EX2200 vs Catalyst 2960X

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
zakrz
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 19:40

EX2200 vs Catalyst 2960X

#1

#1 Post autor: zakrz »

Chciałbym odświeżyć temat dotyczący doświadczeń z pracą na obu urządzeniach.
Co się zmieniło na plus a co na minus porównując oba produkty.

Cenowo Juniper wygrywa i mocno zastanawiam się nad zakupem do naszej sieci opartej wyłącznie o catalysty ale zastanawiam się nad działaniem takiego mieszanego środowiska.
Czy słusznie?

Sieć campusow'a składa się z 60 switchy połączonych do Core'a po L2 i do tej sieci chciałbym podłączyć około 20 switchy EX2200.

Z góry dziękuję za opisanie swoich doświadczeń.
CCNA, CCNA Voice

Awatar użytkownika
Bolo
wannabe
wannabe
Posty: 656
Rejestracja: 27 wrz 2006, 10:02

#2

#2 Post autor: Bolo »

Cześć,
Można powiedzieć, że wychowałem się na Cisco ale z żalem przyznam, że teraz bardziej wykorzystuję w [racy EX nie ze względu na cenę ale na to, że w najniższej konfiguracji switch ten już jest L3. A poza tym, ma wszystkie funkcjonalności, które potrzebne są do budowania sieci na dość zaawansowanym poziomie.

Awatar użytkownika
Mike
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:31

#3

#3 Post autor: Mike »

Bolo pisze:Cześć,
Można powiedzieć, że wychowałem się na Cisco ale z żalem przyznam, że teraz bardziej wykorzystuję w [racy EX nie ze względu na cenę ale na to, że w najniższej konfiguracji switch ten już jest L3. A poza tym, ma wszystkie funkcjonalności, które potrzebne są do budowania sieci na dość zaawansowanym poziomie.
Żadna rewelacja - inni vendorzy też mają najniższe modele z L3,przykład H3C/HP (A-5130), Huawei
Nie wiem jak pozostali. np Dell, Enterasys, Arista...

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#4

#4 Post autor: lbromirs »


zakrz
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 19:40

#5

#5 Post autor: zakrz »

Cześć,
Można powiedzieć, że wychowałem się na Cisco ale z żalem przyznam, że teraz bardziej wykorzystuję w [racy EX nie ze względu na cenę ale na to, że w najniższej konfiguracji switch ten już jest L3. A poza tym, ma wszystkie funkcjonalności, które potrzebne są do budowania sieci na dość zaawansowanym poziomie.
A jak wygląda stabilność takiej mieszanej sieci? Czy są jakieś problemy z STP?
Jak rozwiązujesz brak obsługi VTP na Junos?
CCNA, CCNA Voice

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#6

#6 Post autor: lxs »

zakrz pisze: Jak rozwiązujesz brak obsługi VTP na Junos?
GVRP, ktore jest wspierane na Cisco.

zakrz
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 19:40

#7

#7 Post autor: zakrz »

A jak wygląda kompatybilność wkładek GBIC?

Czy oryginalne Cisco np. GLC-SX-MM można włożyć do Junipera?
Czy zamienniki np. SF-­‐MM85055-­GP, które działają mi na Cisco mogą działać z Juniperem?
CCNA, CCNA Voice

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

#8

#8 Post autor: toczyskik »

zakrz pisze:A jak wygląda kompatybilność wkładek GBIC?

Czy oryginalne Cisco np. GLC-SX-MM można włożyć do Junipera?
Czy zamienniki np. SF-­‐MM85055-­GP, które działają mi na Cisco mogą działać z Juniperem?
Masz chyba na myśli wkładki SFP. GBIC były stosowane w Cisco 3500. Nieoryginalne wkładki działają w ex4200, 4300, 4500, 4550, 9200 i pewnie w 2200 też.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

zakrz
member
member
Posty: 38
Rejestracja: 03 gru 2013, 19:40

#9

#9 Post autor: zakrz »

Chodzi o wkładki światłowodowe SFP.
CCNA, CCNA Voice

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#10

#10 Post autor: Kyniu »

toczyskik pisze:Masz chyba na myśli wkładki SFP. GBIC były stosowane w Cisco 3500.
Masz rację i ... nie masz racji. To jest niestety właśnie ten brak precyzji w wyrażaniu się ludzi. Ponieważ zamiennie stosuje się określenie SFP i miniGBIC, niektórzy, szczególnie Ci co nie pamiętają, że było coś takiego jak GBIC pomijają "mini" przed GBIC i wychodzi im, że SFP=GBIC. Pozostaje wydedukować sobie z kontekstu, czy autor miał na myśli rzeczywiście GBIC czy zapomniało mu się o tym "mini" a o miniGBIC chodziło.

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

#11

#11 Post autor: toczyskik »

Kyniu pisze:
toczyskik pisze:Masz chyba na myśli wkładki SFP. GBIC były stosowane w Cisco 3500.
Masz rację i ... nie masz racji. To jest niestety właśnie ten brak precyzji w wyrażaniu się ludzi. Ponieważ zamiennie stosuje się określenie SFP i miniGBIC, niektórzy, szczególnie Ci co nie pamiętają, że było coś takiego jak GBIC pomijają "mini" przed GBIC i wychodzi im, że SFP=GBIC. Pozostaje wydedukować sobie z kontekstu, czy autor miał na myśli rzeczywiście GBIC czy zapomniało mu się o tym "mini" a o miniGBIC chodziło.
Dzięki za wyjaśnienie :). Prawdę mówiąc przez 8 lat pracy u średniego/dużego ISP nikt nie używał określenia miniGBIC na SFP, od samego początku było określenie SFP na moduł SFP.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#12

#12 Post autor: Kyniu »

toczyskik pisze:Prawdę mówiąc przez 8 lat pracy u średniego/dużego ISP nikt nie używał określenia miniGBIC na SFP, od samego początku było określenie SFP na moduł SFP.
Konkretni ludzie. I oszczędni w słowach - SFP krótsze do wymówienia i napisania ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#13

#13 Post autor: lbromirs »

AFAIK nie ma czegoś takiego jak "miniGBIC", to konwencja nazewnicza stosowana w literaturze firm HP, D-Link i jeszcze paru innych. Nie wiem skąd się wzięła, brzmi to okrutnie a dodatkowo nie precyzuje konkretnie jak to dopasować do sygnałów/styków/etc (nie, nie wszystkie miniGBICi to SFP, żeby było śmieszniej - pozostawie bez komentarza, spotkałem się z tym na żywo).

Konsorcjum SFF, które publikowało rękami Seagate'a rekomendacje standardów, mówi tylko o GBIC a potem o SFP (ostatnio o SFP+).

Dziękuje za uwagę.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#14

#14 Post autor: Kyniu »

Niestety Łukaszu, ale widać Twój pracodawca o tym nie wie. Kilka przykładów prosto z brzegu pierwszy ; drugi ; trzeci ; czwarty

A na deser wyjaśnienie z Q&A Cisco: A. MiniGBIC modules, more commonly known as SFP (Small form Factor Pluggable) modules, are hot pluggable media converters.*

* Źródło http://www.cisco.com/c/en/us/support/do ... odule.html

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#15

#15 Post autor: lbromirs »

Kyniu pisze:Niestety Łukaszu, ale widać Twój pracodawca o tym nie wie. Kilka przykładów prosto z brzegu pierwszy ; drugi ; trzeci ; czwarty
Linksys. To już nie Cisco. Tak jak pisałem, niszowi producenci stosowali takie nazewnictwo, jak gdzieś trafiło się w naszej literaturze dotyczącej naszego sprzętu wymaga wymazania gumką.

Na szczęście wszystko to Linksys. Tak jak D-Link, HP i inni.

Fuj. Na szczęście to już Belkin.

ODPOWIEDZ