vpn network connect v.7 - host check - split tunneling

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
pysiok83
wannabe
wannabe
Posty: 221
Rejestracja: 21 wrz 2009, 12:06

vpn network connect v.7 - host check - split tunneling

#1

#1 Post autor: pysiok83 »

hej,
Podpinam się na firmowym lapku do sieci firmowej przez Network Connecta v.7. Problem w tym, że jak już mam tunel zapięty to nie mogę się w swojej domowej sieci dostać po RDP do laptopa. Uprosiło by mi to pracę z domu (tak muszę podpinać klawiaturę, mysz, monitor itp.). Próbowałem po zapięciu tunelu dodawać route w windows 7, jednak po tej operacji Network Connect, wyrzucał błąd i pytał czy jeszcze raz połączyć, jak wybrałem tak to się połączył i znów ten sam komunikat. Próbowałem również zmienić route domyślną po zapięciu tunelu i zmienic dla niej metryke z 1 na 900. Niestety również po zaakceptowaniu ten sam komunikat co wyżej.
Czy można w jakiś sposób taki problem rozwiązać bez ingerencji administratora, tylko przy pomocy czynności na samym hoscie?

Awatar użytkownika
gryglas
wannabe
wannabe
Posty: 1790
Rejestracja: 09 maja 2006, 07:56
Lokalizacja: Warsaw, PL

Re: vpn network connect v.7 - host check - split tunneling

#2

#2 Post autor: gryglas »

pysiok83 pisze:hej,
Podpinam się na firmowym lapku do sieci firmowej przez Network Connecta v.7. Problem w tym, że jak już mam tunel zapięty to nie mogę się w swojej domowej sieci dostać po RDP do laptopa. Uprosiło by mi to pracę z domu (tak muszę podpinać klawiaturę, mysz, monitor itp.). Próbowałem po zapięciu tunelu dodawać route w windows 7, jednak po tej operacji Network Connect, wyrzucał błąd i pytał czy jeszcze raz połączyć, jak wybrałem tak to się połączył i znów ten sam komunikat. Próbowałem również zmienić route domyślną po zapięciu tunelu i zmienic dla niej metryke z 1 na 900. Niestety również po zaakceptowaniu ten sam komunikat co wyżej.
Czy można w jakiś sposób taki problem rozwiązać bez ingerencji administratora, tylko przy pomocy czynności na samym hoscie?
Zobacz czy w ustawieniach połączenia masz opcję "Local Lan Access". Ewentualnie włączenie jej może ci pomóc o ile admin ją aktywował tak jak jest to przykładowo zrobione dla Cisco ASA:
http://www.cisco.com/en/US/products/ps6 ... 2992.shtml
https://vpnonline.pl - Twój prywatny VPN - 61 serwery VPN w 29 lokalizacjach na świecie, 470 adresów IP.

wojak
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2007, 04:07
Lokalizacja: Poznań

Re: vpn network connect v.7 - host check - split tunneling

#3

#3 Post autor: wojak »

pysiok83 pisze:hej,
Podpinam się na firmowym lapku do sieci firmowej przez Network Connecta v.7. Problem w tym, że jak już mam tunel zapięty to nie mogę się w swojej domowej sieci dostać po RDP do laptopa. Uprosiło by mi to pracę z domu (tak muszę podpinać klawiaturę, mysz, monitor itp.). Próbowałem po zapięciu tunelu dodawać route w windows 7, jednak po tej operacji Network Connect, wyrzucał błąd i pytał czy jeszcze raz połączyć, jak wybrałem tak to się połączył i znów ten sam komunikat. Próbowałem również zmienić route domyślną po zapięciu tunelu i zmienic dla niej metryke z 1 na 900. Niestety również po zaakceptowaniu ten sam komunikat co wyżej.
Czy można w jakiś sposób taki problem rozwiązać bez ingerencji administratora, tylko przy pomocy czynności na samym hoscie?
Jaka wersja dokładnie Network Connecta z ciekawości ?
Jeśli admin w konfiguracji Twojej roli użył opcji "Route Monitor" to rozłączanie tunelu, przy dodawaniu lokalnie nowej trasy, jest zgodne z założeniem admina :)
good will hunting

ODPOWIEDZ