Z ciekawości ... dla pewności ...

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
arekk
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 31 sie 2004, 12:15

Z ciekawości ... dla pewności ...

#1

#1 Post autor: arekk »

Chciałbym się dowiedzieć jak zarabia,a może jak powinien zarabiać w kraju informatyk pracujący w Straży Pożarnej który:
- administruje siecią złożoną z 50 kompów + 3 oddziały firmy po ok. 7 komputerów + 1 połączenie międzynarodowe z Niemcami (wszystko oczywiście połączone naszym ulubionym sprzętem)
- administruje 11 serwerami ( 9 serwerów z Windows 2000 Serv. i 2 Linux w tym serwery domeny, bazy ORACLE,WWW, Poczty, DNS i jeszcze kilka innych)
- administruje pełną ZDALNA automatyką z jednym z oddziałów połączoną z podstawowym programem w firmie (otwieranie bram dla samochodów bojowych, zapowiedzi głosowe, dzwonki itp.)
- administuje siecią w Samochodzie Dowodzenia i Lączności (takie wynośne stanowisko kierowania straży) który łączy się z centralnym oddziałem firmy za pomocą GPRS, ISDN lub analogu (oczywiście wszystko za pomocą CISCO)
- oczywiście zapewnia też Help Desk
Pytam bo ten informatyk posiada CCNA i podchodzi do CCNP, jednak po prawie dwóch latach pracy kiedy spogląda do portfela i widzi 1-ego 1000 zl to zdaje sobie prawę że praca jaką trzeba włożyć w CCNP nie ma sensu...
Czy w Polsce jest tak źle czy ten informatyk jest po prostu jeleniem
:)

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#2

#2 Post autor: marcins »

jest. wiecej place za mieszkanie

Awatar użytkownika
enceladus
inner circle
inner circle
Posty: 506
Rejestracja: 27 paź 2003, 14:32
Lokalizacja: Poznan

#3

#3 Post autor: enceladus »

popieram ... jest ...
Może jeszcze nigdy nie był na L4 ??? Bo chyba nie odczuli jego wartości - jeśli robi tyle i posiada taką wiedzę...
<: Enceladus :>

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#4

#4 Post autor: pjeter »

Z twojego posta wnioskuje że pracujesz dla Państwowej Straży Pożarnej z naciskiem na _Państwowej_.

Niedawno przeszedłem z budżetówki do banku i musze stwierdzić że praca w państwówce mimo, że przypomina czasy PRLu - układy i układziki (ciężko cokolwiek ruszyć) ma swoje zalety - robisz jak chcesz i kiedy chcesz, przychodzisz do roboty na 12 wychodzisz o 15 (przynajmniej ja tak mialem :) ), na pewno nikt Cie nie wyrzuci z roboty - no chyba że przyjdziesz wypity i natkniesz sie na dyrektora, nie masz co jakiś czas audytów grożących wylaniem itp..

Płac państwowych nie przeskoczysz .. i już.

Musisz wybrać: chcesz sie rozwijać i może lepiej zarabiać albo mieć święty spokój i zapewniona wegetacje.
W państwówce masz natomiast tą chwilę czasu żeby się np. pouczyć do egzaminu, o co w pracy za troche większe pieniądze bardzo trudno.

Moja rada: zdaj CCNP i poszukaj innej pracy.

PJ

ODPOWIEDZ