Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

praca itp
Wiadomość
Autor
tpk27
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2018, 07:51

Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#1

#1 Post autor: tpk27 »

Cześć,
Jakiś czas temu zostałem "złowiony" przez agencję z UK na stanowisko Senior Consulting Engineer NMS/OSS do pracy w Krakowie. Wszystko niby fajnie, stawka ok. 20k PLN. Wideo konferencja z Hindusami, jak się okazało z firmy Wipro, przebiegła OK. Na drugi dzień info, że są zadowoleni i przedstawią mnie klientowi końcowemu. Super. Okazuje się, że będzie to Cisco w Krakowie. Aktualnie czekam na wizytę w siedzibie w Krakowie. No i trafiłem na Wasze szacowne forum...
Czytam wątki o tej firmie i nabieram dużych obaw. Tak sobie myślę, że pewnie będzie to b2b i przy ryzyku jakie to niesie ze sobą to te 20k to może być słabo... W sieci ogłoszenie krąży już parę miesięcy, z różnych agencji, np. tutaj identyczne z Devire: https://www.pracuj.pl/praca/senior-cons ... ta,5882498
Pytanie do Was, czy warto tam się pchać, rzucać stabilną, międzynarodową korpo i przeprowadzać się 500 km ? Moja obecna stawka jest dużo mniejsza...

Dzięki za ewentualne wskazówki tutaj lub na priv.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#2

#2 Post autor: minimalist300 »

To wszystko jest podejrzane. Do mnie tez dzwonili na to stanowisko ale jak im podziękowałem zaczęli wydzwaniać jeszcze bardziej, wysyłać wiadomości na whatsapp itp. Dziewczyna która do mnie dzwoniła nazywała sie Ruma, oferowała 45-60k euro, prace zdalna z UK. Stawki na kontrakt to 350-400 euro dziennie. Ogólnie są bardzo zdesperowani bo dzwonili jak nie byłem dostępny po 5 razy w ciagu 2 godzin. Jak im podziękowałem dostawałem tego typu wiadomości na whatsapp: „Client don't have any other resource, if you take this interview , there is 100% of chances to get selected”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#3

#3 Post autor: peper »

Z doświadczenia widzę, że:
a) Poziom rekruterów tam jest raczej słaby ale trafiły się 2 sensowne osoby
b) Im dłużej odmawiasz podając racjonalne argumenty tym lepsze oferty dostajesz po paru tygodniach na to samo stanowisko
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#4

#4 Post autor: lukaszbw »

Zdesperowani to oni są już od kilku miesięcy. Dzwonią po wszystkich i nic z tego nie ma. Niby stawki 350-400 Euro a jak co do czego to znacznie niższe. Strasznie kombinują.

Z Devire jednej osobie, którą znam udało się dostać do Cisco ale to nie jest przez Wipro.

Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#5

#5 Post autor: konradrz »

Ja bym Wipro omijał łukiem.
500km od Krakowa to co jest? Jakieś Gdański? To masz też 500km do Sztokholmu. Tam bij. Praga? Monachium. Tam bij. Nie idź w PL.

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#6

#6 Post autor: Misiekm »

Zalezy jak wyglada uklad koncowy. Jesli to praca dla klienta koncowego, gdzie rola 3rd party ogranicza sie do rekrutacji i pobierania prowizji, to nie ma wiekszego wplywu na codzienna prace. Jesli bedziesz mostem miedzy 2 cywilizacjami poraz 1-szy to ... tez jest to cenne doswiadczenie, choc niekoniecznie warte przeprowadzki.

tpk27
fresh
fresh
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2018, 07:51

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#7

#7 Post autor: tpk27 »

@konradrz Ok. 500 km od Krakowa to Poznań.
Jasne myślałem też o innych krajach, jednak wyrwać rodzinę z korzeniami to nie jest tak łatwo... (szkoła, mieszkanie z hipoteką itp.). Gdybym miał 30 na karku to OK, ale niestety to było już dawno.
Myślę, że pojadę na rozmowę. Zobaczymy co wyjdzie, w pysk nikt nie da ;-) Układ ma być taki, że zatrudnienie, niby na stałe, w Wipro, a robota dla Cisco.
Jedna rzecz, jak dla mnie była też podejrzana podczas rozmowy technicznej z Wipro. Pomimo dziwnych wymagań dotyczących znajomości Java, JSON, Javascript i takich tam, w zasadzie zero pytań na ten temat. Liczyło się to, że zajmuję się NMS-ami i jestem chętny do pracy.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#8

#8 Post autor: martino76 »

Odświeżę temat. Czy ktoś z forum pracuje dla Wipro w KRK? Jeśli tam, można prosić o jakieś info na priv, jak to wygląda itd.

Pozdro,

jwidel
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2016, 00:26

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#9

#9 Post autor: jwidel »

Podepne sie do pytania @martino76 na temat Wipro w KRK. Szukaja ponoc "Senior Consulting Engineer Core R&S". Jesli ktos moze na priv, lub tutaj - bede wdzieczny.

Dzieki,
-J

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#10

#10 Post autor: mihu »

Hej J,

Mialem ostatnio kontakt z kilkoma osobami z tej firmy i raczej strata czasu - lagi w odpowiedziach niesamowite, brak odopowiedzi na pytania, najpierw kontaktuje sie jedna osoba, potem druga a potem znowu cisza .... nie pamietam nazwy drugiej firmy ale wyglada na to ze jest co najmniej kilku podkontraktorow, trzecia firma to Penta Consulting. Od nich rozmawialem z Pawlem - bardziej polecam zagadac z nim przez LinkedIn.

pozdro i powodzenia
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

jwidel
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2016, 00:26

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#11

#11 Post autor: jwidel »

Hej mihu,

Dzieki za info. Na razie komunikacji nic nie moge zarzucic, zobaczymy co bedzie po interview :) Maja widac cisnienie bo pytaja po 100 razy czy na pewno jestem zainteresowany (i to przed techniczna rozmowa).

Pozdrawiam,
-J

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#12

#12 Post autor: martino76 »

jwidel pisze: 03 lip 2018, 17:02 Hej mihu,

Dzieki za info. Na razie komunikacji nic nie moge zarzucic, zobaczymy co bedzie po interview :) Maja widac cisnienie bo pytaja po 100 razy czy na pewno jestem zainteresowany (i to przed techniczna rozmowa).

Pozdrawiam,
-J
Miałem rozmowę techniczna z Wipro, raczej mile doświadczenie dostałem feedback na drugi dzień, mieli przekazać dalej do Cisco. Z mojego doświadczenia, nie było kilku firm po drodze i z tego, co się dowiedziałem, podobno Wipro ma być jedynym i globalnym dostawca pracowników dla Cisco, przynajmniej taka informacje uzyskałem od Pani z Devire.pl, która kontaktowała się ze mną w sprawie tej samej pozycji. Nie wiem, czy te informacje są prawdzie ale takie info otrzymalem.

Pozdro,

andrei
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2017, 14:37

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#13

#13 Post autor: andrei »

Hej,

Vendorów zatrudniających do Cisco jest multum:
-Devire - znam jedną osobe, która pracuje przez tą agencję, jest ok ale 2 razy w roku nie wie czy nie poleci (koniec roku i lipiec jako koniec roku finansowego w cisco)
-Experis/Manpower - kiedyś miałem z nimi w cisco totalny niewypał...
-Penta
-Wipro - Indie
-Natek - Polacy ale kompletnie nie zorientowani w tym co się dzieje
- Ostatnio się odzywają agencje z UK i Indii, które rekrutują dla Wipro, które z kolei... rekrutuje dla Cisco... to dopiero dobre :D

Z moich doświadczeń, jeśli chcesz pracować w Cisco to najlepiej aplikować bezpośrednio do nich, tyle, że warunki finansowe są o wiele niższe niż rynkowe, ale podczas rekrutacji dowiesz się na czym Twoja praca ma polegać. Ja miałem tak że stanowisko "Customer Support Engineer L3" okazało się, że to bardziej Customer Support niż Network Engineer (czyli słuchawa, zero konf na sieci klienta tylko troubleshooting show run.., show ip route... dramat). Vendorzy obsadzają stanowiska gdzie jest praca zmianowa czy planowana praca w nocy... wiadomo na B2B nic Cię nie chroni, żadne dofinansowanie dla godzin nocnych jeśli nie wynegocjujesz. Podejrzane jest, że aż tyle vendorów rekrutuje na te same stanowiska, wszędzie B2B z kwotami bardzo wysokimi (100-120zł/h dla gościa z poziomu CCNA/CCNP....). Zatrudniony przez vendora nie masz żadnych świadczeń, które normalnie pracownicy cisco mają (multisport w pełni płatny, darmowy dostęp do kursów, 3 podejścia do CCIE).
Ogólnie umowy przez vendorów na B2B to duże ryzyko (jak poszukasz w moich postach to kiedyś na tym zjadłem zęby;)), miesiąc wypowiedzenia (które i tak nic nie znaczy..). Jak spada notowanie firmy na giełdzie to trzeba pozbyć się balastu - czyli ludzi z B2B najłatwiej. Jeśli jesteś przed 30stka, nie masz rodziny i jesteś zaślepionym fanem rozwiązań Cisco - możesz ryzykować, w innym wypadku przez vendorów nawet nie startuj bo można kłopotu narobić...
Prawda jest tak, że jeśli firma cieszy się dobrą opinią to nie potrzebuje zastępu firm rekrutacyjnych do zatrudnienia ludzi.. np.. Akamai w Krakowie. Ale jeśli szukasz jelenia za małe pieniądze, który będzie siedział od świtu do zmierzchu (lub od zmierzchu do świtu;))tylko dlatego, żeby pracować w światowej marce Cisco to musisz posiłkować się pośrednikami na których w razie czego zwalisz całą wine ;)

Jakbyś chciał więcej info o moich przygodach z Cisco odezwij się na priv. Nie chcę robić czarnego PR ale swoje przygody miałem i fajnie jakby już nikogo nic podobnego nie spotkało ;)

Powodzenia!

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#14

#14 Post autor: Kyniu »

Nie używaj zamiennie vendor i agencja, bo vendor w środowisku IT przyjęło się rozumieć jako "dostawca rozwiązań/producent".
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

andrei
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2017, 14:37

Re: Wipro/Cisco Senior Consulting Engineer NMS/OSS - prośba o opinie

#15

#15 Post autor: andrei »

Ok,

Ale - Vendor w środowisku HR i rekrutacji (a o tym jest temat) to agencja pośredniczące. Też jak uslyszalem pierwszy raz vendor w określeniu agencji rekrutacji to byłem zdziwiony o co chodzi ;) Ważne, aby autor wątku był obeznany z tymi "HRowymi" powiedzeniami ;)

ODPOWIEDZ