Juniper - grupa robocza ;)

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#16

#16 Post autor: marcins »

generalnie o nic ;)

FunBoy
wannabe
wannabe
Posty: 82
Rejestracja: 07 sie 2005, 10:21
Lokalizacja: Warszawa (Nowy Sacz)
Kontakt:

#17

#17 Post autor: FunBoy »

Czyli co... sie dolacze... i nic? :shock: :D

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#18

#18 Post autor: ciku »

FunBoy pisze:Czyli co... sie dolacze... i nic? :shock: :D
W zaleznosci od tego czy nalezysz do jakiejs grupy czy nie to masz inne uprawnienia jesli chodzi o edycje, usuwanie wiadomosci itp. - tak mi sie wydaje :wink:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

m13czu
wannabe
wannabe
Posty: 65
Rejestracja: 08 wrz 2006, 12:38
Lokalizacja: Warsaw

#19

#19 Post autor: m13czu »

ttomasz pisze:A ja mysle, ze ilosc osob podkresla range sprzetu (i osob oczywiscie).
Przeciez wiadomo, ze w tej branzy wieksze znaczenie ma nie ilosc, lecz jakosc.
A ja myślę że "Tusia blefuje a January ma rację" ;)

Tak na poważnie to cisco miało i ma dobry PR/Marketing. Wpadło na wspaniały program certyfikacji, nauki sprzętu. Co z tego że taki J jest bardziej wydajny jeśli a) nie znasz go, b)jest malo sprzetu wiec po co go znac itd.

Stą popularność cisco. Oczywiście nie przeczę, że sprzęt tej firmy jest słaby. po prostu nie jest super hiper. Został jednak dobrze, uwaga uwaga, wylansowany.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#20

#20 Post autor: peper »

m13czu pisze: Tak na poważnie to cisco miało i ma dobry PR/Marketing. Wpadło na wspaniały program certyfikacji, nauki sprzętu. Co z tego że taki J jest bardziej wydajny jeśli a) nie znasz go, b)jest malo sprzetu wiec po co go znac itd.
Może i mało, ale zauważ, że jakoś dziwnym trafem core kilku dużych polskich ISP jest właśnie na Juniperach realizowany, np. takie chucherko jak nerwozdrady tepsy :P No nie mówiąc, że kilku dużych światowych ISP używa Juniperów w większości lub w całości do realizacji core. Prawda jest taka, że jeżeli chodzi o routery to junipki były tworzone pod rynek ISP i dopiero teraz na tej bazie oferowane są dobre modele dla mniejszego rynku, nie wspominając o tym, że Juniper wchodzi w segment Metro Ethernet. A ISP generują konkretna klasę ruchu i usług.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
edie
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2006, 09:42
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#21

#21 Post autor: edie »

jakims specjalista od core'u to nie jestem, ale wydaje mi sie, ze kwestia wspomnianego szkieletu na juniperach to tez troche dlatego, ze nie bardzo byla alternatywa pod wzgledem wydajnosci w momencie tworzenia.
w sumie CRS-1 dopiero relatywanie niedawno sie pojawil, a przypuszczalnie zaden ISP nie ma ochoty wywalac tego co ma i zmieniac na cisco.
edie

Awatar użytkownika
Isam
wannabe
wannabe
Posty: 544
Rejestracja: 30 mar 2007, 09:58
Lokalizacja: PL

#22

#22 Post autor: Isam »

edie pisze:jakims specjalista od core'u to nie jestem, ale wydaje mi sie, ze kwestia wspomnianego szkieletu na juniperach to tez troche dlatego, ze nie bardzo byla alternatywa pod wzgledem wydajnosci w momencie tworzenia.
Jeżeli chodzi o współczynnik wydajność/cena junak ciągle chyba jest lepszy. Z tego co wiem to właśnie dlatego TP zmigrowała na Junipera.
Nawet przy upustach na poziomie 35% jaki ostatnio dostaliśmy na sprzęt cisco, przy ofercie junak wychodził 1/3 taniej.

Myślę, że w Polsce sytuacja jest charakterystyczna, im bardziej w sieci wchodziłem tym większe sprzęty cisco spotykałem. Dopiero ostatnio elementy Junipera się pojawiają w firmach. Z tego co wiem konkurencja na zachodzie jest większa.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#23

#23 Post autor: marcins »

jesli chcesz pogadac o upustach napisz na priva. to co piszesz znaczy ze ktos cie przycial..

albo odezwij sie na GG

wiecej nic nie napisze

poza tym cena nie odzwierciedla wszystkiego
wolisz miec mega wydajny router ktory tylko routuje, czy router nieco wolniejszy, ale robiacy kupe uslug ?
bez odpowiedzi...kazdy wybierze co chce

Awatar użytkownika
Isam
wannabe
wannabe
Posty: 544
Rejestracja: 30 mar 2007, 09:58
Lokalizacja: PL

#24

#24 Post autor: Isam »

marcins pisze:jesli chcesz pogadac o upustach napisz na priva. to co piszesz znaczy ze ktos cie przycial..
wolisz miec mega wydajny router ktory tylko routuje, czy router nieco wolniejszy, ale robiacy kupe uslug ?
Szczerze mówiąc to moje informacje wynikają z rozmowy z szefem, który właśnie wysyłał zapytania odnośnie koncentratorów vpn (cisco wymaga dodatkowo NAC'a do tego) oraz routerów (nomen omen) do routingu. :]

Dobrze rozumiem, że junipery będą te wyspecjalizowane, a ciskacze robiące wszytko? :D

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#25

#25 Post autor: ciku »

Przykro to mowic ale patrzac po ilosci wdrozen to Jup'ek juz od jakiegos czasu rzadzi :(
Jesli chodzi o VoIP to klienci coraz czesciej pytaja o Avaya stuff :?

Coz .. jako "Cisco Oriented" robie co moge w "srodowisku", zeby jednak Cisco Rulez, ale "koledzy oraz boss'owie" dziwnie na mnie patrza :evil:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#26

#26 Post autor: marcins »

oj panowie, poruszacie sie jak slepi przy sloniu, jeden to: waz, drugi sciana itp

1. vpn3k
NAC ? czemu ? po co jesli ktos chce dostep VPN ? a w ogole dlaczego dostaliscie vpn3k a nie ASA ? -..( mial byc komentarz ale nie ma )


2. wdrozenia j. w pl ..prosze o liste. gdzie co i jaka wielkosc.

Awatar użytkownika
Isam
wannabe
wannabe
Posty: 544
Rejestracja: 30 mar 2007, 09:58
Lokalizacja: PL

#27

#27 Post autor: Isam »

marcins pisze: 1. vpn3k
NAC ? czemu ? po co jesli ktos chce dostep VPN ? a w ogole dlaczego dostaliscie vpn3k a nie ASA ? -..( mial byc komentarz ale nie ma )
Dlaczego nie asa, no coż, przede wszytkim nie potrzebujemy reszty funkcjonalności asy. Dlaczego NAC, tego nie wiem usłyszałem tylko ten fakt od szefa i z tego co widziałem był NAC uwzględniony w ofercie. (Może miało to coś wspólnego z tym, że pierwotne wymaganie było na 1000 osób(/sesji) , w tym dostęp do systemów kluczowych oraz fakt ze oferta była od Solidexu? :])

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

Hm ....

#28

#28 Post autor: Archi_p »

po ostanim strzelaniu J versus C - nie wiem czy jestem mile widziany na forum ?

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: Hm ....

#29

#29 Post autor: gangrena »

Archi_p pisze:po ostanim strzelaniu J versus C - nie wiem czy jestem mile widziany na forum ?
No chyba zartujesz zadajac takie pytanie :)
Kazda merytoryczna dyskusja na forum jest mile widziana. Kiepsko byloby na forum, gdyby nie mozna bylo wyrazac swojego odmiennego zdania.

Awatar użytkownika
Archi_p
wannabe
wannabe
Posty: 191
Rejestracja: 03 sie 2007, 20:35
Lokalizacja: Swindon/UK

Alien versus Predator

#30

#30 Post autor: Archi_p »

Zarty, zartami - obrazic mnie ciezko, bo na temat mojej wiedzy zdanie mam wyrobione i z gory sie z nim nie zgadzam :D
Jezeli kogos interesuje ta garsc wiedzy o J wydartej rzeczywistosci, to jak najbardziej sluze, czasami niestety ogolnikowo ale coz, problemy klientow sa ich tajemnica, zwlaszcza kiedy w gre wchodza duze pieniadze :cry:
Z racji tego co robie zazwyczaj spotykam sie z problemami dotyczacymi J, ale rowniez C.
We wszystkich sieciach ktore widze - mam zarowno sprzet C jak J. Problemy sa takie same dla obu - powazna zaczynaja sie na styku. Ostatni problem - wciaz nierozwiazany - zagadka, jezeli ktos ma pomysl to wyslucham:
12410 (jesli dobrze pamietam) z trzema linkami: jeden stm4 do m320; i stm4 +stm16 do drugiego m320. wszystkie maja ospfa w jednej arei. losowo - w czasie okna serwisowego (a wiec wekeend, maly ruch) - ospf migocze jednoczesnie na wszystkich linkach po kilka, kilkanascie razy. fizyka jest czysta jak lza. ostatnie pare dni spedzilem w labie probujac odtworzyc i kacza d... nic.

ODPOWIEDZ