EX virtual-chasiss rózne switche

JunOS / Juniper / Netscreen
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bolo
wannabe
wannabe
Posty: 656
Rejestracja: 27 wrz 2006, 10:02

EX virtual-chasiss rózne switche

#1

#1 Post autor: Bolo »

Witam,
Nie testowałem, ale pojawiło się pytanie: czy możemy zrobić VC gdzie masterem będzie EX2200 24 porty a backupem EX2200 48 portów.
Wydaje mi się że powinno zadziałać, a jednym ograniczeniem jest to ze musi być ta sama wersja softu.

Proszę o wskazówki
Pozdrawiam

SQ8UW
wannabe
wannabe
Posty: 113
Rejestracja: 14 maja 2014, 13:39

Re: EX virtual-chasiss rózne switche

#2

#2 Post autor: SQ8UW »

Bolo pisze:Witam,
Nie testowałem, ale pojawiło się pytanie: czy możemy zrobić VC gdzie masterem będzie EX2200 24 porty a backupem EX2200 48 portów.
Wydaje mi się że powinno zadziałać, a jednym ograniczeniem jest to ze musi być ta sama wersja softu.

Proszę o wskazówki
Pozdrawiam
Z tego co sprawdziłem w swoich notatkach, to EX2200 może być wykorzystany wspólnie z EX4200/EX4550 (które pełnią rolę) Routing Enginee, a EX2200 tylko i wyłącznie Line-Card. Ale niestety tego nie testowałem.

Mieszanie pudeł pomiędzy 24 a 48portów nie ma problemów, tak samo i z pudłami z PoE i bez PoE (nadal na poziomie tego samego modelu).
Co do softu to tak - warunek konieczny, przy niezgodności wersji Softu ale wykryciu się pudeł, będzie można zdalnie zaktualizować EX'a.
EX2200 jako jedyne nieuradzanie z linii EX pozwala na to, aby skonfigurować interfejs VCP na portach typu Revenue (mogą to nie być dedykowane porty uplinkowe). Nie obsługuje niestety wyższych funkcji HA: GRES, NSR, NSB etc. Coś za coś.

ODPOWIEDZ