praktyki, praktyki,praktyki

praca itp
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#31

#31 Post autor: Sindar »

glowas pisze: Ależ ja Ciebie mogę tylko ocenic po tym, co piszesz tutaj ;)
A jasnowidzem nie jestem i nie wiem kto ile umie :)
Przeczytaj swoje posty w tym wątku i zastanów się, jak ktoś Ciebie mógł odebrać po przeczytaniu tego ...
Pisałem, no offence! :)
Za to ty jestes strasznie uperdliwy :)
Nazywajac sprawy po imieniu .
To co wypisuje to spam :wink:


Pozdrawiam serdecznie..

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#32

#32 Post autor: Kyniu »

Sindar pisze: Za to ty jestes strasznie uperdliwy :)
Pax, pax hominibus.

Kyniu

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#33

#33 Post autor: Sindar »

witam po dlugim okresie..;)

No wiec powiem tak:

Pierwsze: dziekuje Ci bardzo goopy

Drugie.. poszukiwalam praktyk, a udalo mi sie znalezc prace na wakacje na umowe-zlecenie w duzej firmie! Placa jak dla studenta mnie zaskoczyla, bardzo pozytywnie.. ale nie to dla mnie bylo najwazniejsze, chociaz to mily dodatek. Najwazniejszy byl rozwoj..ktory osiagnelam pomimo opinii niektorych forumowiczow... ale wiem,ze wszyscy mieli dobre intencje) .
Oczywiscie musialam przejsc rozmowe kwalfikacyjna..dodatkowo szkolenie czyli wiedza praktyczna na sprzecie cisco :wink: i zaczal sie proces rekrutacji.. ale udalo sie :wink:
Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieje,ze wszystkiemu sprostam . :)
Swiadomie pisze ten post do studentow.
Nigdy nie rezygnujcie, nie poddawajcie sie ze Wam nie odpisuja na CV , ja wysylalam swoje do kilkunastu firm , tylko kilka dalo mi odpowiedz.
Warto na prawde byc upartym i cierpliwym..najwazniejsze jest bowiem to, zeby ktos Was zauwazyl.. i dal szanse pokazania na co Was naprawde stac...firmy to nagminie ignoruja.
A ignorancja to zla cecha.
Takze, warto sprobowac.. :!:

Awatar użytkownika
adikb
wannabe
wannabe
Posty: 152
Rejestracja: 05 wrz 2006, 23:45
Lokalizacja: Poznań

#34

#34 Post autor: adikb »

I to są właśnie święte słowa. Nie można się poddawać na samym wstępie bo nic się nie osiągnie. Mój przykład jest tego najlepszym wyrazem - rok temu aplikowałem na praktyki do Computerlandu/Emax/Sygnity. Jakież było moje zdziwienie gdy miesiąc temu zadzwonił do mnie pewien Pan z tejże firmy i zaproponował mi pracę. Więc nie bądźcie zdziwieni - takie rzeczy też się zdarzają i trzeba być na takie sytuacje gotowym.

Pierwsza i podstawowa zasada to umieszczenie swoich CV w jak największej liczbie baz danych potencjalnych pracodawców. Zazwyczaj jest tak, że firma najpierw przeszukuje swoją bazę pod kontem pracowników a dopiero później wrzuca ogłoszenia o pracę. Także radzę rozsyłać swoje CVki i cierpliwie czekać.

Tak samo z praktykami. I tu jeszcze jedna uwaga - lepiej praktyki odbywać w dużych firmach, gdzie jest to ujęte w pewne ramy. Małe firmy mogą mieć dość duże problemy z wypełnieniem dziennika praktyka (a co to jest ??), poza tym często będzie się albo niewolnikiem (praca za kilka osób które są na urlopach) albo też kelnerem (zrób mi kawę).
Oczywiście nie można uogólniać, bo nie zawsze tak jest. Tu dużo zależy od specyfiki firmy i samego kierownictwa.

Pozdrawiam
adikbo
CCNP,CCDP,JNCIA-FWV,CCNA-sec

goopy
wannabe
wannabe
Posty: 289
Rejestracja: 16 sie 2005, 09:22
Lokalizacja: Warszawa

#35

#35 Post autor: goopy »

Sindar pisze:witam po dlugim okresie..;)

No wiec powiem tak:

Pierwsze: dziekuje Ci bardzo goopy
Proszę bardzo. Cieszę się, że mogłem się do tego jakoś przyczynić. :D

Pracownik
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2020, 12:30

Re: praktyki, praktyki,praktyki

#36

#36 Post autor: Pracownik »

Ja na praktyki studenckie przygotowałem CV studenta, żeby firma wiedziała, że jestem zdecydowany i mam profesjonalne podejście do tematu

ODPOWIEDZ