Świeży CCNA & Atosorigin

praca itp
Wiadomość
Autor
mckensy1960
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 01:17
Lokalizacja: DE/GB/PL

Świeży CCNA & Atosorigin

#1

#1 Post autor: mckensy1960 »

Witam,
jestem jednym z neofitów, którzy nawrócili się na to co lubią robić, czyli dłubanie
w konfigach i kabelkach.

Trochę poszwendałem się po Europie w pogonii za talarami i świętym grallem, aż wreszcie
dojrzałem do tego, by powiedzieć sobie, że przekładanie woreczków z jednej kupki na drugą, czy papierków z jednego biurka na drugie, to nie jest to, co lubię najbardziej.
Zrobiłem w tym miesiącu CCNA i rozglądam się za pierwszą pracą jako admin. sieci.


Trafiłem na ogłoszenie atosa:
http://www.pl.atosorigin.com/NR/rdonlyr ... GE_new.pdf

1) Ktoś miał styczność z tą firmą? Czym zajmuje Atosorigin?
Pomocą techniczną poprzez call center, czy obsługą firm w ramach outsourcingu?
A może przeprowadzają projekty dotyczące wdrożeń?

2) Jest tam możliwość pracy w labie, nauki od bardziej doświadczonych pracowników?
(Wiem, mogę poćwiczyć na packettracerze, czy GNS3, tyle że to nie to samo, co
prawdziwy sprzęt, a w Bydgoszczy nie mam zaprzyjaźnionego admina na uniwerku, który
pozwoli mi na zabawę na realnym sprzęcie, choć niekoniecznie na żywym organiźmie. :D )

3) Jakie są realia? Ilę mogę oczekiwać na starcie, ile po 3 miesięcznym okresie próbnym?
3,5k zł brutto na początek, mniej, czy więcej?


CV jeszcze nie wysłałem. Najpierw chciałem poznać profil firmy i Waszą opinię.


Trochę o mnie:
Szprecham po niemiecku (cert.DSH), z racji wykonywania różnorodnych prac za granicą również spikam w języku Shakespeare`a. Skończyłem transport i logistykę, mam również drugiego mgr z informatyki i ekonometrii. Robiłem staż m.in. w TP S.A. w W-wie w dziale (uogólniając) biznesowym, tyle że czułem miętę do działu technicznego. I tak oto jestem CCNA ;)

To pozachwalałem się nieco. ;) Żeby nie było tak bez skazy, dobijam do trzydziestki, a przez ostatnie lata imałem się różnych zajęć, byle nieźle płatnych, głównie za granicą.
**********************************
Lepiej jest mieć alternatywę,
niż jej nie mieć.
**********************************

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#2

#2 Post autor: Deidara »

A korzystać z Search Cię nie nauczyli?
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

goopy
wannabe
wannabe
Posty: 289
Rejestracja: 16 sie 2005, 09:22
Lokalizacja: Warszawa

#3

#3 Post autor: goopy »

Deidara pisze:A korzystać z Search Cię nie nauczyli?
Cholera. Sorry, ale napiszę coś tym razem pod takim postem, bo już nie mogę tego czytać. Będzie tego trochę, więc jeśli ktoś nie chce czytać wszystkiego polecam ostatni akapit.
Byłem sieciowcem, już nie jestem. Zrobiłem parę certów, w miarę szybko. Mogłem się rozwijać, ale ostatecznie nie skończę na sieciach (choć nigdy nie wiadomo...). Po drodze były podobne dylematy jak kolegi z pierwszego posta. Nie było celu. Było zagubienie i prośby o wskazanie kierunku. Nie było odpowiedzi. Nie było niczego, jakby powiedział Kononowicz. Sam sobie poukładałem wszystko. Dlatego teraz doceniam zawsze jeśli ktoś zechce pomóc i o ile tylko mogę staram się pomóc innym, aby nie musieli sami "odkrywać koła na nowo".

Do cholery jeśli jedyną rzeczą jaką chcesz napisać jest: "użyj searche'a", "poszukaj", "to już było", etc., to odpuść sobie i temu co zadaje pytanie i nie pisz nic. Pisząc tracisz swoją energię. Co więcej powodujesz, że pytający od razu wyrabia sobie o Tobie zdanie w stylu: "aha wszechwiedzący mi nie odpowie". W dzisiejszych czasach, w których każda szanująca się osoba posiada profil na LinkedIn czy GoldenLine, dość łatwo jest powiązać nicka z tego forum z realną osobą. A nie muszę dowodzić, iż chwilę później okazać się może, że "pytak" zostanie IT managerem, bądź nawet CIO, który może CIEBIE zatrudnić do pracy o jakiej marzysz... Więc po co zamykać sobie drogę? W imię pokazania, że jesteś super bo umiesz używać opcji search? Świetnie... Gratuluję. Może warto to przemyśleć. Będąc swego czasu technicznym też miałem takie podejście, ale w miarę odchodzenia od tych rzeczy zacząłem otwierać oczy. To co na prawdę jest istotne w życiu i dzięki czemu możesz się w nim ustawić to nie papierki bądź umiejętności, ale przede wszystkim ludzie. Ponowię więc retoryczne pytanie: po co zamykać sobie drogę do potencjalnie lepszej przyszłości? świat jest mały. Nie piszę tego tylko do Ciebie. Piszę to do wszystkich młodych, ambitnychm chcących się wykazać. Chcesz coś napisać - napisz. Niech służy pomocą. Jesteś sfrustrowany 100 pytaniem na ten sam temat? - Nie odpisuj, nie czytaj - nie trać swojej cennej energii. Na pewno nie stracisz w ten sposób w oczach pytającego i innych ludzi czytających forum. Ale nie graj Einsteina. Każdy kiedyś zaczynał. Czy starzy użytkownicy tego forum odpisują w ten sposób? Odpowiedź pozostawię Tobie i innym nadużywającym odpowiedzi "poszukaj". Miłego wieczoru. Pozdrawiam. Przepraszam z Off Topic, ale już nie mogłem...

mckensy1960
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 01:17
Lokalizacja: DE/GB/PL

#4

#4 Post autor: mckensy1960 »

Gdyby wujek google, albo search zamieszczony na tym portalu były w stanie odpowiedzieć
na moje pytania, wówczas bym ich nie zadał. Posty dot. AO, jak zauważasz są, tyle tylko, że
mają już swój wiek. To co było przed 12, czy 18 miesiącami nie musi pokrywać się z obecnymi realiami.

Jeśli uraziłem czyjeś uczucia zbyt szczegółowym opisem, ubolewam. Nawyk autopromocji
i amerykańskiego uśmiechu + "Everything is fine" wchodzi siłą rzeczy w krew jak się trochę pobędzie za granicą. Nie mi oceniać czy stety, czy niestety.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :D
**********************************
Lepiej jest mieć alternatywę,
niż jej nie mieć.
**********************************

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#5

#5 Post autor: Slomek. »

mckensy1960 imo nie zastanawiaj się tylko wysyłaj swoja aplikację, jeśli jesteś niedługo po CCNA i masz podstawy dotyczące sieci i protokołów to wal śmiało a z tymi 3500 pln na początek to dobra opcja, ważne jest w twoim przypadku złapanie doświadczenia i takiej pracy abyś mógł dalej się rozwijać. Pomyśl też o opcji pracy przy sieciach ale niekoniecznie ślęcząc nad konsolą a jako kierownik projektów, koordynator itp w sumie kontakt z ludzmi co chyba lubisz, możliwość poznania wszystkich usług danej firmy a jednoczęsnie wymagana podstawowa wiedza techniczna w kontaktach z klientem czy inżynierem odpowiedzialnym za konfigurację a co ciekawe to od razu można więcej zarobić niż taki początkujący "klepacz" :wink: podstawowych konfiguracji.
Trzymam kciuki :D
Trecom.pl

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

#6 Post autor: glowas »

mckensy1960, przyślij mi CV (adres znajdziesz w PW) - ja poślę je do właściwej osoby i zobaczymy co da się zrobić. Sądzę, że szanse masz ale nie mnie to oceniać ...
Marcin

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#7

#7 Post autor: Deidara »

goopy pisze: Cholera. Sorry, ale napiszę coś tym razem pod takim postem, bo już nie mogę tego czytać.
Drogi goopy moja tożsamość nie jest tajemnicą dla ludzi którzy mnie znają to raz. Dwa wpisz sobie Atos w search a zobaczysz co mam na myśli. Dyskusja na temat tej firmy przewijała się kilka razy to dwa. Najpierw się szuka a później pyta o to na co nie znalazło się odpowiedzi. Po za tym można się podpiąć z pytaniem pod topic który już istnieje, zamiast tworzyć nowy. Trzy koledze mckensy1960 życzę jak najlepiej. Nawet żeby został CEO w firmie której będę pracował. A po czwarte wszechwiedzący też nie jestem, ale pytam tylko jeżeli naprawdę nie jestem w stanie nigdzie znaleźć odpowiedzi, a nie na zasadzie nie wiem to dajcie mi wszystko na talerzu.
Nie wyładowuj swojej flustracji na mnie :) . Jeśli zwrócisz uwagę nikt nie udzielił informacji na temat tej firmy jak i innych bo nikt nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi. Co najwyżej powie Ci jakie są zalety. Tutaj nie ma osób anonimowych.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Alex
wannabe
wannabe
Posty: 60
Rejestracja: 23 cze 2007, 14:07
Lokalizacja: Bydgoszcz, Poland

#8

#8 Post autor: Alex »

Jesli znasz niemiecki na takim poziomie, ze jestes w stanie swobodnie sie komunikowac, to mysle, ze masz bardzo duze szanse. AO od dlugiego juz czasu szuka sieciowcow ze znajomoscia niemieckiego. Slyszalem plotki, ze kilka zewnetrzych agencji rekrutacyjnych im w tym pomaga, z mizernym skutkiem.
Odnosnie wynagrodzenia ceń sie, mysle ze to co podales jest OK, ale jako netto ;-)

rimowals
wannabe
wannabe
Posty: 617
Rejestracja: 11 mar 2008, 22:47

#9

#9 Post autor: rimowals »

Alex pisze:Slyszalem plotki, ze kilka zewnetrzych agencji rekrutacyjnych im w tym pomaga, z mizernym skutkiem.
To prawda ;-) Jakby niemcy angielskiego nei znali.... phi ;)

mckensy1960
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 01:17
Lokalizacja: DE/GB/PL

#10

#10 Post autor: mckensy1960 »

Nawiążę w kolejności chronologicznej:


@ Deidara

Rozumiem, że wiele osób idzie na łatwiznę i prosi o gotową odpowiedź bez włożenia minimalnego
wysiłku w poszukiwania. Mój drugi post z 23:50, mam nadzieję, prostuje sytuację. Nie podpiąłem się
pod istniejące posty z dwóch prostych przyczyn: to co jest dla mnie ważne nie musi być ważne dla
innych. A dla mnie zadane pytania są b. ważne. I nowy post ma więcej wejść.
Jeśli oddział w Bydgoszczy jest bez perspektyw, wolałbym to usłyszeć
wcześniej niż przekonać się po pewnym czasie. Od obiecywania złotych gór są miłe Panie z HR i jestem pewien,
że są świetne w tym co robią.

@ goopy
Części dot. pomocy nie mógłbym tego wyrazić lepiej. Co do wagi kontaktów nieformalnych w PL brak mi jeszcze właściwego
rozeznania.

@ Slomek
Dzięki :) Dam znać co i jak. Kierownik projektów to nie za wysoko tak od razu? ;)

@ glowas
Poszło

@ Alex
Info odnośnie pensji bardzo mi się przyda. Dziękuję. Plotki dot. poszukiwań przez agencje zewn. mogę potwierdzić.

@ rimowals
Klient płaci, klient wymaga :)



Pytanie do wszystkich:
o co chodzi z tą anonimowością? Czy tajemnica firmy dotyczy wszystkiego?
Nie można publicznie porozmawiać o pieniądzach, perspektywach, atmosferze?
**********************************
Lepiej jest mieć alternatywę,
niż jej nie mieć.
**********************************

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#11

#11 Post autor: drake »

rimowals pisze:
Alex pisze:Slyszalem plotki, ze kilka zewnetrzych agencji rekrutacyjnych im w tym pomaga, z mizernym skutkiem.
To prawda ;-) Jakby niemcy angielskiego nei znali.... phi ;)
Znaja, znaja, ale jak to niemcy... wola po niemiecku sie komunikowac, hehe ;)

Pozdrawiam!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

goopy
wannabe
wannabe
Posty: 289
Rejestracja: 16 sie 2005, 09:22
Lokalizacja: Warszawa

#12

#12 Post autor: goopy »

Deidara pisze: Drogi goopy moja tożsamość nie jest tajemnicą dla ludzi którzy mnie znają to raz. Dwa wpisz sobie Atos w search a zobaczysz co mam na myśli. Dyskusja na temat tej firmy przewijała się kilka razy to dwa. Najpierw się szuka a później pyta o to na co nie znalazło się odpowiedzi. Po za tym można się podpiąć z pytaniem pod topic który już istnieje, zamiast tworzyć nowy. Trzy koledze mckensy1960 życzę jak najlepiej. Nawet żeby został CEO w firmie której będę pracował. A po czwarte wszechwiedzący też nie jestem, ale pytam tylko jeżeli naprawdę nie jestem w stanie nigdzie znaleźć odpowiedzi, a nie na zasadzie nie wiem to dajcie mi wszystko na talerzu.
Nie wyładowuj swojej flustracji na mnie :) . Jeśli zwrócisz uwagę nikt nie udzielił informacji na temat tej firmy jak i innych bo nikt nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi. Co najwyżej powie Ci jakie są zalety. Tutaj nie ma osób anonimowych.
Powodzenia!

mckensy1960
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2009, 01:17
Lokalizacja: DE/GB/PL

#13

#13 Post autor: mckensy1960 »

Dziękuję wszystkim życzliwym duszom za okazaną pomoc.
Powiem krótko: I did it! :D :D :D
**********************************
Lepiej jest mieć alternatywę,
niż jej nie mieć.
**********************************

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#14

#14 Post autor: Seba »

Gratulacje!!!

Az cisnie sie na usta piosenka, ..." nad Brda i nad Wisla jest piekne miasto Bydgoszcz, tralala la" ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

#15 Post autor: glowas »

Tak, wiem, rozmawiałem z HRami i dowiedziałem się, że zaczynasz od 15 ;)
Powodzenia!

Tak btw, zdaje mi się, że byłeś dzisiaj u nas w firmie - skojarzyłem sobie osobę siedzącą przy recepcji ze zdjęciem w Twoim CV :)
Marcin

ODPOWIEDZ