/Panowie,

Od pewnego czasu dzwonią do mnie rekruterzy oferujący pracę na stanowisko Senior Network Engineer.
Miałem nawet przyjemność porozmawiać technicznie z jednym z inżynierów rekrutujących na to stanowisko i tu moje pytania:

1. Od kiedy Cisco zaczęło współpracę z Wipro ?
2. Na jaki standard pracy można liczyć ze strony tej firmy mowa o Wipro ?
3. Jak wypłacalna jest ta firma jeśli chodzi o kontrakt b2b ?

kuta_bez_s
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:22

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#2

#2 Post autor: kuta_bez_s »

A może zechce się ktoś podzielić informacjami na temat aktualnej jakości pracy w Cisco na stanowisku Senior Network Engineer w Krakowie (priv) ?

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#3

#3 Post autor: konradrz »

Nie wiem jak Cisco/Wipro, ale wiem jak Citibank Singapore/Wipro. W skrócie - totalne żenua.
Tną (Wipro) koszty ile wlizie, a jak Citi wypłaciło chłopakowi (Hindus) bonus, to Wipro nigdy tego bonusu gościowi jakoś nie przelało (nie wiem jak to się w końcu skończyło). I duża rotacja (bo zatrudniają leszczy, i Citi się złości, i wymieniają leszcza).

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#4

#4 Post autor: minimalist300 »

Czy Wipro to nie jest przypadkiem ta firma gdzie ludzie popelniaja samobojstwa skaczac z okien?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#5

#5 Post autor: Kyniu »

minimalist300 pisze: 14 mar 2018, 23:43 Czy Wipro to nie jest przypadkiem ta firma gdzie ludzie popelniaja samobojstwa skaczac z okien?
A nie pomyliłeś z Foxconem?
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#6

#6 Post autor: minimalist300 »

Kyniu pisze:
minimalist300 pisze: 14 mar 2018, 23:43 Czy Wipro to nie jest przypadkiem ta firma gdzie ludzie popelniaja samobojstwa skaczac z okien?
A nie pomyliłeś z Foxconem?
Chyba jednak nie. Wiem, ze ten artykuł jest stary ale sporo tego w internecie:
https://timesofindia.indiatimes.com/ci ... 477137.cms


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#7

#7 Post autor: judge dredd »

Cześć,

Miałem śmieszną rozmowę rekrutacyjną z kimś z tej firmy. Była to pierwsza rozmowa telefoniczna i dziewce po drugiej stronie pytało najpierw o standardowe pierdoły HR'owe, a potem przeszło do pytań technicznych - niektóre były ok, ale widać było, że ma to odnotowane wszystko na kartce, jak jej jakiś inżynier napisał i sama nic nie czai, chociaż czasem zadawała jakieś (nawet niektóre sensowne) pytania doprecyzowujące moje odpowiedzi, więc algorytm musiała mieć w miarę zaawansowany i dobrze reagowała na słowa-klucze. Rozwaliło mnie natomiast jedno pytanie - różnice między switchami 2960 i 3560, które zaczęło się od tego, że dziewce zapytało czy mam doświadczenie z "najnowszymi switchami średniej klasy Cisco 3560"... hmmm... Zapytałem, czy przypadkiem nie chodzi jej o 3650, ale pewnym tonem stwierdziła, że na pewno o 3560. No to ok - potwierdziłem i właśnie padło pytanie czym się różnią od 2960. Odpowiedź prosta, więc streściłem to w kilku zdaniach, po czym nastąpiło pytanie doprecyzowujące - czy w obszarze stackowania są jakieś różnice, no to zgodnie ze swoją najepszą wiedzą odpowiedziałem, że 3560 się nie stackują, z resztą tak samo jak 2960 za wyjątkiem modeli 2960S. Wydawałoby się, że odpowiedź idealna, po czym nastąpiło podejrzane pytanie "czy jest Pan pewny, że 3560 się nie stackują?" i już wiedziałem, że tutaj polegnę, oczywiście opowiedziałem o nowszych modelach 3650 i o wyższych modelach 3750 i 3850, które się stackują, cały czas podtrzymując twierdzenie, że 3560 się nie stackują i możliwe, że chodzi jej o 3650 skoro to mają być "nowsze". Niestety zgodnie z moim podejrzeniem Pani w końcu dała za wygraną i powiedziała, że ok, to już przejdziemy do kolejnego pytania - dodała jeszcze na koniec, że oni mają w firmie switche 3560 które działają w stackach. Tak więc mimo, wydawałoby się, prawidłowej odpowiedzi i tak miałem niezaliczone bo laska miała numerki na kartce poprzestawiane :-D. Ot taki paradoks.

Więcej się nie odezwali i w sumie bardzo dobrze.

Pozdro!

JD

PS.
Chyba, że są jednak jakieś modele 3560 co się stackują, ale ja się nigdy nie spotkałem...
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#8

#8 Post autor: freel4ncer »

Nigdy nie kumalem takich gowno pytan - kazdy feature kazdego modelu i software release to chyba tylko salesy musza znac albo tac-ki ale takich rzeczy to juz sie uczysz wewnatrz firmy . Dla inzyniera nie pracujacego u vendora totalnie zbedne

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#9

#9 Post autor: majki »

Czy ktoś z biorących udział w rekrutacji dopytał, do jakiego teamu ta firma rekrutuje ? Bo w Krk nikt o nich nie słyszał... Albo szykują jakąś niespodziankę :)

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#10

#10 Post autor: lukaszbw »

Cześć,

Z tego co się dowiedziałem to pozycje 2 typów, jedna pod DC a druga pod SP. Rekruterzy dzwonią jak szaleni bo już chyba z 6 agencji dzwonili z UK głównie. Któryś z rekruterków wspomniał o 10 osobach potrzebnych na stanowisko DC. Interview zajmują się ludzie z Cisco w Bangalore i z tego co mówili to do ASów.

Dużo szumu, wianuszek pośredników, kwoty zmieniające się jak w kalejdoskopie :) Ja to traktuję jako ciekawe doświadczenie zmieszania się indian culture z polską.

Niestety rynek kontraktorów w PL jest w powijakach. Agencje z Polski nie są lepsze. Dzwonią, że potrzebują koniecznie CCIE a potem dowiaduję się, że kolega dostaje rolę mimo braku jakiegokolwiek certyfikatu :)


Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#11

#11 Post autor: freel4ncer »

Wlasnie tak sie zastanawiam ostatnio czemu od jakiegos czasu codziennie pisza do mnie jacys hindusi o robote w KRK ale ich wiadomosci sa tak tragiczne i pelne bledow ze olewam

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#12

#12 Post autor: mhuba »

Do mnie też piszą i tak się zastanawiam na ile faktycznie o prace chodzi a na ile jakieś kolekcjonowanie kontaktów lub budowanie sobei profili na LI pod jakiś inny temat.
W Indiach media społecznościowe i wałki na nich to dobry kawałek PKB.

mHuba

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#13

#13 Post autor: judge dredd »

W moim przypadku chodziło o Warszawę:

https://www.pracuj.pl/praca/network-ope ... %2C5713788

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#14

#14 Post autor: majki »

judge dredd pisze: 29 mar 2018, 13:09 W moim przypadku chodziło o Warszawę:

https://www.pracuj.pl/praca/network-ope ... %2C5713788

Pozdrawiam!

JD
Wszystko fajnie, tylko Cisco nie ma w Wawie Operations. Może Ciebie rekrutowali do innej firmy.

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 214
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Wipro/Cisco Senior Network Engineer

#15

#15 Post autor: judge dredd »

Możliwe, nigdzie nie padło magiczne słowo "Cisco" w kontekście innym niż marka sprzętu. Nie wspominali też o żadnym innym kliencie, na rzecz którego mieliby szukać ludzi, może to było zostawione na później.

Pozdrawiam!

JD
Zapraszam na szkolenia CCNA prowadzone w pełni on-line (wykłady oraz ćwiczenia ze sprzętem).
Akademia Sieci LANPulse (www.lanpulse.pl)

ODPOWIEDZ