End of Life dla certyfikacji JNCSP-[SEC/SP/ENT]

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

End of Life dla certyfikacji JNCSP-[SEC/SP/ENT]

#1

#1 Post autor: SQ8UW »

Kilka dni temu pisałem o zmianach cen egzaminów, a dzisiaj wrzucam notę o planowanym End of Life dla certów JNCSP.
Zrobiłem 2 ścieżki JNCSP w tamtym roku, a teraz smuteczek:

Kod: Zaznacz cały

Effective April 1, 2017, the Juniper Networks certifications listed below will end of life.
JNCSP-ENT
JNCSP-SEC
JNCSP-SP

The last date available to take the corresponding exams for all of these certifications, including the Junos Troubleshooting (JN0-691) exam, is March 31, 2017. 
All certifications will remain valid for three (3) years from the date earned.
 
Źródło: TUTAJ


Nie zamierzam wrzucać kilku wątków, więc przy okazji TUTAJ znajdziecie więcej informacji o planowanym JNCIE-DC.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: End of Life dla certyfikacji JNCSP-[SEC/SP/ENT]

#2

#2 Post autor: mihu »

SQ8UW pisze:Kilka dni temu pisałem o zmianach cen egzaminów, a dzisiaj wrzucam notę o planowanym End of Life dla certów JNCSP.
Zrobiłem 2 ścieżki JNCSP w tamtym roku, a teraz smuteczek:

Kod: Zaznacz cały

Effective April 1, 2017, the Juniper Networks certifications listed below will end of life.
JNCSP-ENT
JNCSP-SEC
JNCSP-SP

The last date available to take the corresponding exams for all of these certifications, including the Junos Troubleshooting (JN0-691) exam, is March 31, 2017. 
All certifications will remain valid for three (3) years from the date earned.
 
Źródło: TUTAJ


Nie zamierzam wrzucać kilku wątków, więc przy okazji TUTAJ znajdziecie więcej informacji o planowanym JNCIE-DC.

może i lepiej ? tak jak pisaliśmy, za dużo tego już było a najgorsze to że każdy papier trzeba było osobno odnawiać, co do JNCIx-DC - to tylko dla hardcorowych partnerów, nie wiem jak teraz jest w Polsce, ale nawet w UK papiery Junipera są raczej niszowe, co się nie przekłada na lepiej płatne oferty.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
dud|i
wannabe
wannabe
Posty: 308
Rejestracja: 29 sty 2010, 23:51

Re: End of Life dla certyfikacji JNCSP-[SEC/SP/ENT]

#3

#3 Post autor: dud|i »

mihu pisze:
może i lepiej ? tak jak pisaliśmy, za dużo tego już było a najgorsze to że każdy papier trzeba było osobno odnawiać, co do JNCIx-DC - to tylko dla hardcorowych partnerów, nie wiem jak teraz jest w Polsce, ale nawet w UK papiery Junipera są raczej niszowe, co się nie przekłada na lepiej płatne oferty.
Mając z jednej ścieżki JNCIS JNCIP JNCSP i JNCIE trzeba raz na 3 lata zdać JNCIP. Chyba nie tak dużo. To, że egzamin z jednej ścieżki nie odnawia innych ścieżek obiektywnie patrząc ma jak najbardziej sens.
listen, think, solve ..

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: End of Life dla certyfikacji JNCSP-[SEC/SP/ENT]

#4

#4 Post autor: mihu »

dud|i pisze:
mihu pisze:
może i lepiej ? tak jak pisaliśmy, za dużo tego już było a najgorsze to że każdy papier trzeba było osobno odnawiać, co do JNCIx-DC - to tylko dla hardcorowych partnerów, nie wiem jak teraz jest w Polsce, ale nawet w UK papiery Junipera są raczej niszowe, co się nie przekłada na lepiej płatne oferty.
Mając z jednej ścieżki JNCIS JNCIP JNCSP i JNCIE trzeba raz na 3 lata zdać JNCIP. Chyba nie tak dużo. To, że egzamin z jednej ścieżki nie odnawia innych ścieżek obiektywnie patrząc ma jak najbardziej sens.
obiektywnie - owszem, ale zależy ile masz ścieżek i innych certyfikatów, które musisz odnawiać. zawodowo (czas) i finansowo (jeśli z własnej kieszni) - (raczej) nie. Cisco wygrało wojnę o certyfikaty w działce Net/Sec i i z punktu widzenia rozpoznawalności jak i sposobu recertyfikacji. J-a fajnie mieć, ale jako dodadek do Cisco, chyba że od początku kariery pracuje się dla partnera Junipera, któremu są potrzebne do statusu, ... a przede wszystkim do zniżek. ja ostanio po 10-latach doszedłem do wniosku, że nie ma sensu wydawać kasy - wiedzę mam, będzie ktoś wymagał to się zda ( jeśli rachunek będzie się kalkulował). z tego co widzę to w działce security (UK) ostatnio w cenie są certyfikaty Fortineta, a o Junipera praktycznie nikt nie pyta
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

ODPOWIEDZ