Trapy link up/down - wyłączenie

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

Trapy link up/down - wyłączenie

#1

#1 Post autor: Patton »

Mam takie pytanie czy w JunOS'ie jest możliwość wyłączenia trapów SNMP informujących o podniesieniu się lub położeniu portu (link up / link down)? Chodzi o to aby wyłączyć tylko te dwa trapy pozostawiając wszystkie pozostałe. Nie wchodzi więc tutaj w grę polecenie no-traps, które wyłącza wszystkie trapy z interfejsu.

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#2

#2 Post autor: bart »

Ostatnio coś tam grzebałem na JUNOS (SRX) przy snmp i coś mi się kojarzy, że przy snmp v3 możesz robić notify-filter i exclude/include ale to sprawdź w dokumentacji żeby mieć pewność.

radoslaw
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2013, 18:01

#3

#3 Post autor: radoslaw »

Trapy informujące o podniesieniu się lub położeniu portu to kategoria "link". Jeśli nie dodasz tej kategorii w ustawieniach snmp, to junos nie będzie ich generować.


http://www.juniper.net/techpubs/en_US/j ... os-nm.html

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#4

#4 Post autor: Patton »

@bart - Dzięki za odpowiedź. Też znalazłem jakieś wzmianki o notify-filter, chyba będę się musiał temu przyjrzeć.

@radoslaw - Dzięki za odpowiedź. Jest tylko jedno pytanie, czy pominięcie tej kategorii spowoduje usunięcie tylko tych dwóch trapów? Czy też w kategorii link jest ich więcej (obstawiam tą opcję)?

radoslaw
fresh
fresh
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2013, 18:01

#5

#5 Post autor: radoslaw »

Kategoria link zgodnie za stroną junipera:

link—Link-related notifications (up-down transitions, DS-3 and DS-1 line status change, IPv6 interface state change, and Passive Monitoring PIC overload)

http://www.juniper.net/techpubs/softwar ... 21524.html

Najważnieszje w tej kategori to stany up/down. Zobacz czy reszta trapów w tej katogerii jest dla ciebie istotna.

Patton
rookie
rookie
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52
Lokalizacja: Zabrze

#6

#6 Post autor: Patton »

OK - dzięki wielkie

ODPOWIEDZ