Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

praca itp
Wiadomość
Autor
AsuraOnRoids
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:39

Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#1

#1 Post autor: AsuraOnRoids »

Dzień dobry,

jestem w trakcie rekrutacji dla Cisco i zaproponowano mi pracę za pośrednictwem jordańskiej firmy Estarta Solutions.

Spróbowałem wygooglać trochę informacji o tej firmie i ogólnie byłem dosyć zaskoczony tym co znalazłem - poza stroną tej firmy nie ma praktycznie żadnych informacji kontaktowych ani opisów, za to jest kilka artykułów, twierdzących że firma działa nie do końca legalnie i składano na nią donosy do różnych służb, w tym CBŚ. Oto taki przykładowy artykuł

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artyk ... trudnienia

Czy Cisco się jakoś odnosiło do tych artykułów? Bo serio nie wygląda to najlepiej.

Wiem też, że jest dyskusja o Estarcie w wątku o Cisco na Goworku, ale tam jest dużo skrajnych i sprzecznych opinii, a cała dyskusja przypomina bardziej wzajemne obrzucanie się błotem, więc szczerze to trudno mi cokolwiek sensownego z tego wyciągnąć.

Pozdrawiam

VoucherCisco
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2019, 17:01

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#2

#2 Post autor: VoucherCisco »

Zatrudniając pośrednio do firmy Cisco przez różnych pośredników pamiętaj o kilku rzeczach o których nikt Ci nic nie powie wcześniej.

1. Kontrakty są odnawiane co 6 miesięcy. Jeżeli nie są z Ciebie zadowoleni to Ci go nie przedłużą.
2. Maksymalna długość kontraktu to 18 miesięcy ( 3 x po 6 m-cy). Później oferta jako blue badge lub out. Ewentualnie przeskoczenie do innego pośrednika.
3. Cisco za pracę inżyniera płaci pośrednikowi ok. 10k $.
4. Jesteś Human Resource czyli jednym z wielu inżynierów.
5. Niekompetentni managerowie - nie wszyscy, ale właśnie z Jordanii tacy właśnie są. Często jest tak, że jedno mówią Tobie, a co innego robią później.
6. Umiesz liczyć licz na siebie.

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#3

#3 Post autor: saiqard »

ad3. 10k USD miesięcznie?
PCNSA PCNSE JNCIP-DC JNCDA JNCIA-SEC JNCIA-JUNOS JNCIA-CLOUD CCNA-RS

kubn2
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 09 gru 2019, 17:46

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#4

#4 Post autor: kubn2 »

saiqard pisze: 07 wrz 2020, 10:21 ad3. 10k USD miesięcznie?
strzelam że jednorazowo bo nie ma sensu by Cisco płaciło za kogoś 3x więcej niż gdyby go zatrudniło samemu

VoucherCisco
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2019, 17:01

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#5

#5 Post autor: VoucherCisco »

Tak.To jeszcze dużo nie wiecie o pracy w Cisco.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#6

#6 Post autor: lbromirs »

Proponuje kontakt z naszym działem HR w Krakowie, lub np. ze mną a nie słuchanie bredni od osób ukrywających się za anonimowymi nickami. Link podany powyżej jest stary, rozumiem, że komuś bardzo zależy osobiście na narobieniu szumu, ale najogólniej mówiąc - jest to nieeleganckie i nieprofesjonalne.

AsuraOnRoids
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:39

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#7

#7 Post autor: AsuraOnRoids »

lbromirs pisze: 07 wrz 2020, 22:28 Proponuje kontakt z naszym działem HR w Krakowie, lub np. ze mną a nie słuchanie bredni od osób ukrywających się za anonimowymi nickami. Link podany powyżej jest stary, rozumiem, że komuś bardzo zależy osobiście na narobieniu szumu, ale najogólniej mówiąc - jest to nieeleganckie i nieprofesjonalne.
To skoro Pan już jest tutaj, to mógłby Pan objaśnić trochę sytuację? Gwoli ścisłości, link pochodzi ze stycznia i powołuje się na związek zawodowy, a nie na żadne anonimowe źródła.

AsuraOnRoids
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:39

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#8

#8 Post autor: AsuraOnRoids »

VoucherCisco pisze: 07 wrz 2020, 21:02 Tak.To jeszcze dużo nie wiecie o pracy w Cisco.
Czyli jak jest w końcu? 10k USD miesięcznie czy jednorazowo?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#9

#9 Post autor: lbromirs »

AsuraOnRoids pisze: 07 wrz 2020, 22:40
lbromirs pisze: 07 wrz 2020, 22:28 Proponuje kontakt z naszym działem HR w Krakowie, lub np. ze mną a nie słuchanie bredni od osób ukrywających się za anonimowymi nickami. Link podany powyżej jest stary, rozumiem, że komuś bardzo zależy osobiście na narobieniu szumu, ale najogólniej mówiąc - jest to nieeleganckie i nieprofesjonalne.
To skoro Pan już jest tutaj, to mógłby Pan objaśnić trochę sytuację? Gwoli ścisłości, link pochodzi ze stycznia i powołuje się na związek zawodowy, a nie na żadne anonimowe źródła.
Napisałem powyżej co warto zrobić. Warto z pewnością sprawdzić reputacje źródeł, które się powołują i na co się powołują. Dodam jeszcze, że na tym forum nigdy nie wymagaliśmy jasnej identyfikacji z imienia nazwiska i nie zamierzamy tego robić (z tego co wiem - to w sumie nie moja sprawa :) ). Ale warto założyć, że przeciętny użytkownik tego forum posiada minimalne umiejętności wyszukiwania informacji w internecie - i jest osobą zdecydowanie myślącą :)

Natomiast jeśli ktoś ma wątpliwości co do stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy, czy tematem zajmuje się Policja (albo i CBŚ), co w tej sprawie ma do powiedzenia ZUS, który regularnie odwiedza nas z audytem itp. - każda z tych instytucji ma swoje obowiązki wobec obywateli. My jako firma, nie musimy komentować każdego postu na każdym forum, tylko dlatego że ktoś (ponownie, tradycyjnie anonimowo) odczuwa silną potrzebę opowiedzenia swojej wersji historii.

Tak się składa, że znam fakty dotyczące całej sytuacji. Mogę tylko powiedzieć, że patrząc na ciągłe wysiłki używania nowych nicków do odgrzewania kotleta, jest mi zwyczajnie przykro. Chciałbym jedynie nadmienić, że sprawa zakończyła się już dawno z bardzo konkretnymi ramami prawnymi. I między innymi dlatego, nie zamierzam jej tu dalej ciągnąć bo profesjonalizm (choćby i jednostronny) zobowiązuje.

Wracając do rzeczywistości - pozdrawiam i życzę powodzenia w procesie rekrutacji!

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#10

#10 Post autor: bydgoszcz2016 »

lbromirs pisze: 07 wrz 2020, 22:28 Proponuje kontakt z naszym działem HR w Krakowie, lub np. ze mną a nie słuchanie bredni od osób ukrywających się za anonimowymi nickami. Link podany powyżej jest stary, rozumiem, że komuś bardzo zależy osobiście na narobieniu szumu, ale najogólniej mówiąc - jest to nieeleganckie i nieprofesjonalne.
Zupelnie jak polityka Cisco wobec kontraktorow.

AsuraOnRoids
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:39

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#11

#11 Post autor: AsuraOnRoids »

lbromirs pisze: 08 wrz 2020, 00:35
AsuraOnRoids pisze: 07 wrz 2020, 22:40
lbromirs pisze: 07 wrz 2020, 22:28 Proponuje kontakt z naszym działem HR w Krakowie, lub np. ze mną a nie słuchanie bredni od osób ukrywających się za anonimowymi nickami. Link podany powyżej jest stary, rozumiem, że komuś bardzo zależy osobiście na narobieniu szumu, ale najogólniej mówiąc - jest to nieeleganckie i nieprofesjonalne.
To skoro Pan już jest tutaj, to mógłby Pan objaśnić trochę sytuację? Gwoli ścisłości, link pochodzi ze stycznia i powołuje się na związek zawodowy, a nie na żadne anonimowe źródła.
Napisałem powyżej co warto zrobić. Warto z pewnością sprawdzić reputacje źródeł, które się powołują i na co się powołują. Dodam jeszcze, że na tym forum nigdy nie wymagaliśmy jasnej identyfikacji z imienia nazwiska i nie zamierzamy tego robić (z tego co wiem - to w sumie nie moja sprawa :) ). Ale warto założyć, że przeciętny użytkownik tego forum posiada minimalne umiejętności wyszukiwania informacji w internecie - i jest osobą zdecydowanie myślącą :)

Natomiast jeśli ktoś ma wątpliwości co do stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy, czy tematem zajmuje się Policja (albo i CBŚ), co w tej sprawie ma do powiedzenia ZUS, który regularnie odwiedza nas z audytem itp. - każda z tych instytucji ma swoje obowiązki wobec obywateli. My jako firma, nie musimy komentować każdego postu na każdym forum, tylko dlatego że ktoś (ponownie, tradycyjnie anonimowo) odczuwa silną potrzebę opowiedzenia swojej wersji historii.

Tak się składa, że znam fakty dotyczące całej sytuacji. Mogę tylko powiedzieć, że patrząc na ciągłe wysiłki używania nowych nicków do odgrzewania kotleta, jest mi zwyczajnie przykro. Chciałbym jedynie nadmienić, że sprawa zakończyła się już dawno z bardzo konkretnymi ramami prawnymi. I między innymi dlatego, nie zamierzam jej tu dalej ciągnąć bo profesjonalizm (choćby i jednostronny) zobowiązuje.

Wracając do rzeczywistości - pozdrawiam i życzę powodzenia w procesie rekrutacji!

Cóż, widzę, że Pan pisze jakimiś dziwnymi zagadkami i niedopowiedzeniami, z których nie wszystko jest jasne, ale OK, rozumiem, że Pan nie chce/może powiedzieć wszystkiego publicznie. W każdym razie, kontaktu z krakowskim HRem nie mam, bo rekrutuję się bezpośrednio przez agencje, a do urzędów wypisywać nie planuję. Zresztą, pierwsze słyszę, żeby takie urzędy miały obowiązek informować każdego szarego obywatela o szczegółach prowadzonych dochodzeń czy audytów - raczej są to informacje poufne. I z informacji które udało mi się zdobyć wynika, że "stanowisko Państwowej Inspekcji Pracy" jest takie, że ze względu na lukę prawną nie mają możliwości skontrolowania Estarty, bo to zagraniczna firma, która nie raczyła się zarejestrować w Polsce, mimo iż ewidentnie działa w Polsce. Obstawiałbym, że inne urzędy takie jak ZUS, analogicznie nie mogą zrobić pełnej kontroli przez tę lukę prawną. Więc taki stan rzeczy bynajmniej nie stawia Estarty i Cisco w pozytywnym świetle..... Pozdrawiam

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#12

#12 Post autor: DawidS28 »

@AsuraOnRoids - zauważ, że większość (jeśli nie wszystkie?) artykuły dotyczące tych lub podobnych spraw, w których wypowiada się Związkowa Alternatywa (ref. https://strajk.eu/krakow-nielegalna-age ... we-do-cbs/ ), albo inne, tfu, związki, koncentrują się przede wszystkim na uwaleniu B2B i narzekaniu, jak to źli ci ludzie na B2B mają. A B2B jest powszechnym sposobem świadczenia usług w obecnych czasach w IT. Jak się komuś nie podoba, niech sobie pracuje na umowie o pracę. Każde z tych rozwiązań ma swoje dobre i złe strony. Ja tam cenię sobie możliwość płacenia niższego ZUS-u, nie będąc zadowolonym z jego usług, a wypisać się nie mogę.

Estarta Solutions nie znam, ale Jordania często występuje na listach rajów podatkowych. Na pewno nie najpopularniejszy, ale wymieniany (nie mam pojęcia, jak tam podatki funkcjonują).

Znam sporo osób pracujących na red badge w Cisco i nie mają takich problemów, jak osoba z linkowanego przez Ciebie na początku artykułu.

AsuraOnRoids
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2020, 14:39

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#13

#13 Post autor: AsuraOnRoids »

DawidS28 pisze: 08 wrz 2020, 19:13
Znam sporo osób pracujących na red badge w Cisco i nie mają takich problemów, jak osoba z linkowanego przez Ciebie na początku artykułu.
Osoba? Jaka osoba? Tam jest info o związku zawodowym tylko.

Co do B2B, to opinie są podzielone i to zależy od indywidualnej sytuacji też. Niemniej większość osób jakie znam by się zgodziła, że B2B może być fajne krótkoterminowo, jeśli ktoś chce na szybko dorobić, ale długofalowo dużo lepsza jest umowa o pracę.

W każdym razie to i tak nie zmienia obrazu sytuacji, który wyłania się z dostępnych mi informacji - renomowana korporacja Cisco z bliżej nieokreślonego powodu posiłkuje się jakąś szemraną jordanską spółka, o której nic prawie nie wiadomo i której całe funkcjonowanie w Polsce bazuje na lukach prawnych. Jeśli ktoś ma informacje, które ten obraz jakoś naprostują to chętnie się zapoznam.

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#14

#14 Post autor: Misiekm »

B2B zawsze ma element ryzyka, czytaj dobrze umowe i decyduj.
Moze płacą cash..

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Praca w Cisco przez Estarta Solutions??

#15

#15 Post autor: DawidS28 »

AsuraOnRoids pisze: 09 wrz 2020, 17:04 Osoba? Jaka osoba? Tam jest info o związku zawodowym tylko.
Skrót myślowy z mojej strony, może trochę za mocny. Podejrzewam, że komuś nie przedłużyli 6-miesięcznego okresu B2B, albo nie zaproponowali potem blue badge, albo cokolwiek innego, i poszedł się pożalić do związku.
Niemniej większość osób jakie znam by się zgodziła, że B2B może być fajne krótkoterminowo, jeśli ktoś chce na szybko dorobić, ale długofalowo dużo lepsza jest umowa o pracę.
Mam odwrotną statystykę. Większość znajomych jest zadowolona z B2B albo innych form współpracy, które nie są UoP. Ale co kto lubi.

ODPOWIEDZ