Obecne zarobki w PL

praca itp
Wiadomość
Autor
hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Obecne zarobki w PL

#1

#1 Post autor: hangie »

Hej,

Obecnie w Fortinet poszukujemy konsultanta (security) z branży Telco (GTP-FW, CGNAT, SecGW, VNF etc. ). Jakieś 8 lat doświadczenia z Telco i conajmniej kilka w PS. Doświadczenie z Fortigate mile widziane ale bardziej chodzi o to aby znać aspekty Telco/MSP i gdzie to teraz wszystko idzie VNF/5G/MEC etc.

Z racji iz rekrutacja na obecnym rynku nie idzie za szybko zastanawiam czy się nie próbować rozszerzyć obszaru o Polskę. Jako podkładkę potrzebował bym ile taka osoba mniej więcej obecnie w Polsce powinna zarabiać. Nie jestem aktywny na Polskim rynku już ponad 10 lat. Oczywiście jako alternatywę rozważam tez kraje jak Rumunia/Bułgaria albo trochę dalej Turcja/Egipt.

Takze jak zazwyczaj narzekamy iz ogłoszenia nie maja widełek albo są nie dopasowane, tutaj mamy odwrotne podejście ile uważacie taka osoba powinna zarobić ? Base + pakiet akcji.
Domyślam się iz warto rozgraniczyć na Warszawa oraz resztę ale jak się mylę to dajcie znać.

Mówimy tylko o umówię o prace. Praca zdalna głównie, plus (jak się Covid skonczyc) jakieś wyjazdy do klienta - EMEA ale w Europie wschodniej za dużo biznesu nie mamy.

Aby wystartować z jakaś liczba. Czy okolice 20k brutto Wawa/KRK/etc / 15k powiaty (+ akcje powiedzmy 10k USD rocznie) są nadal atrakcyjne czy to już tylko jakieś grosze dla praktykantów ? :)

Dzięki za odpowiedz!
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: Obecne zarobki w PL

#2

#2 Post autor: seba766 »

Hej,
w dobie wszechobecnej pracy zdalnej nie wiem czy jeszcze można rozgraniczać Warszawa/reszta Polski. Wiadomo jak będziesz chciał zatrudnić kogoś z Warszawy to będą to musiały być większe stawki.
U mnie w firmie zatrudnia się osoby głównie z Kujawsko-Pomorskiego(Atos) bo ich wymagania są "nieco" niższe niż osoby z Warszawy.
Czy 20k to będzie dużo na Warszawe? bym powiedział teraz taka średnia stawka dla korpo w LAN/WAN w Warszawie z 4-5lat doświadczenia.
W tym momencie na Polskim rynku masz kilka portali które pokazują widełki więc samemu możesz sobie porównać:
https://nofluffjobs.com/
https://bulldogjob.pl/
https://inhire.io/pl/

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Obecne zarobki w PL

#3

#3 Post autor: bydgoszcz2016 »

Zacznijmy od tego ze jak ktos ma kilkanascie lat doswiadczenia w branzy to raczej UoP moze nie byc jego preferowana forma zatrudnienia. 20k uop dobra oferta na NOC z 4-letnim stazem.

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Re: Obecne zarobki w PL

#4

#4 Post autor: hangie »

Dzięki za linki, sprawdzę co tam można znaleść.

Nie wiem jak inne korporacje ale dwie w których pracowałem nie przewidują innej formy niż UoP. Chyba ze przez agencje ale to wtedy idzie jako channel i zupełnie inaczej to wyglada.
Oferta jest typowo na stałe - taka charakterystyka pracy w Profesional services u vendora. Jak potrzebny jest ktoś na szybko na konkretny czas to idziemy do partnera :) Rozumiem oczywiście ze nie wszystkim to pasuje.

Jeśli idziemy bardziej w stronę 30k+ brutto + akcje to są już to stawki za które można szukać w całej europie - oczywiście z wyjątkami. Za 70k GBP rocznie w UK robi się już spory wybór ludzi.
Oczywiście nie twierdze ze lepszych czy gorszych ale chodzi o to ze obecnie wyglada na to ze Polska wpada już w widełki zachodniej europy - co jest akurat dobre dla pracownikow, szczególnie ze nie wszystkie ceny jeszcze są europejskie :)

W moim przypadku pewnie najpierw rozszerzymy o kraje z średniej polki zanim przejdziemy do wyżej (gdzie wyglada Polska się obecnie lapie). Zobaczymy co mi się uda z naszym dyrektorem wytargować :)
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: Obecne zarobki w PL

#5

#5 Post autor: seba766 »

Ja bym się przestrzegał przed tzw barowymi trollami... którzy to nie mówią co i ile się zarabia a tak naprawdę to są pół prawdy.
Popatrz na oferty i się zastanów jak to wygląda względem Twoich możliwości. A zarobki 30k nawet w Warszawie to są raczej wyjątki aniżeli reguła.
Znam firmy z Fortune100 która ciągle zatrudniają seniorów poniżej 20k w IT i nie chodzi tylko o firme z San Jose :D

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Re: Obecne zarobki w PL

#6

#6 Post autor: hangie »

Jasne, wiadomo ze ile by ktoś chciał zarabiać a ile zarabia to dwie różne sprawy.

Zobaczymy co inni powiedzą, może się zrobi ciekawy temat na forum. Jak dla mnie okolice 20-25k PLN ciagle plasują Polskę w średniej polce, ale jak idziemy w 30k+ czyli 80K Euro / 70k GBP to już konkurencja jest w Hiszpani a nie Rumuni albo Turcji. Do tego oczywiście standardowe benefity i pakiet akcji ktory może ładnie wzrosnosc ( albo spaść)
A Vendor jak to Vendor wiadomo woli jak najłatwiej zatrudnić :) jak narazie mam pozycje w Indiach ale problemem nie są zarobki tylko brak ciekawych CV!
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Obecne zarobki w PL

#7

#7 Post autor: bydgoszcz2016 »

seba766 pisze: 09 lut 2022, 14:08 Ja bym się przestrzegał przed tzw barowymi trollami... którzy to nie mówią co i ile się zarabia a tak naprawdę to są pół prawdy.
Popatrz na oferty i się zastanów jak to wygląda względem Twoich możliwości. A zarobki 30k nawet w Warszawie to są raczej wyjątki aniżeli reguła.
Znam firmy z Fortune100 która ciągle zatrudniają seniorów poniżej 20k w IT i nie chodzi tylko o firme z San Jose :D
Na UOP to wyjatki wyjatkow, b2b juz nie.

mzb
wannabe
wannabe
Posty: 163
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:14

Re: Obecne zarobki w PL

#8

#8 Post autor: mzb »

hangie pisze: 09 lut 2022, 11:13 Obecnie w Fortinet poszukujemy konsultanta (security) z branży Telco (GTP-FW, CGNAT, SecGW, VNF etc. ). Jakieś 8 lat doświadczenia z Telco i conajmniej kilka w PS. Doświadczenie z Fortigate mile widziane ale bardziej chodzi o to aby znać aspekty Telco/MSP i gdzie to teraz wszystko idzie VNF/5G/MEC etc.
Ciężko właściwie odnieść się do tego posta - i tak już masz mocno zawężoną liczbę potencjalnych kandydatów w warunkach rynku pracownika, jednocześnie próbując uszczknąć 5k bo ktoś mieszka poza miastem. Mając to na względzie, kierunek powinien być zupełnie odwrotny - znaleźć odpowiednie osoby, wybrać spośród nich i spełnić oczekiwania.

--m.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Obecne zarobki w PL

#9

#9 Post autor: martino76 »

Teraz na UoP spokojnie mozna wyrwac 28K z dobrym doswiadczeniem, ale kto by chcial pracowac teraz na UoP, przy polskim ladzie :)

qdlaty9201
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 10 lis 2008, 16:43

Re: Obecne zarobki w PL

#10

#10 Post autor: qdlaty9201 »

martino76 pisze: 10 lut 2022, 08:42 Teraz na UoP spokojnie mozna wyrwac 28K z dobrym doswiadczeniem, ale kto by chcial pracowac teraz na UoP, przy polskim ladzie :)
Tak jak mowisz Marcin, obecnie kogos kto szuka pracy i chce wiecej zarobic to nie bedzie szukal nic na UoP. Dodatkowo wymagania ktore zostaly podane w ogloszeniu sugeruja ze trzeba juz cos tam wiedziec - aby taka osobe sciagnac raczej trzeba sie otworzyc na jakies sensowne stawki ktore automatycznie wymuszaja b2b :)

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Re: Obecne zarobki w PL

#11

#11 Post autor: hangie »

Jak pisałem b2b nie jest opcja gdyż nie jest to krótkoterminowy kontrakt a i charakter pracy nie pasuje do takiego modelu.
Oczywiście zdaje sobie sprawę ze Polska jest trochę wyjątkowa i dużo ludzi robi prace etatowa ale rozlicza się jako firma w celu uniknięcia opodatkowania. W UK IR35 dość mocno te praktyki ukróciło ale szczegółów nie znam bo nie pracowałem na kontraktach.

@mzb
Akurat nie chodzi o miasto aż tak ale efektywność. Pamiętaj ze jak nie mieszkasz przy dużym lotnisku to tracisz czas na podróże aby dolecieć gdzieś. Ja mam na Heathrow 15 minut taxi także prawie w każde miejsce na świece mogę wmiare szybko dolecieć. Raz mialem nagły wylot do Seattle jak byłem u rodziny w Poznaniu iz już tak różowo nie było - Poz -> Mun -> LHR -> SEA. Jak by nie patrzeć 2 dni w plecy na podróży.
Oczywiście teraz z Covid coraz więcej zdalnie.

Tak czy inaczej nie patrzył bym na to aby urwać bo mieszka gdzieś tylko ze trzeba dodać jak ktoś mieszka w większej aglomeracji :)

Dość fajny felieton tez znalazłem tutaj: https://blog.gutek.pl/2020/09/01/zarobki-w-it/

Łatwiej chyba będzie zrobić ogłoszenie na cala Europę i rynek sam zweryfikuje skąd najlepsi kandydaci będą.
Aby dopełnić temat to obecne ogłoszenie na Indie jest tutaj: https://edel.fa.us2.oraclecloud.com/hcm ... s/job/4870
Jak by ktos pasował do profilu to niech da znać, może być łatwiej przekonać dyrektora mając kogoś konkretnego :) Co do zarobków ogłoszenia oficjalnie nie ma na Europę ale myślę ze jak się dobry człowiek znajdzie to dobre(20-30k base + akcje kilka k USD/rok) pieniądze tez będą.
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Obecne zarobki w PL

#12

#12 Post autor: bydgoszcz2016 »

hangie pisze: 10 lut 2022, 13:40 Jak pisałem b2b nie jest opcja gdyż nie jest to krótkoterminowy kontrakt a i charakter pracy nie pasuje do takiego modelu.
Ani dlugosc kontraktu ani charakter pracy nie jest zadna przeszkoda. b2b jak kazda inna umowa moze byc podpisana na rok jak i na 10. Wiekszosc ofert b2b na rynku to pozycja szeroko pojetego "konsultanta", wiec stwierdzenie pasuje/nie pasuje to dosc subiektywna opinia, tak samo jak stwierdzenie ze czerwone skory nie pasuja do czerwonego koloru karoserii.

Firma Fortinet nie oferuje B2b bo NIE i tyle w temacie, ich oferta i ich sprawa co i jak oferuja. TYlko nie dorabiajmy teorii do tego.

hangie
wannabe
wannabe
Posty: 235
Rejestracja: 01 maja 2007, 21:18
Lokalizacja: Londyn

Re: Obecne zarobki w PL

#13

#13 Post autor: hangie »

Widze ze w Polsce dość drażliwy temat :) To nie miejsce i forum dla tłumaczenia czemu nie, więc niech będzie ze nie bo nie jak kogoś taka odpowiedz usatysfakcjonuje.

PS. Nie chodzi o cala firmie. Firma ma różne modele sprzedaży i wsparcia oraz różne umowy z dystrybutorami i z sprzedawcami ale w PS który jest mi bliski niech będzie ze nie bo nie dla jedno osobowych działaności gospodarczych.
Pozdrawiam
Krzysztof Goławski

bydgoszcz2016
member
member
Posty: 40
Rejestracja: 25 gru 2016, 15:27

Re: Obecne zarobki w PL

#14

#14 Post autor: bydgoszcz2016 »

Nie miejsce i czas na tlumaczenie, ale post wczesniej to wlasnie tlumaczyles i to w sposob troche uragajacy inteligencji forumowiczow. W tym kontekscie lakoniczne NIE zawsze bedzie wygladalo lepiej.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Obecne zarobki w PL

#15

#15 Post autor: Kyniu »

A mnie w kontekście całej tej dyskusji przypomniał się filmik https://www.youtube.com/watch?v=OsH-xd85EN4
Wniosek jest prosty - kto chce zatrudnić ten ZATRUDNIA, kto chce szukać ten SZUKA. Tyle komentarza z mojej strony.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

ODPOWIEDZ