Kursy przygotowujące do egzaminu CCNA

praca itp

Moderatorzy: mikrobi, garfield, gangrena, Seba, aron

Wiadomość
Autor
Videopoint
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2018, 13:53

Kursy przygotowujące do egzaminu CCNA

#1

#1 Post autor: Videopoint »

Dzisiaj na platformie Videopoint ruszyła promocja -50% na kursy Cisco przygotowujące do egzaminu CCNA:
*Administrowanie sieciami Cisco
*Bezpieczeństwo sieci Cisco
Ceny wszystkich kursów Cisco spadły z 760 zł do 380 zł!
Promocja potrwa do niedzieli (08.07.2018).
https://videopoint.pl/go-promocja_cisco

Awatar użytkownika
judge dredd
wannabe
wannabe
Posty: 199
Rejestracja: 02 sie 2009, 15:23

Re: Kursy przygotowujące do egzaminu CCNA

#2

#2 Post autor: judge dredd »

Chciałem zwrócić uwagę, że wprawdzie w opisie kursów ICND1 i ICND2 jest napisane, że przygotowują do egzaminów 100-105 i 200-105, to jednak wygląda na to, że kursy te są do starych wersji egzaminów 100-101 i 200-101. Kurs ICND1 został wydany w kwietniu 2016, czyli mniej więcej w czasie, gdy Cisco dopiero ogłosiło nową wersję egzaminu, natomiast kurs ICND2 został wydany w sierpniu 2016, czyli w czasie, gdy były już znane tematy egzaminacyjne 200-105, ale nawet oficjalne Akademie nie miały jeszcze nowego programu nauczania, a w internecie Wendell Odom i inni prowadzili dywagacje co faktycznie wypada z CCNA, a co zostaje, bo sami nie wiedzieli jak interpretować program podany przez Cisco. Zakładając, że nagrywanie musiało trochę potrwać, to raczej programy kursów nie są dostosowane do podanych wersji CCNA. Wskazuje na to również spis treści, np. omówienie protokołów VRRP i Frame Relay, których już nie ma w obecnej wersji ICND2.

Oczywiście czepiam się szczegółów, więc zaznaczam, że nie neguję, że kursy te mogą być wartościowe, szczególnie, że mają dobre opinie, no i teraz dobrą cenę - na pewno przekazują wiele wartościowej wiedzy. Chociażby Cisco wyłączyło z programu ICND2 temat NetFlow, moim zdaniem trochę zbyt pochopnie, a tutaj jest on zawarty, więc jest to na plus dla tego szkolenia. Natomiast to, że jest napisane, że kursy przygotowują do egzaminów 100-105 i 200-105 wydaje się być tylko wynikiem decyzji marketingowej sprzed 2 lat, no bo co robić, jak kurs nagrany, kasa poszła, a tu Cisco nie współpracuje?

Pozdrawiam!

JD

kpc21
member
member
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2018, 19:01

Re: Kursy przygotowujące do egzaminu CCNA

#3

#3 Post autor: kpc21 »

W zasadzie to nawet w oficjalnych akademiach są treści "nadmiarowe", których nie ma w zakresie na egzamin (to jeszcze można zrozumieć - umieć więcej, niż jest wymagane nigdy nie zaszkodzi), ale i jest też parę braków.

Ale akurat VRRP i Frame Relay nie są tam szczegółowo omawiane, a tylko wspomniane, a więc tak, jak w sumie powinno być.

Umieć za dużo nie zaszkodzi (zresztą VRRP jest łatwe i bardzo podobne do HSRP, a Frame Relay jest chyba nadal na CCNP), a z tego co widzę, niektóre rzeczy, których nie było wcześniej, a są w obecnej wersji CCNA też w tym kursie są - widzę, że jest np. wstęp do BGP.

Niestety nie wszystkie, nie widzę tam np. treści chmurowo-SDN-owych. Generalnie wygląda to tak, jakby były tam rzeczy, które na egzamin trzeba umieć konfigurować, a nie było tych, które w zakresie materiału na CCNA są w postaci czysto teoretycznej (samo "describe" na liście zagadnień).

Oficjalna akademia ma braki, ale ten kurs wydaje się mieć ich więcej.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 341
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Kursy przygotowujące do egzaminu CCNA

#4

#4 Post autor: minimalist300 »

W tej cenie można praktycznie kupić kurs od ine.com który został przygotowany do najnowszej wersji ccna. Poza tym wg mnie nie ma sensu uczyć sie po Polsku jak egzamin i tak jest po angielsku.

ODPOWIEDZ