SRX - snapshot i restart urządzenia

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

SRX - snapshot i restart urządzenia

#1

#1 Post autor: bart »

Obserwuje u siebie od czasu do czasu przypadek jak w temacie. Podczas wykonywania snapshot internal > usb a zdarzyło się też na jednym SRX przy kopiowaniu na internal partycji master > backup, że SRX po prostu się restartuje. Jest to zwykły restart tak jakby prądu zabrakło. W logach kompletnie nic nie ma czyli kończy się log na wydaniu /sbin/snapshot i potem jest normalnie procedura startowa SRX. Wydarzyło się to do tej pory jak na razie na SRX 210 i 240 a te pudełka trochę się różnią w warstwie sprzętowej (o ile się nie mylę). Jednego SRX support wziął mi do siebie ale problemu nie udało im się już odtworzyć. Miał ktoś może podobne problemy ale słyszał coś w tym temacie. Co do wersji JUNOS to działo się to na 10.4 jak i teraz na 11.4 więc być może to jakiś głęboko ukryty błąd aczkolwiek ja obstawiam bardziej, że to coś nie tak z samym sprzętem.

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#2

#2 Post autor: LukaszM »

Czy po restarcie urzadzenia masz cos w plikach core-dump?

Kod: Zaznacz cały

show system core-dumps
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#3

#3 Post autor: bart »

Niestety nie - core-dumps jest puste. Tak jak wspomniałem, wygląda to po prostu na twardy reset jak wyłączenie i włączenie prądu.

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#4

#4 Post autor: LukaszM »

Dziwne, ze w nowej wersji i w starej ten sam problem wystepuje.
Jesli masz ostatnia zalecana wersje systemu:

Kod: Zaznacz cały

Junos 11.4R6.6 	Standard 	31 January 2013
to polecam kontakt z JTAC, wyglada faktycznie na jakiś problem sprzetowy, brak plikow z core-dumps równiez jest dosc dziwny.
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

ODPOWIEDZ