Obecne zarobki w PL

praca itp
Wiadomość
Autor
freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Obecne zarobki w PL

#16

#16 Post autor: freel4ncer »

bydgoszcz2016 pisze: 10 lut 2022, 14:00
hangie pisze: 10 lut 2022, 13:40 Jak pisałem b2b nie jest opcja gdyż nie jest to krótkoterminowy kontrakt a i charakter pracy nie pasuje do takiego modelu.
Firma Fortinet nie oferuje B2b bo NIE i tyle w temacie, ich oferta i ich sprawa co i jak oferuja. Tylko nie dorabiajmy teorii do tego.
Teoria jak najbardziej jest poprawna.
Nie mozemy patrzec na polityke firm tylko przez nasze male poletko z ogronymi przywilejami dla b2b
Korporacje widza b2b przez pryzmat amerykanski a tam b2b to nie jest nic specjalnie pożądanego przez pracownikow
Umowy o prace maja prywatna opieke medyczna swietne plany 401k akcje itp. Na tych wszystkich benefitach ktore czesto sa warte tyle co podstawa firma buduje lojalnosc pracownika a takze oszczedza
Do tego dochodzi pełno procedur dyktowanych odpowiedzialnością prawna, dostepem do informacji klientow oraz firmy itp itd

Nasze B2B to w skali światowej sytuacja nie normalna
Ja to doskonale rozumiem.
Sam niedawno bralem udzial w rekrutacji do jednej z firm gdzie pomimo swietnej (jak na UOP) oferty jak i moich najszczerszych checi by dolaczyc do zespolu musialem spasowac. Jak osbie policzylem ile mam oddawac panstwu to az mnie skrecilo zwlaszcza ze juz widzialem ze na ryczalcie dzieki minimalnym kosztom w 2022 bede sporo mniejsze podaki niz nawet na liniowce.
Na dzien dzisiejszy UOP w polsce jest dla "frajerow" (mam nadzieje ze nikogo na uop nie urazilem chcialem tylko dobitnie podkreslic idiotyzm sytuacji)


Co do wspomnianych 20k w wawie z tymi akcjami na poziomie 40k rocznie to niestety ale dla seniora bida
Troche wiecej (w akcjach i bonusie bo podstawa taka sama ) dostalem od mojej bylej firmy w 2017r jak sie przenosilem do Polski i to jeszcze na prace zdalna z mojego 120k mimeszkancow miasta
mozna bylo z tego niezle zyc wtedy zwlaszcza ze szybko wskoczylem na 50% KUP
Ale teraz z polskim ladzie w wawie 20k + 3.3z akcji to tylko 14k na reke - 3k euro albo 4k usd - przyszlosci na tym nie zbudujesz
No ale moze jestem jakis oderwany od rzeczywistosci

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Obecne zarobki w PL

#17

#17 Post autor: peper »

freel4ncer pisze: 10 lut 2022, 20:04 No ale moze jestem jakis oderwany od rzeczywistosci
To zależy z kim rozmawiasz :) Też mam takie rozmowy i też czasem ludzie są oderwani, ale wie, ile dostawałem na ostatniej UoP i wiem ile udaje mi się wynegocjować teraz na b2b (choć co raz więcej rzeczy robię flat rate a nie rozliczając się godzinowo)
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Obecne zarobki w PL

#18

#18 Post autor: nowyk123 »

Pracując na UoP jakby podchodzić do tematu podwyżki? Pracę w korporacji mam. Tak co do zarobków w PL :) Jak u was wygląda? Pytanie bardziej do tych którzy pracują na etacie a nie posiadających własną działalność - chociaż każde zdanie będzie dla mnie ok.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Obecne zarobki w PL

#19

#19 Post autor: freel4ncer »

nowyk123 pisze: 10 lut 2022, 23:06 Pracując na UoP jakby podchodzić do tematu podwyżki?
Zmiana pracy
Tylko tak możesz liczyć na sensowne podwyżki.

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: Obecne zarobki w PL

#20

#20 Post autor: seba766 »

freel4ncer pisze: 10 lut 2022, 23:15
nowyk123 pisze: 10 lut 2022, 23:06 Pracując na UoP jakby podchodzić do tematu podwyżki?
Zmiana pracy
Tylko tak możesz liczyć na sensowne podwyżki.
Niestety to jest smutna prawda o korpo. Widełki podwyżek których manager nie jest w stanie przeskoczyć.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Obecne zarobki w PL

#21

#21 Post autor: freel4ncer »

peper pisze: 10 lut 2022, 21:46
freel4ncer pisze: 10 lut 2022, 20:04 No ale moze jestem jakis oderwany od rzeczywistosci
co raz więcej rzeczy robię flat rate a nie rozliczając się godzinowo
Prawidłowo
Ja przez ten hourly rate to zasuwam jak maszyna ostatnio , zona sie wkurza juz i mówi ze pazerny jestem
No ale myślę sobie póki jeszcze mam sily , chce mi sie i jest koniunktura to potyram za 2ch
Ale szczerze coraz bardziej zmęczony jestem i coraz ciężej mi sie wstaje rano

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Obecne zarobki w PL

#22

#22 Post autor: SQ8UW »

Siedzę na UoP od ponad 2 lat, miałem brać kredyt (więc tak najlepiej dla banku) ostatecznie przy 0 stopach zrezygnowałem bo wiedziałem co będzie się działo w Polsce. Ludzie winią nie siebie a Bank, że im raty rosną xD Ale to inny temat.
Jestem oderwany od stawek rynkowych - około 6 lat doświadczenia, CCNP/CCDP, JNCIE-ENT oraz jakieś inne certy z Junipera czy Cisco. Zacząłem robić CCIE - ale spasowałem bo za mało czasu rodzinie poświęcałem. Głównie siedzę w LANie (L2/L3), siedziałem też sporo w Security (SRXy).

Jakie stawiać wymagania finansowe? Kwoty 20k jeszcze rok-dwa temu wydawały się absurdalnie wysokie. Wpadają podobne na LinkedIn, ale tego tak dużo nie ma. Patrzyłem na parterów Junipera - ale ciekawych wakatów nie ma. A jak coś jest to trzeba być dobry w WLAN/LAN/WAN/SEC i jeszcze mieć ogarniętą automatyzację sieci (akurat to wymaganie rozumiem) - generalnie człowiek orkiestra :D

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Obecne zarobki w PL

#23

#23 Post autor: nowyk123 »

freel4ncer pisze: 10 lut 2022, 23:15
nowyk123 pisze: 10 lut 2022, 23:06 Pracując na UoP jakby podchodzić do tematu podwyżki?
Zmiana pracy
Tylko tak możesz liczyć na sensowne podwyżki.
Tylko taki sposób pozostaje, ok.

Awatar użytkownika
nowyk123
wannabe
wannabe
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2017, 21:46

Re: Obecne zarobki w PL

#24

#24 Post autor: nowyk123 »

seba766 pisze: 11 lut 2022, 09:46
freel4ncer pisze: 10 lut 2022, 23:15
nowyk123 pisze: 10 lut 2022, 23:06 Pracując na UoP jakby podchodzić do tematu podwyżki?
Zmiana pracy
Tylko tak możesz liczyć na sensowne podwyżki.
Niestety to jest smutna prawda o korpo. Widełki podwyżek których manager nie jest w stanie przeskoczyć.
Sprawy się nie przeskoczy. Czyli zmiana pracodawcy = podwyżka.

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Obecne zarobki w PL

#25

#25 Post autor: ksos »

SQ8UW pisze: 15 lut 2022, 10:08 Siedzę na UoP od ponad 2 lat, miałem brać kredyt (więc tak najlepiej dla banku) ostatecznie przy 0 stopach zrezygnowałem bo wiedziałem co będzie się działo w Polsce. Ludzie winią nie siebie a Bank, że im raty rosną xD Ale to inny temat.
Jestem oderwany od stawek rynkowych - około 6 lat doświadczenia, CCNP/CCDP, JNCIE-ENT oraz jakieś inne certy z Junipera czy Cisco. Zacząłem robić CCIE - ale spasowałem bo za mało czasu rodzinie poświęcałem. Głównie siedzę w LANie (L2/L3), siedziałem też sporo w Security (SRXy).

Jakie stawiać wymagania finansowe? Kwoty 20k jeszcze rok-dwa temu wydawały się absurdalnie wysokie. Wpadają podobne na LinkedIn, ale tego tak dużo nie ma. Patrzyłem na parterów Junipera - ale ciekawych wakatów nie ma. A jak coś jest to trzeba być dobry w WLAN/LAN/WAN/SEC i jeszcze mieć ogarniętą automatyzację sieci (akurat to wymaganie rozumiem) - generalnie człowiek orkiestra :D
To w koncu jest to eldorado i zachodnie stawki w PL i mnostwo wakatow, czy jednak po staremu?

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Obecne zarobki w PL

#26

#26 Post autor: SQ8UW »

ksos pisze: 15 lut 2022, 12:08 To w koncu jest to eldorado i zachodnie stawki w PL i mnostwo wakatow, czy jednak po staremu?
Ja szukam ofert pracy, gdzie w 70-80% spełniam oczekiwania, więc może mój przypadek jest dość specjalny.
W Atosie/Accenture/Capgemini Senior nie ma 20k brutto, bardziej tak 15-18k.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Obecne zarobki w PL

#27

#27 Post autor: martino76 »

SQ8UW pisze: 15 lut 2022, 12:47
ksos pisze: 15 lut 2022, 12:08 To w koncu jest to eldorado i zachodnie stawki w PL i mnostwo wakatow, czy jednak po staremu?
Ja szukam ofert pracy, gdzie w 70-80% spełniam oczekiwania, więc może mój przypadek jest dość specjalny.
W Atosie/Accenture/Capgemini Senior nie ma 20k brutto, bardziej tak 15-18k.
2 latat temu w Atos oferowali 25K brutto dla Seniora, wiec jak najbardziej jest to mozliwe.

Pozdro,

kamil123
member
member
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwie 2019, 01:37

Re: Obecne zarobki w PL

#28

#28 Post autor: kamil123 »

martino76 pisze: 15 lut 2022, 15:42
SQ8UW pisze: 15 lut 2022, 12:47
ksos pisze: 15 lut 2022, 12:08 To w koncu jest to eldorado i zachodnie stawki w PL i mnostwo wakatow, czy jednak po staremu?
Ja szukam ofert pracy, gdzie w 70-80% spełniam oczekiwania, więc może mój przypadek jest dość specjalny.
W Atosie/Accenture/Capgemini Senior nie ma 20k brutto, bardziej tak 15-18k.
2 latat temu w Atos oferowali 25K brutto dla Seniora, wiec jak najbardziej jest to mozliwe.

Pozdro,
Pewnie mieli ciśnienie albo stanowisko stanowisku nie równe. Niedawno były rekrutacje na Senior i generalnie 15-16k to norma, tak jak pisał SQ8UW. Być może da się wyrwać więcej, ale trzeba trafić w konkretny projekt i we właściwym czasie (czyt. potrzebują inżyniera na wczoraj).
Ja staram się trzymać rękę na pulsie, w miarę aktualnie sprawdzam oferty. Dla kogoś z CCNP + jakieś FW/load balancery 16-18k to bariera, po której nieliczni chcą rozmawiać. A "2" z przodu to psychologiczna bariera dla pracodawców. ;)
No chyba że ktoś ma CCIE i kilka innych branżowych certów - inna pozycja startowa.
Tak więc te super oferty o których piszecie, to wg mnie dla przeciętnego inzyniera (CCNP) rzadkość. ;)

Pozdro.

ksos
wannabe
wannabe
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2020, 10:12

Re: Obecne zarobki w PL

#29

#29 Post autor: ksos »

Tak jak myslalem, ludzie przedstawiaja mega rzadkie oferty i traktuje je jak norme, a zdecydowana wiekszosc to oferty za 2-2.5k€ netto.

freel4ncer
wannabe
wannabe
Posty: 581
Rejestracja: 27 wrz 2007, 01:13

Re: Obecne zarobki w PL

#30

#30 Post autor: freel4ncer »

ksos pisze: 17 lut 2022, 09:37 Tak jak myslalem, ludzie przedstawiaja mega rzadkie oferty i traktuje je jak norme, a zdecydowana wiekszosc to oferty za 2-2.5k€ netto.
no ale poco mieszasz euro z pln i jeszcze do tego netto z brutto

Ale szczerze to Jak ktos jest seniorem (prawdziwym seniorem a nie seniorem w januszex import export) i pracuje za 10k na reke to sam jest sobie winien i mi go nie zal.

ODPOWIEDZ