Aktualizacja Junos`a na SRX

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

Aktualizacja Junos`a na SRX

#1

#1 Post autor: mardi4 »

Witam serdecznie.
Od niedługiego czasu jestem w posiadaniu Junipera SRX 1400.
Jest na nim Junos Software Release [11.2R4.3]. Na stronie producenta najnowszą wersją do tego modelu jest wersja 11.4R9.4. Chciałbym się dowiedzieć czy od razu mogę pobrać tę wersję i zaktualizować mój stary soft czy trzeba stopniowo to aktualizować aby dotrzeć do najnowszej wersji(dokładnie chodzi mi o to czy mając wersję 11.2R4.3 mogę od razu na nią zainstalować wersję 11.4R9.4).

I mam też takie pytanie. W SRX znajdują się(bynajmniej tak na necie wyczytałem) sygnatury aplikacji w pliku:

Kod: Zaznacz cały

root> file show /var/db/idpd/sec-repository/application.list
U mnie tego nie ma, nic się nie wyświetla. Mogę to jakoś pobrać, zaktualizować, czy trzeba to dokupić czy coś?
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#2

#2 Post autor: bugi »

Hej,

Nie powinno być takich ograniczeń chyba że masz tego srx w clustrze i chcesz zrobić to bezprzerwowo tj. ISSU wtedy czesto trzeba korzystać z wersji przesiadkowej. Szczegóły powinieneś mieć w rel. notes.

pozdr
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

Awatar użytkownika
Lukasz_eS
wannabe
wannabe
Posty: 109
Rejestracja: 05 lis 2010, 19:43
Lokalizacja: Warsaw

#3

#3 Post autor: Lukasz_eS »

Ten plik to repozytorium dla IDP. Czy Twoja licencja SRX ma IDP?
Ja znam co najmniej 4 sposoby aktualizacji Junosa. Jeżeli twoje urządzenia nie pracują w clustrze, to najprostszy sposób na upgrade, to wgranie odpowiedniej wersji przez J-Web'a. I odpowiedź na Twoje - tak, trzeba przechodzić przez kolejne wersje.
.ılı..ılı. CCDA, CCNP
JNCIS-SEC, JNCIS-ENT

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#4

#4 Post autor: bugi »

Witam,
Tak jak napisałem wyżej warto czytać release notes przed każdym upgradem gdyż każdy soft/produkt jest specyficzny Release notes 11.4
Jak widać nie trzeba wersji przesiadkowej:

Kod: Zaznacz cały

You can directly upgrade or downgrade between any two Junos OS releases that are within three releases of each other.

Example: Direct release upgrade
Release 10.3 (bypassing Releases 10.4 and 11.1) Release 11.2
Co jest spełnione przy upgrade z 11.2 -> 11.4. Do update polecam cli.

pozdr,
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

#5

#5 Post autor: mardi4 »

Dzięki bugi za pomoc, w poniedziałem spróbuje zaktualizować Junosa. A jeśli chodzi o licencję to tak, mam licencję do IDP

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#6

#6 Post autor: bart »

mardi4 pisze:Dzięki bugi za pomoc, w poniedziałem spróbuje zaktualizować Junosa. A jeśli chodzi o licencję to tak, mam licencję do IDP
To jak zainstalujesz już nowy soft to zrób z CLI tak:

Kod: Zaznacz cały

> request security idp security-package download full-update
o ile dobrze pamiętam jak ostatnio robiliśmy w firmie upgrade z 10.4 do 11.4 to IDP się dosyć różniło i trzeba było instalować wszystko od nowa.

później

Kod: Zaznacz cały

> request security idp security-package install
Sprawdź na stronach Junipera czy coś nie pokręciłem, bo piszę te komendy z pamięci.
Po każdej wydanej możesz na końcu dorzucić 'status' aby widzieć postęp czyli

Kod: Zaznacz cały

> request security idp security-package download status
> request security idp security-package install status
Acha stan licencji na SRX możesz sprawdzić:

Kod: Zaznacz cały

> show system license status
względnie zrobić ich update

Kod: Zaznacz cały

> show system license update

Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

#7

#7 Post autor: mardi4 »

Chciałbym kontynuować ten wątek. Posiadam już junosa najnowszego tj. 11.4R10.4. Na SRX`ach mam 11.2R4.3. Napisał by mi ktoś krok po kroku jak wrzucić na SRX`y nowego Junosa i jak go zaktualizować? Bo tego jeszcze nigdy nie robiłem, a zepsuć nie chcę.
Dzięki z góry za pomoc.

m4rc0
wannabe
wannabe
Posty: 138
Rejestracja: 26 maja 2007, 09:09

#8

#8 Post autor: m4rc0 »

moze TO Ci pomoze

Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

#9

#9 Post autor: mardi4 »

m4rc0 pisze:moze TO Ci pomoze
dzięki :) Junos Śmiga :)

Awatar użytkownika
mardi4
wannabe
wannabe
Posty: 85
Rejestracja: 04 cze 2012, 08:41

#10

#10 Post autor: mardi4 »

A mam jeszcze jedno pytanko. Można bezpośrednio zainstalować Junosa junos-srx1k3k-12.1X44-D35.5-domestic na aktualnie posiadanego Junosa junos-srx1k3k-11.4R11.4-domestic? Czy trzeba aktualizacje pośrednie?
"Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”

ODPOWIEDZ