JNCIA-Junos - przygotowanie do egzaminu

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#16

#16 Post autor: Zomal »

teknine pisze:Zomal zdawałeś ten egzamin?
Nie nie zdawałem, skupiłem się póki co na Cisco niestety. Sporo rzeczy jest z Cisco, tylko implementacja sie zmienia, więc tak dużo czasu by mi nauka nie zajęła :]
fat_shady pisze:Chciałbym wiedzieć tak orientacyjnie bo jak czytam że ludzie do ccna ucząc sie nie wychodzą z domu przez 3 miesiące to mnie przeraża to:P
Motywacje mam, praca i szkoła:P
Co do czasu to 3-5 dni w tygodniu po kilka godzin.
Miałem do tej pory przyjemność testować SRX'a 100 ;)
Najgorszy był lipiec, za oknem ponad 30 stopni, w domu też od groma a ty siedzisz i labujesz, czytasz książki - nonsesn prawda :twisted: Odinstalowałem gry; filmy tylko w Soboty/Niedziele oglądałem, seriali w ogóle więc czas miałem. Ważne abyś tylko się nie wypalił, po zdobyciu CCNP tylko 2-3 dni wolnego sobie zrobiłem...
Na szczęście bliżej weekendu więcej czasu z dziewczyną spędzałem. Przez nadmiar nauki miałem tylko problem z zasypianiem... Jak Ci się śni w nocy, że coś konfigurujesz to wiec, że coś się dzieje :D


CCNA: Kurs trwa 4x70h. Sporo czasu jeszcze w domu siedziałem i powtarzałem materiał, uczyłem się, labowałem.
CCNP: Około 500h nauki (tyle poświęciłem, kurs różnie trwa 70h semestr, ja self-study wyłącznie GNS3+Lab własny do SWITCH)

CCIE: Według wywiadów/artów trzeba poświecić 1,5k - 2k h na naukę + xx tys. na materiały + wymagane kilka lat doświadczenia z pracy

Awatar użytkownika
Borek
wannabe
wannabe
Posty: 272
Rejestracja: 29 wrz 2005, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#17

#17 Post autor: Borek »

fat_shady pisze:Chciałbym wiedzieć tak orientacyjnie bo jak czytam że ludzie do ccna ucząc sie nie wychodzą z domu przez 3 miesiące to mnie przeraża to:P
Motywacje mam, praca i szkoła:P
Co do czasu to 3-5 dni w tygodniu po kilka godzin.
Miałem do tej pory przyjemność testować SRX'a 100 ;)
moim zdaniem, przy takim podejściu to w miesiac sie uwiniesz bez problemu.
Mi to zajęło tyle czasu, ale chyba w 2006 czy 2007 roku. Z tego co teraz widzę to zakres materiału w tej chwili jest mniejszy.

ODPOWIEDZ