pytania logiczne na rozmowie

praca itp
Wiadomość
Autor
camelw
wannabe
wannabe
Posty: 78
Rejestracja: 09 sie 2006, 16:07

pytania logiczne na rozmowie

#1

#1 Post autor: camelw »

Ano, byłem ostatnio na rozmowie w jednej firmie. Rozmowa składa się z dwóch części, pierwsza część to sprawdzenie angielskiego i następnie powiedziano mi że mam poczekać na rozmowę techniczną z dyrektorem.
Jak już zostałem zaproszony do jego gabinetu to zadał mi pytania jak on to stwierdził "matematyczne".

A więc brzmiało ono tak "Półtorej kury przez półtora dnia znosi półtora jajka, jedna kura w ciągu jednego dnia ile zniesie jajek", trochę się dziwiłem tym pytaniem ponieważ pierwszy raz mi się to zdarzyło. No nic, widać że źle policzyłem owe "jajka", dzisiaj dostałem odpowiedź negatywną.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#2

#2 Post autor: peper »

Jak się nie walnąłem w obliczeniach w pamięci (a dawno tego nie robiłem) to pół jajka.

Anyway, koleś albo chciał sprawdzić zdolność abstrakcyjnego myślenia (nie wiem ile czesu miałeś na rozwiązanie zadania) albo rekrutacja była ustawiona :P
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

Re: pytania logiczne na rozmowie

#3

#3 Post autor: kt »

I nie żałuj... :P chyba, że do kurzej fermy aplikowałeś... :mrgreen:

Mnie bardziej śmieszą pytania o pierdoły typu 'co pan robi w wolnym czasie?', 'jak wygląda pana plan dnia', czy 'proszę wymienić swoje wady'. I zawsze się zastanawiam, jakich odpowiedzi oczekują... może wiecie...?

Przecież nie o to chodzi, żeby się żenić z firmą... a jak na prawde szukają pracownika i są Tobą zainteresowani, to daje się to wyczuć w rozmowie...
peper pisze:Jak się nie walnąłem w obliczeniach w pamięci (a dawno tego nie robiłem) to pół jajka.
Hehe, ja nie będę strzelał... wolę poczekać, aż gangrena wstawi nam tu całą stronę obliczeń... :wink: ale przedstaw peper chociaż drogę do tego wyniku... :roll:

Awatar użytkownika
PioterPL
wannabe
wannabe
Posty: 157
Rejestracja: 16 cze 2007, 20:02
Kontakt:

#4

#4 Post autor: PioterPL »

2/3

1 kura w 1,5 dnia da nam 1 jajko. 1 jajko / 1,5 dnia to = 2/3 :)

Awatar użytkownika
Pionar
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 17 maja 2007, 08:26

#5

#5 Post autor: Pionar »

ehh... to zalezy ile paszy zjadla :lol:

ja stawiam na jedno jajko bo w UE kura dziennie nie moze zniesc wiecej. :lol:
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2007, 21:50 przez Pionar, łącznie zmieniany 1 raz.

unj
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 05 lis 2005, 19:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

#6 Post autor: unj »

Haha... mialem to samo pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej, ale to bylo jakies dwa lata temu :)) Czas na zastanowienie byl nieograniczony ale warunek byl aby liczyc w pamieci. Gdy odpowiedzialem poprawnie, gosc napisal na mym CV: "KURA +"

Powiedz, byla to moze firma Satlan we Wro?

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#7

#7 Post autor: gangrena »

PioterPL pisze:2/3

1 kura w 1,5 dnia da nam 1 jajko. 1 jajko / 1,5 dnia to = 2/3 :)
Moim zdaniem, to jest prawidlowa odpowiedz. Obliczenia juz sa, wiec nie bede dolaczal, chyba ze jakies dodatkowe warunki zadania np. kura ma ztuningowane parametry output-queue i tx-ring-limit ;)

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#8

#8 Post autor: Slomek. »

Po pierwsze gdzie takie kury co znosza jajo na dobe skoro za wikipedia jest ze

Kod: Zaznacz cały

Nieśność kształtuje się w granicach 230-320 jaj rocznie 
wiec wynik staystycznie to zakres 0,6 do 0,87 jaj na dobe
:wink: :wink: :wink:
Trecom.pl

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#9

#9 Post autor: marcins »

hej

tylko co takie pytanie udowadnia ? "dlaczego klapy wlazow sa okragle" :)

nic, osobiscie po takim pytaniu, zapytal bym grzecznie czy firma zajmuje sie hodowla kur...i podziekowal za poswiecony czas.

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#10

#10 Post autor: Slomek. »

marcins pisze:
nic, osobiscie po takim pytaniu, zapytal bym grzecznie czy firma zajmuje sie hodowla kur...i podziekowal za poswiecony czas.
i dostałbys parafke na CV: KURA +
Trecom.pl

cassim
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2007, 04:42

Re: pytania logiczne na rozmowie

#11

#11 Post autor: cassim »

hehe, gdyby ktos nie przyjal mnie do pracy z powodu odpowiedzi na takie pytanie to powiedzialbym, ze zajmuja sie pierdolami i trzasnalbym drzwiami wychodzac.

a tak btw. to jesli bylo pytanie "poltora kury w ciagu poltora dnia..." to chyba jest jasne ze na dzien wyjdzie 1 jajko i to nawet nie ma co sie nad tym zastanawiac(skala 1:1). I nie wiem jakim cudem dla niektorych z was wyszly jakies ulamki - moze warto wrocic do przedszkola...

zreszta dla scislosci(matematycznie)
1.5*dzien=1.5*jajko /:1.5
dzien=jajko

gdyby pytanie bylo logiczne to mozna wtedy na to roznie patrzec

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: pytania logiczne na rozmowie

#12

#12 Post autor: gangrena »

cassim pisze:hehe, gdyby ktos nie przyjal mnie do pracy z powodu odpowiedzi na takie pytanie to powiedzialbym, ze zajmuja sie pierdolami i trzasnalbym drzwiami wychodzac.

a tak btw. to jesli bylo pytanie "poltora kury w ciagu poltora dnia..." to chyba jest jasne ze na dzien wyjdzie 1 jajko i to nawet nie ma co sie nad tym zastanawiac(skala 1:1). I nie wiem jakim cudem dla niektorych z was wyszly jakies ulamki - moze warto wrocic do przedszkola...

zreszta dla scislosci(matematycznie)
1.5*dzien=1.5*jajko /:1.5
dzien=jajko

gdyby pytanie bylo logiczne to mozna wtedy na to roznie patrzec
W ramach treningu zrob to samo dla tresci:
Dwie kury znosza w dwa dni dwa jajka. Oblicz ile jedna kura znosi jajek w ciagu jednego dnia.
Rozwiaz to zadanie, a zobaczysz, gdzie popelniles blad. Nie bede Ci go wytluszczal, bo w przedszkolu ucza mnie dopiero nie robienia pod siebie.

MiKel
wannabe
wannabe
Posty: 74
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:26

Re: pytania logiczne na rozmowie

#13

#13 Post autor: MiKel »

cassim pisze:hehe, gdyby ktos nie przyjal mnie do pracy z powodu odpowiedzi na takie pytanie to powiedzialbym, ze zajmuja sie pierdolami

a tak btw. to jesli bylo pytanie "poltora kury w ciagu poltora dnia..." to chyba jest jasne ze na dzien wyjdzie 1 jajko i to nawet nie ma co sie nad tym zastanawiac(skala 1:1). I nie wiem jakim cudem dla niektorych z was wyszly jakies ulamki - moze warto wrocic do przedszkola...
Gdybym ktoś oczekiwał od kandydata znajomości matematyki na poziomie szkoły podstawowej a ty byś tak na to pytanie odpowiedział to nie dziw się że cię nie przyjmą ;]

PS> unj, za jaką odpowiedź dostaje się KURA+ ?? ;)

kfiatek
rookie
rookie
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2007, 15:14

Re: pytania logiczne na rozmowie

#14

#14 Post autor: kfiatek »

gangrena pisze:
cassim pisze:hehe, gdyby ktos nie przyjal mnie do pracy z powodu odpowiedzi na takie pytanie to powiedzialbym, ze zajmuja sie pierdolami i trzasnalbym drzwiami wychodzac.

a tak btw. to jesli bylo pytanie "poltora kury w ciagu poltora dnia..." to chyba jest jasne ze na dzien wyjdzie 1 jajko i to nawet nie ma co sie nad tym zastanawiac(skala 1:1). I nie wiem jakim cudem dla niektorych z was wyszly jakies ulamki - moze warto wrocic do przedszkola...

zreszta dla scislosci(matematycznie)
1.5*dzien=1.5*jajko /:1.5
dzien=jajko

gdyby pytanie bylo logiczne to mozna wtedy na to roznie patrzec
W ramach treningu zrob to samo dla tresci:
Dwie kury znosza w dwa dni dwa jajka. Oblicz ile jedna kura znosi jajek w ciagu jednego dnia.
Rozwiaz to zadanie, a zobaczysz, gdzie popelniles blad. Nie bede Ci go wytluszczal, bo w przedszkolu ucza mnie dopiero nie robienia pod siebie.
jak kura moze zniesc 2/3 jajka na dobe? ja uwazam ze cassim ma racje :wink:
jakis dziwny ten dyrektor... kazdy u nas na wsi wie ze znoszenie jajek to proces stary jak swiat i kura od zawsze daje jajka w calosci a nie w ułamkach

pozdrawaim

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: pytania logiczne na rozmowie

#15

#15 Post autor: gangrena »

kfiatek pisze:jak kura moze zniesc 2/3 jajka na dobe? ja uwazam ze cassim ma racje :wink:
Sluszna uwaga, ale tresc zadania jest tez abstrakcyjna, bo jak moze byc 1,5 kury? Sama tresc sugeruje podejscie statystyczne, a wiec statystycznie wychodzi 2/3 jajka. Poza tym 2/3 jajka to nie to, ze kura znosi wyciete jajko, to gotowosc jajka wyjscia na swiat. Jezeli brac Twoj argument za sluszny, to rownie dobrze wynik moze byc rowny zero, gdyz 2/3 jajka okreslajace stan produkcji oznacza, ze jajko jest jeszcze w kurze (nie jest gotowe), a nie na zewnatrz.

Dalbym wiec dwie odpowiedzi:
1. statystycznie 2/3 jajka
2. stan rzeczywisty/empiryczny 0 jajek

Moze watpliwosci rozwieje unj :)

ODPOWIEDZ