Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
jwidel
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2016, 00:26

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#16

#16 Post autor: jwidel »

DawidS28 pisze:
mihu pisze: co do cen - Cisco chyba też podniosło ceny od stycznia , nie mam linka ale z tego co widziałem ceny na Pearsonie w grudniu i ostatnio. czyli nie tylko Juniper, nie wiem jak inni vendorzy.
Właśnie mam wrażenie, że nie. Tydzień temu opłacałem 300-101 i ceny po staremu. Mógłby ktoś potwierdzić/zaprzeczyć?
Poszly w gore:
2016 CCNP 300-115 - 228 EUR (netto)
2017 CCNP 300-115 - 274 EUR (netto)

Awatar użytkownika
toadie
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:56

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#17

#17 Post autor: toadie »

Witam

Ceny egzaminów CCNP też poszły w górę, tylko o 50$. :(

Zdobycie CCNP R&S = 1200$
Zdobycie JNCIP-ENT = 900$

Sumarycznie dalej Juniper wypada atrakcyjniej, tylko wystarczy sobie na LinkedIn wyszukać po akronimie CCNP/JNCIP oferty pracy i szok. Różnica liczby ofert jest powalająca, na korzyść Cisco.

Odnoszę wrażenie, że Juniper stracił na atrakcyjności. NIe zrozumcie mnie źle, bo sprzęt mają super, ale... Kiedyś o wiele więcej było ofert pracy, których kryterium wymagań kandydata był papier Junipera.

Cóż, każdy sam wybiera swoją ściezkę kariery. :D

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#18

#18 Post autor: Kyniu »

toadie pisze:Zdobycie CCNP R&S = 1200$
Skąd Ci wyszła ta kwota, skoro to są trzy egzaminy? Wliczasz jeszcze CCNA? Hmmm, trochę to "śliskie" bo CCNA R&S (chyba że ktoś woli zdawać CCENT) jest podstawą wielu innych certyfikacji, więc koszt tego "pierwszego" kroku rozbija się na inne certyfikacje. Inna sprawa, że tak, te ceny to jakieś szaleństwo. Dodać ceny szkoleń, podręczników, materiałów video, VIRL'a, labu, ...... ale ja już od dawna głoszę pogląd, że świat oszalał*.
toadie pisze:Odnoszę wrażenie, że Juniper stracił na atrakcyjności. NIe zrozumcie mnie źle, bo sprzęt mają super, ale...
Nie będę z tym polemizował. Ale jakoś JUNIPER nie potrafił do siebie przekonać większości. W Polsce prowadzi dziwną politykę jednego dystrybutora, który jakoś nie wysila się za bardzo w swoich działaniach. No i generalnie zauważyłem, że popularność "Jupków" budowana jest niejako na hejtowaniu Cisco. Żeby była jasność, nie chodzi mi tu o samą firmę, ale czytając fora dyskusyjne, słuchając rozmów kuluarowych, etc. odnoszę wrażenie, że JUNIPER jest dla tych, co mają jakieś pretensje do Cisco. Jak kupowanie SAMSUNGA bo nie lubi się firmy APPLE.

* Polecam przeczytać "Kapitał w XXI wieku" Thomas'a Piketty'ego
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#19

#19 Post autor: DawidS28 »

jwidel pisze:Poszly w gore:
2016 CCNP 300-115 - 228 EUR (netto)
2017 CCNP 300-115 - 274 EUR (netto)
O, dzięki! Nawet tego nie zauważyłem...

zyl
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2012, 12:24

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#20

#20 Post autor: zyl »

toadie pisze:
zyl pisze: FastTrack jest w trakcie odswiezania. Nie jestem pewien czy otrzymasz 50% znizki za pre-assesment exam ale ksiazek Study Guide (JNCIA-Junos) juz nie dostaniesz z oficjalnej strony.
Tak, FastTrack jest odświeżany, ale jak rozmawiałem z działem obsługi certyfikatów Junipera, to nowa wersja pojawi się dopiero w drugiej połowie 2017. Natomiast o zniżkach 50% możemy zapomnieć. :(
Dzieki za info.
Chcialbym jeszcze dodac, ze warto obserwowac blog (Community Talk). Czasem sa akcje (testowanie Junos Genius, Junos Cup, projekt sieci), dzieki ktorym mozna otrzymac darmowy voucher na kazdy pisemny egzamin (akurat mi sie udalo zdobyc 3-4 takie "bony").

excubitor
wannabe
wannabe
Posty: 72
Rejestracja: 16 cze 2014, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#21

#21 Post autor: excubitor »

toadie pisze: Sumarycznie dalej Juniper wypada atrakcyjniej, tylko wystarczy sobie na LinkedIn wyszukać po akronimie CCNP/JNCIP oferty pracy i szok. Różnica liczby ofert jest powalająca, na korzyść Cisco.

Odnoszę wrażenie, że Juniper stracił na atrakcyjności. NIe zrozumcie mnie źle, bo sprzęt mają super, ale... Kiedyś o wiele więcej było ofert pracy, których kryterium wymagań kandydata był papier Junipera.

Cóż, każdy sam wybiera swoją ściezkę kariery. :D
Zasadnicze pytanie - na ile CCNP jest wpisywane jako najpopularniejszy wyznacznik poziomu wiedzy (a co za tym idzie będzie więcej pasujących osób w wyszukiwaniu), a nie certyfikat wymagany do zatrudnienia na danym stanowisku. Odnoszę wrażenie, że obecnie zbyt wiele osób uzależnia się od vendora. Oczywiście winni są temu producenci sprzętu, którzy wychowują sobie klientów przez certyfikację, ale trzeba pamiętać że pod systemem operacyjnym chodzą w zdecydowanej większości te same protokoły.

Awatar użytkownika
dud|i
wannabe
wannabe
Posty: 308
Rejestracja: 29 sty 2010, 23:51

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#22

#22 Post autor: dud|i »

Zmieniła się także polityka recertyfikacji. Można się raz recertyfikować udziałem w oficjalnym szkoleniu. Jak firma wysyła na szkolenia to egzamin trzeba co 6 lat.
http://www.juniper.net/us/en/training/c ... on-process
listen, think, solve ..

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#23

#23 Post autor: mihu »

dud|i pisze:Zmieniła się także polityka recertyfikacji. Można się raz recertyfikować udziałem w oficjalnym szkoleniu. Jak firma wysyła na szkolenia to egzamin trzeba co 6 lat.
http://www.juniper.net/us/en/training/c ... on-process
nadal mnie to nie przekonywuje, moze sam Juniper zauwazyl brak zainteresowania?, przyklad usuwania calkiem nowych sciezek. Patrzac z perspektywy ostatnich 6 lat (rynek UK) prawie nikt nie pyta o papiery Junipera, rzadko o wiedze, na chwile obecna w dzialce security warto miec papiery z Fortinet-a i CheckPointa, o Cisco nie mam co wspomniac bo to podstawa ;)
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

fat_shady
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 17 maja 2013, 12:03

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#24

#24 Post autor: fat_shady »

W cisco associate też zmiany:
ICND1&2 - 165$
CCNA - 325$
CCNA R&S
JNCIS-ENT

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#25

#25 Post autor: konradrz »

Jeśli ktoś będzie 20 czerwca w Monachium, to można darmo sobie zdać Jupkowe egzaminy.
When
Wednesday June 20, 2018
9.30am – 6.30pm

Where
Juniper Munich Office
Oskar-Schlemmer-Str. 15, 80807 Munich

How
Tutaj dokładny opis.

ODPOWIEDZ