Praca w PL czy UK

praca itp
Wiadomość
Autor
ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Praca w PL czy UK

#16

#16 Post autor: ksos »

Dzieki za odpowiedź. Tez tak myslalem, ale po ostatniej wizycie w Warszawie bylem mega pozytywnie zaskoczony; obsluga klienta w restauracjach, infrastruktura itp zupelnie inne miasto, jakie pamietam z dziecinstwa. Z tego co patrze ze statystyk i co zagraniczni expaci pisza po forach, Warszawa bije na glowe inne miasta europejskie (majac zarobki z IT oczywiscie ;))

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Praca w PL czy UK

#17

#17 Post autor: geminiuss »

Ja osobosice uwazam ze nie mozesz porownywac pracy w UK za 50k GBP do pracy za 18 tys PLN + w Polsce. Prace z wynagrodzeniem 18k plus sa bardziej odpowiednikiem prac 70k GBP + w UK.

Poza takimi rzeczami jak nieruchomosci , zlobek , dentysci , alkohol i fajki to wiekszosc cen sie juz dawno temu wyrownala i jak wracam do Polski to jestem zaskoczony ze jest tak drogo.

Stan zycia w Polsce porownuje do takiego faktu ze nowe BMW 320D jest tak popularneym samochodem w UK ze sie go nawet nie zauwaza na ulicy, a w Polsce niestety nadal uchodzi za towar luksusowy.

Jesli lubisz samochody to nowy Nissan GTR kosztuje w UK 85k GBP w Polsce ponad 500 tys zlotych. Porsche 911 Turbo S z fajnym wyposazeniem 175k funcikow, a w Polsce to samo auto 1,2 miliona zlotych.

UK ma bardzo duzo do zaoferowania ale tez ma wady. Niestety angielski chleb i kielbasa to calkowita porazka :)

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Praca w PL czy UK

#18

#18 Post autor: ksos »

Dzieki za odpowiedz. No tak, ale ja samochody tylko biore w leasing i z tego co patrze w kalkulatorze, Audi A4 w PL jest troche tansze niz obecnie mam tutaj :P. Ja odliczam takze mortgage + podatki ( jakies £1000):

Consumer Prices in Warsaw are 36.89% lower than in Oxford (without rent)
Consumer Prices Including Rent in Warsaw are 41.69% lower than in Oxford
Rent Prices in Warsaw are 49.33% lower than in Oxford
Restaurant Prices in Warsaw are 45.58% lower than in Oxford
Groceries Prices in Warsaw are 36.85% lower than in Oxford

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

Re: Praca w PL czy UK

#19

#19 Post autor: lukaszbw »

geminiuss pisze: 30 sty 2021, 15:28 Stan zycia w Polsce porownuje do takiego faktu ze nowe BMW 320D jest tak popularneym samochodem w UK ze sie go nawet nie zauwaza na ulicy, a w Polsce niestety nadal uchodzi za towar luksusowy.

Jesli lubisz samochody to nowy Nissan GTR kosztuje w UK 85k GBP w Polsce ponad 500 tys zlotych. Porsche 911 Turbo S z fajnym wyposazeniem 175k funcikow, a w Polsce to samo auto 1,2 miliona zlotych.
I gdzie ty będziesz jeździł tym Nissan GTR ? Może na M25 albo na M6 w korkach ? Na autostradzie 70mph. W PL możesz sobie auto na firmę kupić i w koszty częściowo odliczyć bez kilometrówki. W UK jak kilka osób autem nie jeździ albo to nie jest ciężarkówa to zapomnij.

Jeżeli uda ci się dostać kontrakt dla dużej zachodniej korporacji w PL i dodasz do tego liniowe opodatkowanie na PIT-5L to wychodzi naprawdę przyzwoicie.

Oczywiście jest wiele aspektów, które mogą się nie podobać. Jednak jak zakładasz rodzinę i chcesz w dobrych warunkach żyć to z zachodnim doświadczeniem w IT są znacznie lepsze perspektywy w PL.

Jeżeli chodzi o wiek to nie spotkałem się z dyskryminacją. Jak znasz dobrze angielski, masz wiedzę i chęć do pracy to nawet wiek 55+ nie jest problemem na stanowiskach sieciowca.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Praca w PL czy UK

#20

#20 Post autor: geminiuss »

ksos pisze: 30 sty 2021, 16:00 Dzieki za odpowiedz. No tak, ale ja samochody tylko biore w leasing i z tego co patrze w kalkulatorze, Audi A4 w PL jest troche tansze niz obecnie mam tutaj :P. Ja odliczam takze mortgage + podatki ( jakies £1000):

Consumer Prices in Warsaw are 36.89% lower than in Oxford (without rent)
Consumer Prices Including Rent in Warsaw are 41.69% lower than in Oxford
Rent Prices in Warsaw are 49.33% lower than in Oxford
Restaurant Prices in Warsaw are 45.58% lower than in Oxford
Groceries Prices in Warsaw are 36.85% lower than in Oxford
Masz tutaj racje , ze nie wszystkie samochody w UK sa tansze niz w Polsce. Dopiero smnochody, ktore zaczynaja sie od 200 tys zlotych zaczynaja byc tansze w UK. Im samochod drozszy tym ta ta roznica bedzie bardziej widoczna.

Ja bym na statystyki z numbeo patrzyl z przymruzeniem oka.Ja osobiscie nie odczuwalem zeby produkty w Polsce byly az 36% tansze. W Tesco czy Asdzie masz duzo ofert dwa w cenie jednego , trzy w cenie dwoch, albo drugi produkt za polowe ceny. W Polskich marketach bylo znacznie mniej takich ofert.

Jesli lubisz wyskoczyc do Bicester Village i kupic sobie fajne rzeczy od projektantow mody w atracyjnych cenach to w Polsce nie kupisz tak tanio ubran. Im bardziej luksusowe przedmioty tym sa one znaczie tansze w UK.

Tez musisz zobaczyc opodatkowanie. Na umowie o prace w UK od 50K GBP zaplacisz 12,5k GBP podatku a w Polsce od 250k PLN zaplacisz 85 tys podatku. Zanim ktos powie ze mozesz sie zatrudnic na B2B w Polsce to w UK tez mozesz pracowac na B2B i masz calkowicie inne stawki w takim przypadku.
lukaszbw pisze: 30 sty 2021, 17:11
geminiuss pisze: 30 sty 2021, 15:28 Stan zycia w Polsce porownuje do takiego faktu ze nowe BMW 320D jest tak popularneym samochodem w UK ze sie go nawet nie zauwaza na ulicy, a w Polsce niestety nadal uchodzi za towar luksusowy.

Jesli lubisz samochody to nowy Nissan GTR kosztuje w UK 85k GBP w Polsce ponad 500 tys zlotych. Porsche 911 Turbo S z fajnym wyposazeniem 175k funcikow, a w Polsce to samo auto 1,2 miliona zlotych.
I gdzie ty będziesz jeździł tym Nissan GTR ? Może na M25 albo na M6 w korkach ? Na autostradzie 70mph. W PL możesz sobie auto na firmę kupić i w koszty częściowo odliczyć bez kilometrówki. W UK jak kilka osób autem nie jeździ albo to nie jest ciężarkówa to zapomnij.

Jeżeli uda ci się dostać kontrakt dla dużej zachodniej korporacji w PL i dodasz do tego liniowe opodatkowanie na PIT-5L to wychodzi naprawdę przyzwoicie.

Oczywiście jest wiele aspektów, które mogą się nie podobać. Jednak jak zakładasz rodzinę i chcesz w dobrych warunkach żyć to z zachodnim doświadczeniem w IT są znacznie lepsze perspektywy w PL.

Jeżeli chodzi o wiek to nie spotkałem się z dyskryminacją. Jak znasz dobrze angielski, masz wiedzę i chęć do pracy to nawet wiek 55+ nie jest problemem na stanowiskach sieciowca.
Jezeli to jest takie wazne to ja swoim GTR-em jezdze najczesciej po M6,M61,M62,M42,M40. Jak chcialem wytestowac jego predkosc maksymalna to go zabralem do Niemiec. Niestety wyjazd do SPA odwolal COVID. A ze jest teraz lockdown to jezdze nim po zakupy do Tesco i spowrotem. Taka przyjmenosc w Polsce kosztowalaby mnie o 100 tys zlotych wiecej.

Narazie Polska to przede wszystkim tani outsourcing a nie hub technologiczny.

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca w PL czy UK

#21

#21 Post autor: minimalist300 »

geminiuss pisze: 30 sty 2021, 22:46 [quote=ksos post_id=184690 time=<a href="tel:1612018840">1612018840</a> user_id=23119]
Dzieki za odpowiedz. No tak, ale ja samochody tylko biore w leasing i z tego co patrze w kalkulatorze, Audi A4 w PL jest troche tansze niz obecnie mam tutaj :P. Ja odliczam takze mortgage + podatki ( jakies £1000):

Consumer Prices in Warsaw are 36.89% lower than in Oxford (without rent)
Consumer Prices Including Rent in Warsaw are 41.69% lower than in Oxford
Rent Prices in Warsaw are 49.33% lower than in Oxford
Restaurant Prices in Warsaw are 45.58% lower than in Oxford
Groceries Prices in Warsaw are 36.85% lower than in Oxford
Masz tutaj racje , ze nie wszystkie samochody w UK sa tansze niz w Polsce. Dopiero smnochody, ktore zaczynaja sie od 200 tys zlotych zaczynaja byc tansze w UK. Im samochod drozszy tym ta ta roznica bedzie bardziej widoczna.

Ja bym na statystyki z numbeo patrzyl z przymruzeniem oka.Ja osobiscie nie odczuwalem zeby produkty w Polsce byly az 36% tansze. W Tesco czy Asdzie masz duzo ofert dwa w cenie jednego , trzy w cenie dwoch, albo drugi produkt za polowe ceny. W Polskich marketach bylo znacznie mniej takich ofert.

Jesli lubisz wyskoczyc do Bicester Village i kupic sobie fajne rzeczy od projektantow mody w atracyjnych cenach to w Polsce nie kupisz tak tanio ubran. Im bardziej luksusowe przedmioty tym sa one znaczie tansze w UK.

Tez musisz zobaczyc opodatkowanie. Na umowie o prace w UK od 50K GBP zaplacisz 12,5k GBP podatku a w Polsce od 250k PLN zaplacisz 85 tys podatku. Zanim ktos powie ze mozesz sie zatrudnic na B2B w Polsce to w UK tez mozesz pracowac na B2B i masz calkowicie inne stawki w takim przypadku.

[quote=lukaszbw post_id=184696 time=<a href="tel:1612023076">1612023076</a> user_id=2939]
[quote=geminiuss post_id=184687 time=<a href="tel:1612016927">1612016927</a> user_id=2798]
Stan zycia w Polsce porownuje do takiego faktu ze nowe BMW 320D jest tak popularneym samochodem w UK ze sie go nawet nie zauwaza na ulicy, a w Polsce niestety nadal uchodzi za towar luksusowy.

Jesli lubisz samochody to nowy Nissan GTR kosztuje w UK 85k GBP w Polsce ponad 500 tys zlotych. Porsche 911 Turbo S z fajnym wyposazeniem 175k funcikow, a w Polsce to samo auto 1,2 miliona zlotych.

[/quote]

I gdzie ty będziesz jeździł tym Nissan GTR ? Może na M25 albo na M6 w korkach ? Na autostradzie 70mph. W PL możesz sobie auto na firmę kupić i w koszty częściowo odliczyć bez kilometrówki. W UK jak kilka osób autem nie jeździ albo to nie jest ciężarkówa to zapomnij.

Jeżeli uda ci się dostać kontrakt dla dużej zachodniej korporacji w PL i dodasz do tego liniowe opodatkowanie na PIT-5L to wychodzi naprawdę przyzwoicie.

Oczywiście jest wiele aspektów, które mogą się nie podobać. Jednak jak zakładasz rodzinę i chcesz w dobrych warunkach żyć to z zachodnim doświadczeniem w IT są znacznie lepsze perspektywy w PL.

Jeżeli chodzi o wiek to nie spotkałem się z dyskryminacją. Jak znasz dobrze angielski, masz wiedzę i chęć do pracy to nawet wiek 55+ nie jest problemem na stanowiskach sieciowca.
[/quote]

Jezeli to jest takie wazne to ja swoim GTR-em jezdze najczesciej po M6,M61,M62,M42,M40. Jak chcialem wytestowac jego predkosc maksymalna to go zabralem do Niemiec. Niestety wyjazd do SPA odwolal COVID. A ze jest teraz lockdown to jezdze nim po zakupy do Tesco i spowrotem. Taka przyjmenosc w Polsce kosztowalaby mnie o 100 tys zlotych wiecej.

Narazie Polska to przede wszystkim tani outsourcing a nie hub technologiczny.
[/quote]

W 100% sie zgadzam. Warto jeszcze zauważyć ze jeśli wasza zona/mąż tez pracuje to raczej w UK zarobi więcej. Weźmy pod uwagę nawet zawód nauczyciela.

Polska raczej nie dogoni UK głównie przez język. Mimo tego całego brexitu nadal największe firmy jak
Apple czy Google otwierają swoje główne siedziby w UK.

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Praca w PL czy UK

#22

#22 Post autor: ksos »

Dzieki za odpowiedz, Przy odliczeniu mortgage + podatki i tanszego zycia, pensja zony sie rownowazy = moze nie pracowac (chyba ze zle licze). Ciezki temat ale gryze sie z nim od paru miesiecy,a majac dziecko w szkole i widzac tutaj codzennia patologie, wydaje mi sie ze Polska jest 'zdrowszym' krajem dla wychowywania dzieci. Nic, poczekam do zdania CCIE, popracuje sobie zdalnie w PL kiedy bedzie mozliwosc i wtedy zadecyduje.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Praca w PL czy UK

#23

#23 Post autor: Kyniu »

ksos pisze: 01 lut 2021, 09:14 majac dziecko w szkole i widzac tutaj codzennia patologie
Zauważasz drzazgę w oku brytyjskiego szkolnictwa, nie widząc belki w naszym krajowym systemie edukacji. Pomijam już kolejne reformy, likwidację gimnazjów, bur.... z przepełnionymi klasami. Ale masz kolejny przykład naszej lokalnej patologii:

"Ordo Iuris utrudni wypisanie się z lekcji religii? Rezygnację z lekcji religii może znacznie utrudnić Ordo Iuris. (...) Rezygnacja z religii oznaczałaby konieczność chodzenia na etykę. Dodatkowo Ordo Iuris uważa, że rezygnacja z lekcji religii lub etyki powinna uniemożliwiać promocję ucznia do wyższej klasy."
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Praca w PL czy UK

#24

#24 Post autor: ksos »

Dzieki za odpowiedz. Nie chodzi mi o sama edukacja, ktora de facto jest ok i daje dobra, high-levelowa wiedze ( w przeciwienstwie do Pl, ktora wymusza niskopoziomowa wiedze na uczniach ktorzy nie wiedza nic o fundamentach). Bardziej chodzilo mi o ogolne zmalpienie kulturowe, narkotyki i inne cuda typu przymusowa lekcja seksualna w primary schools. Kto byl w sobote na byle jakiej high street w UK, nie chcialby zeby jego corka sie tak wychowywala :P. Do tego w UK, czy byle gdzie w Europie jest sie obywatelem drugiej kategorii,i o ile nie wyemigrujesz do USA, zawsze bedziesz f***ing foreginer. Wg mnie ten kraj jest dobry do osobistego rozwoju, kariery, hobby i itp ale bardzo sredni do zycia codziennego. Pracujac zdalnie w UK i mieszkajac w PL chyba mozna osiagnac lepszy balans, ale moze sie myle i tylko idealizuje.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Praca w PL czy UK

#25

#25 Post autor: Kyniu »

To teraz pomyśl, co lepsze, przymusowa edukacja seksualna, czy https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,4984730 Wiem, wiem, to uproszczenie ale niestety, coś za coś.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Praca w PL czy UK

#26

#26 Post autor: ksos »

Dzieki za odpowiedz. Niestety nie chce upraszczac i schodzic z tematu ale tutaj nie ma symetrii, bo podany przyklad przez Ciebie jest wyjatkiem od reguly (pokazywany w TV), w UK jest zdecydowanie wiecej skrajnosci i patologii z drugiej strony medalu (najwiecej ciazy i abocji wsrod nieletnich w calym zachodnim swiecie itp).

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

Re: Praca w PL czy UK

#27

#27 Post autor: lukaszbw »

ksos pisze: 01 lut 2021, 10:04 Do tego w UK, czy byle gdzie w Europie jest sie obywatelem drugiej kategorii,i o ile nie wyemigrujesz do USA, zawsze bedziesz f***ing foreginer. Wg mnie ten kraj jest dobry do osobistego rozwoju, kariery, hobby i itp ale bardzo sredni do zycia codziennego. Pracujac zdalnie w UK i mieszkajac w PL chyba mozna osiagnac lepszy balans, ale moze sie myle i tylko idealizuje.
Myślę, że to klucz. Dobre miejsce na studia czy zdobycie doświadczenia. Potem jak się priorytety zmieniają w życiu to inne rzeczy się docenia. Gdyby obrać za główny cel Nissan GTR to rzeczywiście w UK można łatwiej do tego dojść.

Praca zdalna na kontracie w UK i mieszkanie w PL to super sprawa. Z mojego jednak doświadczenia nie do utrzymania na dłuższą metę. Chyba, że planujecie mieć domy w 2 miejscach i ciągle być jedną nogą na wyspie. Gdyby ta wyspa jeszcze była tropikalna to może i warto by było :) A tak to tylko dużo "overhead" jak już się ma rodzinę.

Inna sprawa jak napisałeś, pomimo wielu lat w UK zawsze się tam czułem jak obywatel drugiej kategorii. Jak to wyspiarze, nie powiedzą ci tego bezpośrednio ale niektóre drzwi są dla ciebie zamknięte.

Jak już mierzyć w anglojęzyczny kraj to lepiej w Australię. Populacja ponad 2x mniejsza niż UK a lądowo masz cały kontynent. Klimat bez porównania. Kraj ma mega potencjał. Szkoda tylko, że tak daleko. Teraz jak ktoś chce startować i nie ma obywatelstwa UK to kryteria uzyskania wizy pewnie będą podobne.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

Awatar użytkownika
minimalist300
wannabe
wannabe
Posty: 346
Rejestracja: 04 sie 2012, 22:52
Lokalizacja: Cambridge/UK

Re: Praca w PL czy UK

#28

#28 Post autor: minimalist300 »

Ja chyba w innym UK mieszkam. Moimi najlepszymi kumplami obecnie są Anglicy. Nigdy nie czułem się tutaj jako obywatel drugiej kategorii nawet wtedy kiedy pracowałem w pubie. Może to dlatego ze mi kultura Brytyjska, ich poczucie humoru i sarkazm po prostu pasuje.

Co do sąsiedztwa i patologi to po prostu można się trzymać zdala. Nie mówię o ludziach z tego forum ale znam przypadki gdzie Polacy kupują domy w najgorszych dzielnicach tylko po to żeby było ich stać na nowego mercedesa.

Co do Australii to trawa jest zawsze zielona po drugiej stronie. Pracy jest zdecydowanie mniej, ostatnio pożary i po pewnym czasie monotonia... żeby wyskoczyć z sydney to Melbourne potrzeba praktycznie tyle czasu ile z Londynu do Hiszpanii. Poza tym samochody są dużo droższe bo maja podatek od luksusu.

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

Re: Praca w PL czy UK

#29

#29 Post autor: lukaszbw »

minimalist300 pisze: 02 lut 2021, 00:19 Co do Australii to trawa jest zawsze zielona po drugiej stronie. Pracy jest zdecydowanie mniej, ostatnio pożary i po pewnym czasie monotonia... żeby wyskoczyć z sydney to Melbourne potrzeba praktycznie tyle czasu ile z Londynu do Hiszpanii. Poza tym samochody są dużo droższe bo maja podatek od luksusu.
Wyprawa z Londynu do Glasgow też do krótkich nie należy. Szczególnie jak trzeba się wydostać z południowego Londynu i przedrzeć się przez M6 wokół Birmingham. W Australii jak ci zależy na czasie to samolotem latasz. W UK patrząc z kolei na ceny pociągów to też warto samolot rozważyć.

Generalnie to jest inny klimat. Jak ci zależy na życiu w ścisku/tłumie to można mierzyć w kierunku Singapore. Zależy kto co lubi. Wydaje mi się, że każdy znajdzie coś dla siebie i ten co chce być w dużym mieście i ten co chce poczuć swobodę. Klimat bez porównania.
Pożary są i w Kalifornii i w Hiszpanii a biorąc pod uwagę zagęszczenie ludności w rejonach objętych pożarami to nie zdziwiłbym się gdyby to te w USA spowodowały większe straty materialne.

Co do znajomości w UK to zazdroszczę. Ja znajomych miałem wielu ale przyjaciół nie było łatwo znaleźć wśród natywnych wyspiarzy. Powrót do PL jeszcze bardziej to zrewidował.

Wspomniałem o Australii bo jak komuś nie podoba się UK a w Polsce też nie widzi przyszłości to jest to alternatywa warta rozważenia. Z jednej strony ofert pracy jest mniej (chociaż patrząc na populację to nie aż tak mało) ale z drugiej jest się bardziej unikalnym.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Praca w PL czy UK

#30

#30 Post autor: ksos »

Dzieki za odpwiedz minimalist. Powody sa dwa: albo nie do konca rozumiesz tej brytyjskiej kultury i jezyka w stopniu zeby zrozumiec ich najmniejsze aluzje (czesto niewyczuwalne dla Polakow) albo pracujesz w jednym szczesliwym miejscu. Ja tutaj zaczynajac kariere od Juniora bylem swiadkiem tekstow typu "we employ Polish people cause they are cheaper than horses", od szefa przy wszystkich. Co do ucieczki od patologii - nie da sie; mieszaja oni osiedle z domami socjalnymi. Mieszkam na nowym osiedlu new build i o ile moja uliczka jest spoko, to 25m dalej jest juz antisocial behaviour na porzadku dziennym (marihuana w powietrzu, krzyki, imprezy itp). Ciagnie mnie do USA ze wzgedlu na zarobki oraz wielkie domy, ale ich work culture 60-70hr p/week i 2 tygodnie urlopu w roku, skutecznie mnie odstrasza :(

ODPOWIEDZ