Mam Interview !!!

praca itp
Wiadomość
Autor
cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

Mam Interview !!!

#1

#1 Post autor: cobico »

No dobra mam interview. Mieszkam w Anglii i od roku pracuje fizycznie. Moim glownym celem bylo glebsze poznanie jezyka. Mysle ze jezykowo spokojnie sobie juz poradze. Ostatnio dozedlem do wniosku ze juz czas i wyslalem kilka cv :)
Zaproszono mnie na rozmowe. W cv nie klamalem i pisalem prawde i tlko prawde. Wiem ze umiejetnosci to nie wszystko bo mialem juz w przeszlosci kilka spotkan i w zasadzie nie wiem dlaczego sie nie dostalem, z drugiej strony widze jaka niekompetencja panuje w tym kraju i ciezko mi zrozumiec dlaczego czlowiek z prawie 5 letnim doswiadczeniem w pracy nie moze jej dostac :)
No ale nic to. Prosze "wyjadaczy" o rade. Co robic, jak sie zachowywac, czego nie mowic itd. Firma dosc duza, potrzebuja dla wlasnej sieci szpenia :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

#2

#2 Post autor: Misiekm »

Witam

Z tego co piszesz to chyba poprzednio chodziło o komunikacje właśnie, a to ona niestety jest podstawą, zwłaszcza że normalną rzeczą jest ze wszystko jest OK i nikt nie powie wprost o co chodzi..

"Moze w krótkim okresie czasu nie jestem najlepszym kandydatem, lecz w dłuższym już tak" :)

Pozdrawiam i powodzenia

Ukash
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 29 maja 2006, 12:13

Re: Mam Interview !!!

#3

#3 Post autor: Ukash »

cobico pisze:No dobra mam interview. Mieszkam w Anglii i od roku pracuje fizycznie. Moim glownym celem bylo glebsze poznanie jezyka. Mysle ze jezykowo spokojnie sobie juz poradze. Ostatnio dozedlem do wniosku ze juz czas i wyslalem kilka cv :)
Zaproszono mnie na rozmowe. W cv nie klamalem i pisalem prawde i tlko prawde. Wiem ze umiejetnosci to nie wszystko bo mialem juz w przeszlosci kilka spotkan i w zasadzie nie wiem dlaczego sie nie dostalem, z drugiej strony widze jaka niekompetencja panuje w tym kraju i ciezko mi zrozumiec dlaczego czlowiek z prawie 5 letnim doswiadczeniem w pracy nie moze jej dostac :)
No ale nic to. Prosze "wyjadaczy" o rade. Co robic, jak sie zachowywac, czego nie mowic itd. Firma dosc duza, potrzebuja dla wlasnej sieci szpenia :)
Pozdrawiam
Widze ze podobna sytuacja jak u mnie. Tez aktualnie praca fizyczna, szlifowanie jezyka, na jesieni zamierzam sprobowac zmienic prace. "Niekompetencja" - to chyba zdecydowanie za delikatne slowo. Typowy pracownik firmy w ktorej pracuje - leniwy, brak jakiejkolwiek wiedzy, brak umiejetnosci, brak jakichkolwiek ambicji, brak checi nauczenia sie czegos nowego i oczywiscie niedocenianie tego ze ktos pracuje lepiej i szybciej od niego - ja pracujac powoli, nie spieszac sie jestem sporo szybszy niz ktorykolwiek z anglikow.

Jedyne co ten kraj posiada to madra klasa rzadzaca - bo "poziom" spoleczenstwa jest nizszy niz w polsce.

Awatar użytkownika
Wlochaty
wannabe
wannabe
Posty: 492
Rejestracja: 30 wrz 2006, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mam Interview !!!

#4

#4 Post autor: Wlochaty »

cobico pisze:No dobra mam interview. Mieszkam w Anglii i od roku pracuje fizycznie. Moim glownym celem bylo glebsze poznanie jezyka. Mysle ze jezykowo spokojnie sobie juz poradze. Ostatnio dozedlem do wniosku ze juz czas i wyslalem kilka cv :)
Moge spytac jaka miales praktyke i certy gdy wyjezdzales?

pozdro
Wlochaty

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#5

#5 Post autor: weis »

leniwy, brak jakiejkolwiek wiedzy, brak umiejetnosci, brak jakichkolwiek ambicji, brak checi nauczenia sie czegos nowego i oczywiscie niedocenianie tego ze ktos pracuje lepiej i szybciej od niego
Akurat to nie jest typowe tylko dla ludzi z wysp, w Polsce jest to raczej nagminie praktykowane :?
Fire, aim, ready!

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

Re: Mam Interview !!!

#6

#6 Post autor: cobico »

Jedyne co ten kraj posiada to madra klasa rzadzaca - bo "poziom" spoleczenstwa jest nizszy niz w polsce.
stety
Zgadzam sie z toba w 100% . Tak juz niestety tutaj jest, nie mozna jednak o tym mowic glosno bo oni tego nie lubia. Zastanawiam sie jak pokazac na interview ze az sie pale do pracy i nie przychodze zeby narzekac i kasowac szmal, oni tego nie rozumieja. No mam nadzieje ze tym razem sie uda :)

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

Re: Mam Interview !!!

#7

#7 Post autor: cobico »

Moge spytac jaka miales praktyke i certy gdy wyjezdzales?

pozdro
Praktyke ? a jaka w polsce mozna zdobyc praktyke ? Po ccna szukalem wszedzie jak kazdy, studia przerwalem bo nie bylo za co zyc. Zaczolem ccnp , jezdzilem nawet pol roku do rzeszowa do akademii (jestem z Wroclawia) wydalem fortune na sprzet i takie tam, ale mysle ze nie tedy droga i nie polecam tego rozwiazania. Czy sie ma ccna czy ccnp pracodawca zawsze bedzie krecil nosem tak samo. W koncu zalozylem wlasna firme i za psie pieniadze i poniewierke obslugiwalem kilka firm, do tego zalozylem siec osiedlowa (140 ludzikow) i po 16godz dziennie tluklem wszystko co sie dalo. Osiedlowka dziala do dzisiaj. Staralem sie na cisco pracowac ale wiadomo... w zasadzie to linux i BSD. No i tak spedzilem prawie 5 lat. Teraz jestem w UK i mam nadzieje ze mi sie uda. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

Re: Mam Interview !!!

#8

#8 Post autor: simer »

cobico pisze: No ale nic to. Prosze "wyjadaczy" o rade. Co robic, jak sie zachowywac, czego nie mowic itd. Firma dosc duza, potrzebuja dla wlasnej sieci szpenia :)
Pozdrawiam
Witam.

Po piersze gratulacje.

Po drugie:

Na poczatek (swiezo z pola walki 8) zakonczonego sukcesem) - moze smieszne, ale widze, ze to jednak dziala - relaxik i patrz im prosto w oczy - jak jest dwoch gosci a jeden jest wazniejszy, to zagladaj mu prosto w slepia a drugiego skanuj co by sie nie czul zle :) Serio to dziala.

Oczywiscie garniturek i buty na glanc 8)

W lapie dodatkowa kopia CV.

-poszperaj po internecie jak wygladaja interview bo to sie sprawdza prawie w 100%.
-badz punktualny, sprawdz sobie na googlach jak tam dotrzec, zeby Cie np. metro nie "uziemilo" doslownie tudziez jakies niemilosiernie "krotki" objazd autobusu, lub korek, albo dojedziesz tam a tam sie okaze ze wszedzie podwojna zolta i nie ma jak stanac (to mi sie zdarzylo w 5 strefie, co moze byc kosztowne.... ale zostalem poratowany, patrz nizej)
-info o firmie
-Twoje wady i zalety (staraj sie pod katem job spec, patrz nizej)
-dlaczego odszedles z poprzedniej firmy
-co sprawilo Ci najwiecej klopotow w poprzedniej pracy
-czy miales kontakt z klientami
-czy Cie wysylali "w pole", np. do innego kraju
-jakie sa twoje oczekiwania od firmy
-dlaczego akurat ta firma a nie inna
-madre pytanko do "Ojca prowadzaego" w stylu- "jaka jest strategia firmy na nadchodzace lata" (jak przesluchujacy mnie to uslyszal to mu sie normalnie lampka zapalila i zaczym sie rozplynal w gadce poprosil drugiego zeby go przystopowal jesli bedzie przesadzal z czasem:)
-entuzjazm jak najbardziej trzeba pokazywac, ze experience to tak naprawde to co tygrysy lubia najbardziej
-jesli chodzi o pytania do nich, mozesz zapytac o dodatkowe benefity (ale jak firma jest duza to i tak dostaniesz caly pak - ubezpieczenie, prywatna opieka medyczna, emerytura, bonus scheme itd.) a poza tym to powinno byc wyspecyfikowane juz na etapie rozmowy z agencja - dodtkowo co zauwazylem jak pytalem o szkolenia - generalnie w kilku miejscach nie mowili nie, ale byli raczej zdziwieni, patrzyli na Twoje CV i jak pisales ze umiesz uruchomic MPLS'a na komorce :wink: to w to nie wnikali - pewnie umiesz - chcesz szkolenie i certyfikat ? jak im udowodnisz, ze to Ci jest naprawde do czegos potrzebne to czemu nie ale moim zdaniem musisz raczej sam inwestowac w siebie jesli chcesz robic certy.
-bardzo wazne to przejsc kilka razy przez job spec i pod jego kontem odpowiadac na pytania
-oczywiscie zero kombinowania z zakresem wiedzy, rozmowa moze nie byc techniczna zbytnio, ale Angole sie chlubuja, ze sa strasznie prawdomowni takze to moze pozniej bokiem wyjsc - nie umiesz to nie umiesz, ale w 5sek. sie nauczysz
-przygotuj sie na zakonczenie rozmowy, ladnie "thank you for your time" i takie tam i od razu sonduj kiedy mozesz oczekiwac feedbacka
-i najwazniejsze - "dzien dobry" do Pani Recepcionistki z szerokim usmiechem na twarzy :) - mnie dala bilet do parkowania na vipowskim miejscu a innaczej hieny prkingowe by mi przywalily mandat za £50 :wink:
Ostatnio zmieniony 26 lip 2007, 19:18 przez simer, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam
Szymon

"It's always a long day, 86,400 won't fit into a short."

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Mam Interview !!!

#9

#9 Post autor: Misiekm »

simer pisze: Na poczatek (swiezo z pola walki 8) zakonczonego sukcesem)
Nowa robótka? :)

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

Re: Mam Interview !!!

#10

#10 Post autor: cobico »

-i najwazniejsze - "dzien dobry" do Pani Recepcionistki z szerokim usmiechem na twarzy :) - mnie dala bilet do parkowania na vipowskim miejscu a innaczej hieny prkingowe by mi przywalily mandat za £50 :wink:

No to sa prawdziwe informacje. Dziekuje juz sie zabieram do czytania.

borys
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

#11

#11 Post autor: borys »

madre pytanko do "Ojca prowadzaego" w stylu- "jaka jest strategia firmy na nadchodzace lata" (jak przesluchujacy mnie to uslyszal to mu sie normalnie lampka zapalila i zaczym sie rozplynal w gadce poprosil drugiego zeby go przystopowal jesli bedzie przesadzal z czasem:)
heheh dobre

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

Re: Mam Interview !!!

#12

#12 Post autor: simer »

Misiekm pisze:
simer pisze: Na poczatek (swiezo z pola walki 8) zakonczonego sukcesem)
Nowa robótka? :)
Ty chyba chcesz helpta za spostrzegawczosc Misiu :) Mialo byc w sensie, ze sprawdzone :)
pozdrawiam
Szymon

"It's always a long day, 86,400 won't fit into a short."

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

#13

#13 Post autor: Misiekm »

simer pisze: Ty chyba chcesz helpta za spostrzegawczosc Misiu :) Mialo byc w sensie, ze sprawdzone :)
Rozumiem, czekasz na odzew :)



Ok, dodam w takim razie sprawdzony na własnej skórze i wariant z interview.

Standardowe pytania, krótka rozmowa o firmie , mala sielanka i w koncu:

"Nie mam uk experience bo nie pracuje w zawodzie, nie pracuje w zawodzie bo nie mam uk experience, czy powiecie mi jakie są moje szanse, czy zadzwonicie do mnie?"

Przy czym "we'll give you a call" znaczy raczej tyle co "pozdrawiamy".

Pozwyzszy wariant polecam jako alternatywny, ale po ilus tam próbach szukanie wg schematu staje sie męczące :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roomas
wannabe
wannabe
Posty: 143
Rejestracja: 12 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: warszawka

#14

#14 Post autor: roomas »

Misiekm pisze: "Nie mam uk experience bo nie pracuje w zawodzie, nie pracuje w zawodzie bo nie mam uk experience, czy powiecie mi jakie są moje szanse, czy zadzwonicie do mnie?"
czesc Michal
niedlugo ide na kilka interview (co, w koncu sie odezwali, nie :lol: ) obiecuje ze chociaz raz Cebie zacytuje :twisted:

pozdrawiam
roomas

cobico
wannabe
wannabe
Posty: 284
Rejestracja: 27 maja 2006, 12:57
Lokalizacja: Milton Keynes, UK

#15

#15 Post autor: cobico »

No i juz po :)

Trwalo wszystko 45min co rekruter ocenil jao dobry znak :) 80% czasu spedzilem na sluchaniu jaka to wspaniala firma i jaki wielki projekt beda wdrazac. A wogole do doswiadczenia nie potrzebuja bo beda szkolic od podstaw :) Musialem przerywac kilka razy zeby mnie zauwazyli :)
heheheh... Oczywiscie zadnych pytan o IT na jakies moje sugestie dotyczace szczegolow technicznych pani i pan zmieniali temat albo zaczynali sie pocic. No coz znowu nie bardzo rozumiem po co zostalem zaproszony na to spotkanie :) hmmm.... mam wrazenie i to coraz bardziej ze tu na spotkaniu rekrutacyjnym mozna opowiadac o sobie nie zle bajki bo szanowni prowadzacy (menadzerowie IT) o IT pojecia zielonego nie maja. Coz takie zycie.

ps. Probowac dalej czy zrobic prawko na Tira ? :) Moj kolega w tesco pracuje na Tirze i zeszly rok zamknol z 35k funtow. Fajnie ma bo routerow moze sobie nakupic :) hehehee...

ODPOWIEDZ