Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#1

#1 Post autor: SQ8UW »

Ceny niektórych egzaminów certyfikacyjnych ulegają zmianie, generalnie widać tendencję +100$ (z wyjątkiem Junos Troubleshooting, którego cena nie uległa zmianie, JNCIE bodaj nadal 1400$):

Kod: Zaznacz cały

Beginning January 1, 2017, the following JNCP pricing will take effect:
    JNCIA/JNCDA/JNCSP/Junos Troubleshooting: $200
    JNCIS/JNCDS: $300
    JNCIP: $400
Źródło: http://pearsonvue.com/junipernetworks/

Trochę słabo wydać 900$ za JNCIP, następnie 400$ za JNCSP na certyfikaty, których wartość na rynku pracy jest raczej znikoma (mowa o Polsce). Na szczęście dla parterów Junipera nadal istnieje program Juniper Champion, i 3 vouchery na dowolny (pisemny) egzamin można zgarnąć nieodpłatnie.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#2

#2 Post autor: mihu »

SQ8UW pisze:Ceny niektórych egzaminów certyfikacyjnych ulegają zmianie, generalnie widać tendencję +100$ (z wyjątkiem Junos Troubleshooting, którego cena nie uległa zmianie, JNCIE bodaj nadal 1400$):

Kod: Zaznacz cały

Beginning January 1, 2017, the following JNCP pricing will take effect:
    JNCIA/JNCDA/JNCSP/Junos Troubleshooting: $200
    JNCIS/JNCDS: $300
    JNCIP: $400
Źródło: http://pearsonvue.com/junipernetworks/

Trochę słabo wydać 900$ za JNCIP, następnie 400$ za JNCSP na certyfikaty, których wartość na rynku pracy jest raczej znikoma (mowa o Polsce). Na szczęście dla parterów Junipera nadal istnieje program Juniper Champion, i 3 vouchery na dowolny (pisemny) egzamin można zgarnąć nieodpłatnie.

Dzieki za info.

Ja wlasnie doszedlem do wniosku, ze nie widze sensu odnawiac papierow z J, troche z bolem bo sporo pracy to wlozylem, ale pracodawcy nie sa potrzebne a ja juz mam dosyc wywalania kasy z wlasnej kieszeni. 2 juz poszły ostatni sie najprawdopodobniej przedawni w czerwcu, bo tez nie planuje go odnawiać.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#3

#3 Post autor: SQ8UW »

mihu pisze: Ja wlasnie doszedlem do wniosku, ze nie widze sensu odnawiac papierow z J, troche z bolem bo sporo pracy to wlozylem, ale pracodawcy nie sa potrzebne a ja juz mam dosyc wywalania kasy z wlasnej kieszeni. 2 juz poszły ostatni sie najprawdopodobniej przedawni w czerwcu, bo tez nie planuje go odnawiać.
Ty na pewno wiesz, ale pewnie inni nie, że w przypadku Junipera, zdanie nawet JNCIE-SP/JNCSP-SP nie przedłuży ważności np. JNCI[S/P/SP/E]-ENT. Ważność certyfikatu przedłużana jest po zdaniu takiego samego bądź wyższego egzaminu ale w tym samym tracku.
Teraz ważność egzaminów wynosi 3 lata, i bodaj 2 dla JNCIE. Wystarczy, aby w Jupku było tak jak na Cisco, że zdając przykładowa ARCH na potrzeby CCDP przedłuża się wszystkie posiadane certy na poziomie A i N. Może się tego kiedyś doczekamy.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#4

#4 Post autor: mihu »

SQ8UW pisze:
mihu pisze: Ja wlasnie doszedlem do wniosku, ze nie widze sensu odnawiac papierow z J, troche z bolem bo sporo pracy to wlozylem, ale pracodawcy nie sa potrzebne a ja juz mam dosyc wywalania kasy z wlasnej kieszeni. 2 juz poszły ostatni sie najprawdopodobniej przedawni w czerwcu, bo tez nie planuje go odnawiać.
Ty na pewno wiesz, ale pewnie inni nie, że w przypadku Junipera, zdanie nawet JNCIE-SP/JNCSP-SP nie przedłuży ważności np. JNCI[S/P/SP/E]-ENT. Ważność certyfikatu przedłużana jest po zdaniu takiego samego bądź wyższego egzaminu ale w tym samym tracku.
Teraz ważność egzaminów wynosi 3 lata, i bodaj 2 dla JNCIE. Wystarczy, aby w Jupku było tak jak na Cisco, że zdając przykładowa ARCH na potrzeby CCDP przedłuża się wszystkie posiadane certy na poziomie A i N. Może się tego kiedyś doczekamy.
zgadza sie, rozumiem ich ale jest to upierdliwe i na dluzsza mete ciezko to ciagnac, sam mialem certyfikacje z 3 ścieżek, zostala jedna, poza kasa po prostu nie mam na to czasu (i ochoty), tym bardziej ze przez ostatnie lata pracuje wlasciwie tylko z Cisco, kilka lat temu przekonali mnie do odnowienia papierow tylko tym ze wyslali mi voucher na exam, wlasciwie to pearson. Kiedys czytalem o gosciu co pracowal dla partnera J i jednym z jego obowiazkow bylo odnawianie jednej ze sciezke praktycznie co 3-4 miesiace.

z kolei VMware ma swoj pomysl na certyfikacje (musisz im zaplacic za szkolenie) ale inna sciezka odnawia pozostale, chociaz wolalbym, zeby bylo jak kiedys, zdales VCPx jestes VCPx, ale nie VCPx+1, jesli tego nie zrobisz znow musisz bulic za szkolenie. Przynajmniej daja nowa wersje VMware Workstation "za free". Juniper dawno dawno temu po zdaniu egzaminu wysylal ksiazke do nauki na wyzszy poziom ale to bylo z 10+ lat temu.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

saiqard
wannabe
wannabe
Posty: 385
Rejestracja: 09 lip 2012, 22:10
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#5

#5 Post autor: saiqard »

Ja widząc politykę recertyfikacji Junipera porzuciłem pomysł zaczęcia egzaminowania się w tym kierunku, mimo że na co dzień używam ich urządzeń. Zdawanie co kilka lat egzaminów z każdej ścieżki jest kosztowne i czasochłonne
PCNSA PCNSE JNCIP-DC JNCDA JNCIA-SEC JNCIA-JUNOS JNCIA-CLOUD CCNA-RS

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#6

#6 Post autor: lxs »

mihu pisze: z kolei VMware ma swoj pomysl na certyfikacje (musisz im zaplacic za szkolenie) ale inna sciezka odnawia pozostale, chociaz wolalbym, zeby bylo jak kiedys, zdales VCPx jestes VCPx, ale nie VCPx+1, jesli tego nie zrobisz znow musisz bulic za szkolenie. Przynajmniej daja nowa wersje VMware Workstation "za free". Juniper dawno dawno temu po zdaniu egzaminu wysylal ksiazke do nauki na wyzszy poziom ale to bylo z 10+ lat temu.
Podobnie działa Juniper. Juniper ma stawkę 700 USD za dzień szkoleniowy.
Szkolenie JNCIA to chyba dwa dni.
Enterprise switching 3, routing 2...
Każde szkolenie daje voucher na dowolny egzamin do poziomu JNCIP.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#7

#7 Post autor: mihu »

lxs pisze:
Podobnie działa Juniper. Juniper ma stawkę 700 USD za dzień szkoleniowy.
Szkolenie JNCIA to chyba dwa dni.
Enterprise switching 3, routing 2...
Każde szkolenie daje voucher na dowolny egzamin do poziomu JNCIP.

nie do końca, "Junipera" da się zdać nie idąc na szkolenie, btw mają fajną politykę FastTrack (50% na egzamin, jak zdasz exam online - nadaje się też do recertyfikacji, trzeba tylko inne konto założyć ;), ale nie działa do każdej ścieżki). VMware MUSISZ zapłacić za szkolenie inaczej samo zdanie examinu nic Ci nie da.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#8

#8 Post autor: Kyniu »

Niestety ale część firm ze szkoleń, często przymusowych w przypadku partnerów czy sprzedaży rzekomych demo, zrobiła sobie po prostu biznes. Jak jedna modna ostatnio firma wchodziła do Polski i jej menedżer przyjechał do mnie porozmawiać o włączeniu oferty ich produktów do oferty mojej firmy to rozmowę zakończyłem pytaniem "Chciecie robić biznes ze mną czy na mnie?".
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#9

#9 Post autor: eprom »

SQ8UW pisze:
mihu pisze: Ja wlasnie doszedlem do wniosku, ze nie widze sensu odnawiac papierow z J, troche z bolem bo sporo pracy to wlozylem, ale pracodawcy nie sa potrzebne a ja juz mam dosyc wywalania kasy z wlasnej kieszeni. 2 juz poszły ostatni sie najprawdopodobniej przedawni w czerwcu, bo tez nie planuje go odnawiać.
Zmien pracodawce, sa tacy ktorzy placa za recertyfikacje, pomimo ze nie przynosi im ona żadnych bezpośrednich korzyści. U mnie jest wlasnie taka sytuacja z Cisco.
SQ8UW pisze: Ty na pewno wiesz, ale pewnie inni nie, że w przypadku Junipera, zdanie nawet JNCIE-SP/JNCSP-SP nie przedłuży ważności np. JNCI[S/P/SP/E]-ENT. Ważność certyfikatu przedłużana jest po zdaniu takiego samego bądź wyższego egzaminu ale w tym samym tracku.
Troche to zamotałeś, wystarczy powiedzieć, egzaminy -SP nie przedłuża ważnosci egzaminow -ENT i odwrotnie.
SQ8UW pisze: Teraz ważność egzaminów wynosi 3 lata, i bodaj 2 dla JNCIE.
od niedawna 3 lata dla JNCIE, poprzednio bylo 2 lata + 1 rok na reaktywacje.
SQ8UW pisze: Wystarczy, aby w Jupku było tak jak na Cisco, że zdając przykładowa ARCH na potrzeby CCDP przedłuża się wszystkie posiadane certy na poziomie A i N. Może się tego kiedyś doczekamy.
Taki zabieg napewno bardziej by spopularyzowal certyfikacje J i zwiększył ilość multi-ekspertow :-)
--

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#10

#10 Post autor: mihu »

eprom pisze:
mihu pisze: Ja wlasnie doszedlem do wniosku, ze nie widze sensu odnawiac papierow z J, troche z bolem bo sporo pracy to wlozylem, ale pracodawcy nie sa potrzebne a ja juz mam dosyc wywalania kasy z wlasnej kieszeni. 2 juz poszły ostatni sie najprawdopodobniej przedawni w czerwcu, bo tez nie planuje go odnawiać.
Zmien pracodawce, sa tacy ktorzy placa za recertyfikacje, pomimo ze nie przynosi im ona żadnych bezpośrednich korzyści. U mnie jest wlasnie taka sytuacja z Cisco.
masz jakas oferte ? :)

Juniper zawsze byl popularny w srodowisku ISP, gorzej w secu, moze ciut lepiej po tym jak wykupili NetScreena i dodali go do SRXa, ale mimo ze ciagle jestem fanem NetScreena, SRXa nie wybralbym ani w pierwszej ani w drugiej kolejnosci, trzeciej chyba tez (Fortinet?) na firewalla.

co do egazminow - ok do poszerzania wiedzy, jest jakas dodatowa motywacja ; recertyfikacja - za duzo tego i coraz mniej sie chce.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

zyl
member
member
Posty: 19
Rejestracja: 04 paź 2012, 12:24

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#11

#11 Post autor: zyl »

mihu pisze:
lxs pisze:
Podobnie działa Juniper. Juniper ma stawkę 700 USD za dzień szkoleniowy.
Szkolenie JNCIA to chyba dwa dni.
Enterprise switching 3, routing 2...
Każde szkolenie daje voucher na dowolny egzamin do poziomu JNCIP.

nie do końca, "Junipera" da się zdać nie idąc na szkolenie, btw mają fajną politykę FastTrack (50% na egzamin, jak zdasz exam online - nadaje się też do recertyfikacji, trzeba tylko inne konto założyć ;), ale nie działa do każdej ścieżki). VMware MUSISZ zapłacić za szkolenie inaczej samo zdanie examinu nic Ci nie da.
FastTrack jest w trakcie odswiezania. Nie jestem pewien czy otrzymasz 50% znizki za pre-assesment exam ale ksiazek Study Guide (JNCIA-Junos) juz nie dostaniesz z oficjalnej strony.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#12

#12 Post autor: mihu »

zyl pisze:
FastTrack jest w trakcie odswiezania. Nie jestem pewien czy otrzymasz 50% znizki za pre-assesment exam ale ksiazek Study Guide (JNCIA-Junos) juz nie dostaniesz z oficjalnej strony.
FastTracka nie sprawdzałem od 2 lat więc nie wiem. Co do książek, ja nie mówię o pdfach a o książkach Sybexa do antycznej serii examów M&T, ale to chyba było z 15 lat temu nie 10. Ale tak jak chyba Piter pisał w przerzucaniu ramek nie wiele się zmieniło więc książki powinny być ciągle aktualne, jedynie nowe bugi i trochę nowych featurów.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
toadie
member
member
Posty: 23
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:56

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#13

#13 Post autor: toadie »

zyl pisze: FastTrack jest w trakcie odswiezania. Nie jestem pewien czy otrzymasz 50% znizki za pre-assesment exam ale ksiazek Study Guide (JNCIA-Junos) juz nie dostaniesz z oficjalnej strony.
Tak, FastTrack jest odświeżany, ale jak rozmawiałem z działem obsługi certyfikatów Junipera, to nowa wersja pojawi się dopiero w drugiej połowie 2017. Natomiast o zniżkach 50% możemy zapomnieć. :(

Ja niestety nie wyrobiłem się do końca 2016 z wykorzystaniem vouchera 50% na JNCIS-ENT, no i teraz sam mam wątpliwości czy warto inwestować 300$ w certyfikat, który właściwe poza firmami z branży SP jest mało rozpoznawalny. Chyba jednak lepiej zainwestować tą kasę w CCNP. :D

Coś mi się zdaje, że tegoroczna podwyżka jeszcze bardziej osłabi małą popularność tych certyfikatów. Sam widzę tręd, wśród znajomych sieciowców, porzucania recertyfikacji.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#14

#14 Post autor: mihu »

toadie pisze:
zyl pisze: FastTrack jest w trakcie odswiezania. Nie jestem pewien czy otrzymasz 50% znizki za pre-assesment exam ale ksiazek Study Guide (JNCIA-Junos) juz nie dostaniesz z oficjalnej strony.
Tak, FastTrack jest odświeżany, ale jak rozmawiałem z działem obsługi certyfikatów Junipera, to nowa wersja pojawi się dopiero w drugiej połowie 2017. Natomiast o zniżkach 50% możemy zapomnieć. :(

Ja niestety nie wyrobiłem się do końca 2016 z wykorzystaniem vouchera 50% na JNCIS-ENT, no i teraz sam mam wątpliwości czy warto inwestować 300$ w certyfikat, który właściwe poza firmami z branży SP jest mało rozpoznawalny. Chyba jednak lepiej zainwestować tą kasę w CCNP. :D

Coś mi się zdaje, że tegoroczna podwyżka jeszcze bardziej osłabi małą popularność tych certyfikatów. Sam widzę tręd, wśród znajomych sieciowców, porzucania recertyfikacji.
jeśli sam miałbym wybierać to wybór jest prosty - stajnia C daje większe możliwości, J jak już pisałem w innym wątku jako dodatek i dla samorozwoju.

co do cen - Cisco chyba też podniosło ceny od stycznia , nie mam linka ale z tego co widziałem ceny na Pearsonie w grudniu i ostatnio. czyli nie tylko Juniper, nie wiem jak inni vendorzy.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

DawidS28
wannabe
wannabe
Posty: 148
Rejestracja: 09 paź 2010, 22:10
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Juniper Networks - Zmiana Cen Egzaminów

#15

#15 Post autor: DawidS28 »

mihu pisze: co do cen - Cisco chyba też podniosło ceny od stycznia , nie mam linka ale z tego co widziałem ceny na Pearsonie w grudniu i ostatnio. czyli nie tylko Juniper, nie wiem jak inni vendorzy.
Właśnie mam wrażenie, że nie. Tydzień temu opłacałem 300-101 i ceny po staremu. Mógłby ktoś potwierdzić/zaprzeczyć?

ODPOWIEDZ