JNCIA-Junos - przygotowanie do egzaminu

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
kostek6
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2011, 17:03

JNCIA-Junos - przygotowanie do egzaminu

#1

#1 Post autor: kostek6 »

Witam serdecznie,

mam kilka pytań dotyczących nauki do JNCIA-Junos. Ponieważ zbliżają się wakacje i będę w posiadaniu nadmiaru wolnego czasu, zaraz po CCNA chciałbym zabrać się za przygotowanie do tego egzaminu. Po pierwsze chciałbym zapytać czy bez dostępu do fizycznych maszyn a korzystając z wirtualnego labu uda mi się przygotować do tego egzaminu ? Czy literatura w postaci Juniper™ Networks Certified Internet Associate Study Guide (dostępne w sieci) będzie wystarczająca ?

MiKel
wannabe
wannabe
Posty: 74
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:26

#2

#2 Post autor: MiKel »

Książka o której mówisz przygotowuje do innego egzaminu który jest już wygaszony. Skorzystaj lepiej z tego: http://www.juniper.net/us/en/training/fasttrack/ - materiały aktualne a i przy okazji voucher można dostać. Do JNCIA-Junos możesz przygotować się na wirtualnych urządzeniach.

kostek6
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2011, 17:03

#3

#3 Post autor: kostek6 »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Czy w opinii kolegi przygotowanie go tego test możliwe jest w czasie około 3 miesiące ? (zakładam naukę w weekendy po 5h dziennie + 2 tygodnie przed egzaminem pełne powtórzenie)

House
wannabe
wannabe
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2009, 15:13

#4

#4 Post autor: House »

Obejrzyj/zrób zajęcia na stronie. Tam jest 5 godzin o podstawach działania sieci. Przydaje się, bo są opisane inne interface niż FastEthernet itp.

Blab
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2007, 20:24

#5

#5 Post autor: Blab »

3 miesiące spokojnie wystarczą. Materiały z fasttracka polecam szczegółowo przyswoić (włącznie z opisami wszystkich dostępnych komend i ich opcji). JNCIA Study Guide nie zaszkodzi przeczytać, choć bardziej w celu uzupełnienia wiedzy, niż pytań testowch.

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

#6

#6 Post autor: fat_shady »

Odświeżam.
Czy jest jeszcze jakaś inna literatura oprócz JNCIA Study Guide i ścieżki fasttrack?

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: Sofcik »

fat_shady pisze:Odświeżam.
Czy jest jeszcze jakaś inna literatura oprócz JNCIA Study Guide i ścieżki fasttrack?
Fasttrack + olive i więcej nie trzeba (do JNCIS także).

--
Piotrek

Awatar użytkownika
Lukasz_eS
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:43
Lokalizacja: Warsaw

#8

#8 Post autor: Lukasz_eS »

fat_shady pisze:Odświeżam.
Czy jest jeszcze jakaś inna literatura oprócz JNCIA Study Guide i ścieżki fasttrack?
JNCIA-Junos możesz zdać nawet się nie ucząc do egzaminu. Do każdego egzaminu Junipera polecałbym dokumentację danej wersji Junosa i materiały ze szkoleń Juniperowych (skoroszyty). Aczkolwiek ktoś kto ma doświadczenie w Cisco JNCIA-Junos może zdać bez przygotowania.
To co warte zapamietania, to polityki rutingu i charakterystyczne polecenia dla administratora (wgranie nowej wersji, restart, rollbacki itp. ).
.ılı..ılı. CCDA, CCNP
JNCIS-SEC, JNCIS-ENT

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#9

#9 Post autor: bugi »

fat_shady pisze:Odświeżam.
Czy jest jeszcze jakaś inna literatura oprócz JNCIA Study Guide i ścieżki fasttrack?
Cześć,

Jeśli to Cię zainteresuje to z tego co pamiętam są jeszcze CBT Nuggets dla tej ścieżki.

pozdr,
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

zyl
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2012, 12:24

#10

#10 Post autor: zyl »

fat_shady pisze:Odświeżam.
Czy jest jeszcze jakaś inna literatura oprócz JNCIA Study Guide i ścieżki fasttrack?
Warto zainteresować się Junos Genius
http://www.juniper.net/us/en/training/junos-genius/

Dostępne w iTunes oraz Google Play.

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

#11

#11 Post autor: fat_shady »

Ok, dzięki panowie.
A możecie mi przybliżyć ile czasu może zająć przygotowanie do egzaminu na JNCIA mając do dyspozycji te materiały + podstawy znajomości sieci z dwóch pierwszych semestrów akademi cisco do ccna?

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#12

#12 Post autor: Zomal »

fat_shady pisze:Ok, dzięki panowie.
A możecie mi przybliżyć ile czasu może zająć przygotowanie do egzaminu na JNCIA mając do dyspozycji te materiały + podstawy znajomości sieci z dwóch pierwszych semestrów akademi cisco do ccna?
Podaj najważniejsze zmienne:
*ilość czasu jaką poświęcisz w ciągu tygodnia
*poziom motywacji
*czy wiedzę z CCNA z tych 2 semestrów znasz bardzo dobrze

Trudno jest określić... Sam patrząc na topik dałbym sobie od zera 2 tygodnie :P Tyle, że ja akurat lubię posiedzieć nad labkami "dość" długo :D

teknine
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 05 mar 2011, 21:20

#13

#13 Post autor: teknine »

Zomal zdawałeś ten egzamin?

Awatar użytkownika
Lukasz_eS
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:43
Lokalizacja: Warsaw

#14

#14 Post autor: Lukasz_eS »

Na egzaminach Junipera nie ma labek. Natomiast dość łatwo jest się przejechać jak nie masz doświadczenia z produkcyjnym sprzętem, bo pytania bardzo są vendor-specific . Aczkolwiek mniejsza spina niż na egzaminy Cisco. Jak dotykałeś kiedyś Jupka, to egzamin jest tendencyjny, a próg to 65% bodajże.
.ılı..ılı. CCDA, CCNP
JNCIS-SEC, JNCIS-ENT

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

#15

#15 Post autor: fat_shady »

Chciałbym wiedzieć tak orientacyjnie bo jak czytam że ludzie do ccna ucząc sie nie wychodzą z domu przez 3 miesiące to mnie przeraża to:P
Motywacje mam, praca i szkoła:P
Co do czasu to 3-5 dni w tygodniu po kilka godzin.
Miałem do tej pory przyjemność testować SRX'a 100 ;)

ODPOWIEDZ