Jaką drogę byście wybrali ?

praca itp
Wiadomość
Autor
kuba2506
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2022, 17:24

Jaką drogę byście wybrali ?

#1

#1 Post autor: kuba2506 »

Cześć, obecnie mam 21 lat w lutym zdałem CCNA i od listopada pracuje jako administrator sieci. Warto zaznaczyć że programowanie nigdy nie było moją mocną stroną.
Obecnie mam dylemat jak pokierować moją karierę zawodową. Mój pomysł jest taki żeby popracować w mojej pierwszej do końca inżynierki.
Po zdaniu CCNA nie wiem co robić dalej zacząłem uczyć się Linuxa, jednak pojawiła się opcja że mój pracodawca sfinansuje mi szkolenie nieautoryzowane szkolenie CCNP.
W mojej głowie pojawia się coraz więcej wątpliwości
1) Automatyzacja sieci, zdaje sobie sprawę że jest tam potrzebne programowanie którego nie lubię.
2) Możliwość zalezienia pracy w sieciach bez programowania w przyszłości(mniejsza potrzeba "tradycyjnych" sieciowców, mniejsze zarobki ).
3) Nie wiem czy przerywać Linuxa (bo według mnie dobre nauczenie Linuxa to must have) dla CCNP bo w mojej firmie na pewno wiedza z poziomu CCNP mi się nie przyda.
4)Jeśli przerwałbym Linuxa i zrealizował kurs CCNP to czy będę atrakcyjny dla pracodawcy jeśli będę mieć wiedze ale brak doświadczania na poziomie CCNP

Czy moje obawy są zasadne ?Liczę na porady bardziej doświadczonych kolegów z branży :roll:

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Jaką drogę byście wybrali ?

#2

#2 Post autor: Kyniu »

Słuchaj tego, co mówią "internety" a zostaniesz jednym z wielu. Rób co lubisz, bądź w tym dobry, a nie opędzisz się od pracy.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: Jaką drogę byście wybrali ?

#3

#3 Post autor: seba766 »

Twoje wątpliwości przewijają się w myślach sieciowców od wielu lat a ciągle każdy dobry inżynier zawsze znajdzie prace tak jak Kyniu mówi.
Miałem dokładnie takie same rozważania jak Ty jak byłem na studiach 10lat temu.
Kwestia tego czy lubisz się uczyć(przy sieciach chyba trzeba to lubić) i na pewno się odnajdziesz w nowych realiach.
Linux jest bardzo dobrym narzędziem ale to raczej się będzie bardziej przydawać jak już Ci się zachce trochę programować. Nic nie każe Ci programować całe dnie ale nawet umiejętności podstaw będą zaletą a pewnie z czasem i Ci się to spodoba jak zobaczysz jak to fajnie działa.

kuba2506
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2022, 17:24

Re: Jaką drogę byście wybrali ?

#4

#4 Post autor: kuba2506 »

Dzięki za odpowiedzi, sieci lubię często siedzę nad labami i wchodzę w szczegóły dlaczego to działa tak a nie inaczej. Chodzi mi o to czy na przykład za kiedy automatyzacja będzie standardem będzie dla mnie praca.

cbr
wannabe
wannabe
Posty: 91
Rejestracja: 09 wrz 2015, 19:35

Re: Jaką drogę byście wybrali ?

#5

#5 Post autor: cbr »

kuba2506 pisze: 27 kwie 2022, 21:44 Dzięki za odpowiedzi, sieci lubię często siedzę nad labami i wchodzę w szczegóły dlaczego to działa tak a nie inaczej. Chodzi mi o to czy na przykład za kiedy automatyzacja będzie standardem będzie dla mnie praca.
Kiedy "automatyzacja będzie standardem", nadal trzeba będzie wiedzieć co się automatyzuje ;)

CiscoVoucher
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 22 lut 2022, 16:25

Re: Jaką drogę byście wybrali ?

#6

#6 Post autor: CiscoVoucher »

kuba2506 pisze: 26 kwie 2022, 17:54 Cześć, obecnie mam 21 lat w lutym zdałem CCNA i od listopada pracuje jako administrator sieci. Warto zaznaczyć że programowanie nigdy nie było moją mocną stroną.
Obecnie mam dylemat jak pokierować moją karierę zawodową. Mój pomysł jest taki żeby popracować w mojej pierwszej do końca inżynierki.
Po zdaniu CCNA nie wiem co robić dalej zacząłem uczyć się Linuxa, jednak pojawiła się opcja że mój pracodawca sfinansuje mi szkolenie nieautoryzowane szkolenie CCNP.
W mojej głowie pojawia się coraz więcej wątpliwości
1) Automatyzacja sieci, zdaje sobie sprawę że jest tam potrzebne programowanie którego nie lubię.
2) Możliwość zalezienia pracy w sieciach bez programowania w przyszłości(mniejsza potrzeba "tradycyjnych" sieciowców, mniejsze zarobki ).
3) Nie wiem czy przerywać Linuxa (bo według mnie dobre nauczenie Linuxa to must have) dla CCNP bo w mojej firmie na pewno wiedza z poziomu CCNP mi się nie przyda.
4)Jeśli przerwałbym Linuxa i zrealizował kurs CCNP to czy będę atrakcyjny dla pracodawcy jeśli będę mieć wiedze ale brak doświadczania na poziomie CCNP

Czy moje obawy są zasadne ?Liczę na porady bardziej doświadczonych kolegów z branży :roll:
Idź na programistę, popracujesz kilka lat dzięki czemu złapiesz doświadczenie - poznasz w międzyczasie kilka języków Python, Java, SQL, jakieś frameworki jak Django czy nowe podejście do baz danych Snowflake oraz Azure, AWS, GCP. Przejdziesz na własna działalność i będziesz zarabiał 50k miesięcznie. Jeżeli ktoś nie wierzy to zapraszam sprawdzić - https(://)justjoin.(it)/?q=Python@category;Warszawa@city&sort=salary

ODPOWIEDZ