Problem okresowej utraty sieci (cisco+srx240)

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
michaliwanczuk
wannabe
wannabe
Posty: 187
Rejestracja: 17 kwie 2010, 21:48
Kontakt:

#31

#31 Post autor: michaliwanczuk »

to moja propozycja jest taka wyświetla arpa na SRX'e
oraz na swichach aby wiedzieć gdzie jaki host jest wpięty i na tej podstawie rób przyporządkujesz vlany.
Michał

b4n3
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 25 cze 2010, 09:58

#32

#32 Post autor: b4n3 »

To w końcu kompy mają DHCP czy nie? Jeśli mają DHCP to kwestia osobnych podsieci i ustalania co gdzie jest, jest bez sensu, ponieważ i tak chcesz zrobić jedną dużą podsieć a rozdzielić planujesz tylko hosty i serwery. Jeśli tak, to tworzysz SVI na vlan 10 i tyle by było Twojej roboty.
Tak więc do ustalenia pozostaje tylko gdzie leży serwer a to załatwiasz sobie z desktopa bo zakładam że adresację serwerów znasz czyli możesz określić mac a jak znasz mac to możesz go namierzyć na switchu przez show mac-address table address MAC ;)

rodiavel
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2007, 11:05

#33

#33 Post autor: rodiavel »

Jest światełko w tunelu. Kolega wpadł na podejrzany trop. Kilka lat temu zakupiliśmy sporo komputerów z platformą VPro Intel. Umożliwia ona skonfigurowanie komputera jeszcze przed załadowaniem się Win tak że możliwy jest dostęp zdalny do niej. Wtedy skonfigurowaliśmy dostępne komputery w ten sposób a po kilku latach roszad poszło to w zapomnienie. W międzyczasie pojawiła się readresacja sieci. Jeden z komputerów w sieci teraz wysyłał odpowiedzi, że on ma adres IP bramy na tym poziomie konfiguracji, mimo że w Win7 miał już poprawny adres. Poprawiliśmy i czekamy.

and
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:53

#34

#34 Post autor: and »

Sugerowałem na samy początku, że możesz mieć hosta z adresem bramy co prawda wspominałem o dhcp, ale skutek ten sam.

b4n3
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 25 cze 2010, 09:58

#35

#35 Post autor: b4n3 »

I co, problem rozwiązany?

rodiavel
member
member
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2007, 11:05

#36

#36 Post autor: rodiavel »

Po ustaleniu maszyny która miała adres w VPro Intela ustawiony ten sam co dzisiaj bramka w dhcp i zmianie tego oraz sprawdzeniu ewentualnych dodatkowych dubli problemy zanikły. Generalnie cała nowa siedziba poza dostała nowe komputery. Jedynie zostało kilka starych zwłaszcza u nas w IT gdzie kolejny raz nie było sensu wszystkiego reinstalować. Zmiana siedziby, rozbicie adresacji z maski /22 na 4 sieci z /24 wprowadziło nieco zamieszania i to VPro mi uciekło zupełnie z głowy. Dzięki wszystkim za pomoc.

ODPOWIEDZ