pytania logiczne na rozmowie

praca itp
Wiadomość
Autor
kfiatek
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:14

Re: pytania logiczne na rozmowie

#16

#16 Post autor: kfiatek »

gangrena pisze:
kfiatek pisze:jak kura moze zniesc 2/3 jajka na dobe? ja uwazam ze cassim ma racje :wink:
a wiec statystycznie wychodzi 2/3 jajka.
aj ta statystyka... :D za swoich czasów dwa razy musiałem do niej podchodzic zeby zaliczyc

podsumowujac: dla tych nieprzekonanych co do prawidłowej odpowiedzi... prawidłowa odpowiedz to 1 jajko na dobe :) tak nalezy odpowiadać...

Awatar użytkownika
PioterPL
wannabe
wannabe
Posty: 157
Rejestracja: 16 cze 2007, 20:02
Kontakt:

#17

#17 Post autor: PioterPL »

Statystyka jes do dupy.

Statystycznie ja i moj pies mamy po 3 nogi :D

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#18

#18 Post autor: gangrena »

PioterPL pisze:Statystyka jes do dupy.

Statystycznie ja i moj pies mamy po 3 nogi :D
Statystyka jest OK w srodowisku jednorodnym. Ty i pies, to dwie pary kaloszy ;)
Jezeli kura produkuje 2/3 jajka na dzien, to nie mozna tego zaokraglac w gore do jednego jajka, tylko w dol, czyli w ciagu pierwszego dnia kura zniesie zero jajek. Te w 2/3 gotowe jajko wciaz bedzie w kurze. Drugiego dnia pojawi sie jedno jajko, trzeciego dnia tez jedno jajko, czwartego znowu nic, itd.. Statystyke w tym przypadku jak najbardziej mozna wykorzystac.

Jezeli przyjac za odpowiedz zaokraglenie do 1 jajka, to oszukujemy wlasciciela fermy, jak i stresujemy kure. Wlasciciel bowiem oczekuje po 4 dniach 4 jajek, a dostaje tylko 2. Kura moze zniesc w ciagu 4 dni tylko 2 gotowe jajka (trzecie w produkcji), a wlasciciel chce wiecej.

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#19

#19 Post autor: ciku »

Tak czytam ten temacik i powiem Wam jedno ... JESTEM GLODNY i chyba pojde sobie zrobic --> JAJECZNICE <mniam> z calych jajek.

Skoro Ciku zje jajka w postaci jajecznicy to 1 kura statystycznie przez kilka dni nic nie zniesie :wink:

Pozdrawiam kolegow "JAJCARZY" :mrgreen:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#20

#20 Post autor: gangrena »

ciku pisze:Skoro Ciku zje jajka w postaci jajecznicy to 1 kura statystycznie przez kilka dni nic nie zniesie :wink:
Statystycznie, to co najwyzej mozna by obliczyc ile jajek zjadanych w ciagu dnia pochodzi z farmy, gdzie kura statystycznie znosi 2/3 jajka ;)

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#21

#21 Post autor: ciku »

No tak :wink:
Niestety jajecznica bedzie rano ... zona dba o moja figure :lol:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#22

#22 Post autor: gangrena »

kt pisze:Eeech, statystyka... :P a jak sę przedstawiają statystyki sytuacji, w których jajkowa wiedza wiedza może znaleźć zastosowanie w sieciologii stosowanej...?
Mnie osobiscie kojarzy sie to z kolejkowaniem, choc identycznego modelu nie widze. Ale np. taki Deficit Round Robin jest w miare podobny. Jajko to jeden duzy pakiet, zas dzienny threshold to 2/3 jajka.

cassim
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2007, 04:42

Re: pytania logiczne na rozmowie

#23

#23 Post autor: cassim »

gangrena pisze:
cassim pisze:hehe, gdyby ktos nie przyjal mnie do pracy z powodu odpowiedzi na takie pytanie to powiedzialbym, ze zajmuja sie pierdolami i trzasnalbym drzwiami wychodzac.

a tak btw. to jesli bylo pytanie "poltora kury w ciagu poltora dnia..." to chyba jest jasne ze na dzien wyjdzie 1 jajko i to nawet nie ma co sie nad tym zastanawiac(skala 1:1). I nie wiem jakim cudem dla niektorych z was wyszly jakies ulamki - moze warto wrocic do przedszkola...

zreszta dla scislosci(matematycznie)
1.5*dzien=1.5*jajko /:1.5
dzien=jajko

gdyby pytanie bylo logiczne to mozna wtedy na to roznie patrzec
W ramach treningu zrob to samo dla tresci:
Dwie kury znosza w dwa dni dwa jajka. Oblicz ile jedna kura znosi jajek w ciagu jednego dnia.
Rozwiaz to zadanie, a zobaczysz, gdzie popelniles blad. Nie bede Ci go wytluszczal, bo w przedszkolu ucza mnie dopiero nie robienia pod siebie.
To moze mnie oswiecisz co Ci wyjdzie? Wg mnie na dzien wyjdzie nadal jedno jajko(jesli pytanie jest MATEMATYCZNE). Inna sprawa jesli patrzymy na to logicznie wtedy wyjdzie zero bo obie znosza w drugim dniu. Powinienes zauwazyc jednak kilka waznych rzeczy:
1. W pytaniu z postem jest zaznaczone ze pytanie jest MATEMATYCZNE
2. Skoro jest poltora kury i poltora jajka to znoszenie jajka jest traktowane jako proces i jakis tam ulamek jajka jest znoszony w kazdej sekundzie co tym bardziej wskazuje ze kazde inne spojrzenie na ta sprawe jest bez sensu.

Nie mieszaj logiki(w sensie pytania na inteligencje a nie logiki matematycznej) z matematyka. Poza tym nie popadajmy w paranoje i nie jestesmy farmerami zeby na to pytanie odpowiadac z punktu widzenia farmera...

Swoja droga to zajmujemy sie pierdolami Panowie za przeproszeniem...
Smieszy mnie troche dziwaczne myslenie niektorych osob. Co tutaj ma do rzeczy statystyka?! Bedziecie liczyc mediane, variancje?! Moze jeszcze komus odbije i przyjdzie do glowy zeby policzyc calke potrojna?!?!

Wydaje mi sie ze osoba przeprowadzajaca rozmowe ma niezly ubaw jak kolejny mgr inz. szuka dziury w calym i mysli nie wiadomo nad czym i jak po prostu na dzien wychodzi jedno jajko.

kfiatek
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:14

Re: pytania logiczne na rozmowie

#24

#24 Post autor: kfiatek »

cassim pisze: ...
Wydaje mi sie ze osoba przeprowadzajaca rozmowe ma niezly ubaw jak kolejny mgr inz. szuka dziury w calym i mysli nie wiadomo nad czym i jak po prostu na dzien wychodzi jedno jajko.
a Kolega tak na poważnie?

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: pytania logiczne na rozmowie

#25

#25 Post autor: gangrena »

cassim pisze:To moze mnie oswiecisz co Ci wyjdzie? Wg mnie na dzien wyjdzie nadal jedno jajko(jesli pytanie jest MATEMATYCZNE). Inna sprawa jesli patrzymy na to logicznie wtedy wyjdzie zero bo obie znosza w drugim dniu. Powinienes zauwazyc jednak kilka waznych rzeczy:
1. W pytaniu z postem jest zaznaczone ze pytanie jest MATEMATYCZNE
2. Skoro jest poltora kury i poltora jajka to znoszenie jajka jest traktowane jako proces i jakis tam ulamek jajka jest znoszony w kazdej sekundzie co tym bardziej wskazuje ze kazde inne spojrzenie na ta sprawe jest bez sensu.
Nie wiem dlaczego oddzielasz statystyke od matematyki, jezeli jedno zawiera sie w drugim, ale mniejsza z tym. Jezeli przyjmujesz model matematyczny, to mnie osobiscie uczono, ze wynik obliczen nalezy zawsze podstawic pod podany wzor, aby sprawdzic, czy sie zgadza.

Zobaczmy. Jezeli uwazasz, ze nawet dla zmienionej tresci zadania (czyli dwie kury, dwa jajka, dwa dni) wynik dla jednej kury to jedno jajko dziennie, to dlaczego po podstawieniu do wzoru otrzymujemy wynik 4 jaj (zamiast dwoch) dla 2 kur w ciagu 2 dni? Prosilbym o matematyczne, nie logiczne wyjasnienie.

Co do obliczen, to dla wersji zadania dwoch kur, dwoch jajek w ciagu dwoch dni wynik matematyczny bedzie 0.5 jajka. Po podstawieniu do wzoru wszystko sie wowczas zgadza, czyli:

2 (kury) * 0.5 jajek/dzien * 2 dni = 2 jajka

Dla Twojego wyniku byloby:

2 (kury) * 1 jajko/dzien * 2 dni = 4 jajka

Podobnie ma sie rzecz, z 1.5 kury, 1.5 dnia i 1.5 jajka przez ten czas:

3/2 (kury) * X jajek/dzien * 3/2 dnia = 3/2 jajek
X = 3/2 * 2/3 * 2/3 = 2/3 jajek/dzien


po podstawieniu do wzoru:

3/2 (kury) * 2/3 jajek/dzien * 3/2 dnia = 3/2 jajek

czyli tyle ile zostalo podane w zalozeniach.
cassim pisze:Nie mieszaj logiki(w sensie pytania na inteligencje a nie logiki matematycznej) z matematyka.
Moim zdaniem, to wlasnie rozwiazanie 2/3 jest czysto matematyczne. Nie uwzglednia ono tego, czy kura moze zniesc 2/3 jajka, czy nie, a opiera sie wylacznie na liczbach. Punkt widzenia farmera jest zatem czysto matematyczny/numeryczny.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#26

#26 Post autor: Sofcik »

marcins pisze:hej

tylko co takie pytanie udowadnia ? "dlaczego klapy wlazow sa okragle" :)

nic, osobiscie po takim pytaniu, zapytal bym grzecznie czy firma zajmuje sie hodowla kur...i podziekowal za poswiecony czas.
Jak to dlaczego :) ? Żebyś nie mógł pokrywy włazu do środka wrzucić ;)
A to pytanie to pewnie z rozmowy w jakimś MPWIK albo innej firmie z wozami asenizacyjnymi :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: pytania logiczne na rozmowie

#27

#27 Post autor: vrankom »

gangrena bardzo dobrze to podsumowal,
2/3 dla opcji 1.5kury i 0.5 dla opcji 2 kury... czysta matematyka oraz czysta logika
stwierdzenie ze 1 oraz 1 jest bledne, takie zadania robilo sie w podstawowce :P

V.

Awatar użytkownika
Davlab
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 30 lip 2007, 18:35

#28

#28 Post autor: Davlab »

Podsumowujac wypowiedz : Kura + :mrgreen:

TmaX
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 10 mar 2006, 18:03
Lokalizacja: Cork, IRL
Kontakt:

#29

#29 Post autor: TmaX »

A moze nalezaloby zapytac o poprawna odpowiedz DYREKTORA-JAJCARZA? Zapewne to rozwialoby nasze watpliwosci...
>>>Nie rób CCIE. Zejdź do bunkra, nakryj się kocem i czekaj na koniec. W końcu nadejdzie.<<<
Lukasz B.

bender
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2007, 14:02

#30

#30 Post autor: bender »

Witam,

Prawidlowa odpowiedz to 2/3. Oto uzasadnienia


1,5 kury ; czas X = 1,5 jajka

czyli

1 kura ; czas X = 1 jajko

czyli

1 kura ; czas 2/3*X = 2/3 jajka

gdzie X to oczywiscie 1,5 dnia a 2/3*X to oczywiscie 1 dzien.



To samo czysto matematycznie

krok 1)
1,5k * 1,5t = 1,5j
i wydawaloby sie, ze dzielac obustronnie przez 1,5 powinno wygladac to tak:

krok 2a)
1k * 1t = 1j (ZLE!)
powinno byc raczej tak:

krok 2b)
1k * 1,5t = 1j
dlaczego ?

Zrobmy moze to samo tak jak uczyla kochana pani z matematyki niektorych w przedszkolu niektorych troche pozniej a innych moze jeszcze nie uczyla.. pogrupujmy czynniki w wyrazeniu.. wrocmy do rownania z kroku 1go i poprzeksztalcajmy go troche powolutku tak aby bylo to jasne i proste. Wprowadzmy nawiasy aby uwydatnic to o co nam chodzi, a ktore nie zmieniaja wartosci wyrazenia.

krok 3)

1,5k * 1,5t = 1,5j

1,5*k*1,5*t = 1,5j

(1,5*1,5)*(k*t) = 1,5j

2,25kt = 1,5j

oOJ i teraz widac, ze obustronnie dzielac przez 1,5 wcale nie otrzymamy tego czego bysmy sie spodziewali.. co wiecej takie rownanie bedzie moze wygodniej podzielic przez 2,25 aby otrzymac to o co nam chodzi. Dla przypomnienia szukamy ile jajek wyprodukuje 1*kt (czyli jeden kuroczas :)

kt = (1,5/2,25)*j

kt = 0,6666666... *j

kt = 2/3j

:)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ