JunOS 10.2 @ Olive

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

JunOS 10.2 @ Olive

#1

#1 Post autor: mihu »

witam,

moze sie komus przydac do testow. wiem ze dano temu dalo sie postawic bardzo starego vJunos-a , ale wyglda ze komus sie udalo zrobic to rowniez z najnowszym.

milego labowania :)
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
maroszka
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 01 lut 2007, 23:16
Lokalizacja: Wrocław

#2

#2 Post autor: maroszka »

Przysiadłem do tego, cała procedura jest piekielnie time consuming...(@ fedora 14 X86_64 wszystko):
- BSD 4.11-RELEASE-i386-miniinst.iso - chociaż tutaj piszą "Use something less than 8.5 to get it to properly work (8.5 is based on FreeBSD 6 and not FreeBSD 4.11)" - ale to może bardziej zorientowani się wypowiedzą?
- jinstall-10.2R1.8-domestic-signed.tgz - trzeba ten trick wykonać o którym wyżej mihu wspomina
- rekompilowany qemu-0.13.0-1 z łatką qemu-0.13.0-mcast-udp.patch
- sam obraz qemu 16 GB z większymi partycjami jak tutaj sugerują, dodatkowo wyzwalany z -m 512 M
- przy pierwszym uruchomieniu niestety "Watchdog panic" o którym tutaj, więc nie obyło się również bez kompilacji SeaBIOS
- karty sieciowe i82559er (na e1000 przy starcie "emX: Allocation of PCI resources failed" i w JUNOS się nie pojawiają) z gpxe-eepro100-80861209.rom
- później już w gns3 (0.7.4) tylko stosowne opcje "-boot c -localtime -nographic -bios /usr/local/share/qemu/bios-nosmbios.bin" w zakładce JunOS

Taka oliwka długo wstaje (dobre 3-4 minuty) ale wydaje się działać (ping Juniper-Cisco). W tygodniu obadam m.in. multiemisję (z którą czytam że bywało różnie) dodatkowo w oparciu o jinstall-10.1R1.8-domestic-signed.tgz (aktualne materiały z FastTrack opierają się właśnie na tej i dlatego).

Może się to komuś przyda.

Awatar użytkownika
PioterPL
wannabe
wannabe
Posty: 157
Rejestracja: 16 cze 2007, 20:02
Kontakt:

#3

#3 Post autor: PioterPL »

Nie ma co się męczyć, jak ja potrzebowałem to po prostu znalazłem gotowe obrazy do qemu w sieci.

Awatar użytkownika
maroszka
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 01 lut 2007, 23:16
Lokalizacja: Wrocław

#4

#4 Post autor: maroszka »

PioterPL pisze:Nie ma co się męczyć, jak ja potrzebowałem to po prostu znalazłem gotowe obrazy do qemu w sieci.
Tak na łatwiznę? :) Na jakim systemie / qemu to wyzwalałeś i z którym JunOS?

W każdym bądź razie to opisywane przeze mnie, jak narazie działa (10.1R1.8, ospf, bgp do spółki z cisco). Początkowo "wywrotki" z komunikatem "panic: ad_ioctl:1308656791: ad1: Standby not armed but state is invalid: state="ARMED"", ale ustawienie

Kod: Zaznacz cały

set chassis routing-engine disk no-standby
źródło, pomogło.

ODPOWIEDZ