JUNIPER ankietka

JunOS / Juniper / Netscreen

Czy chciałbyś oddzialny dział poświecony firmie JUNIPER i jej technologii:

tak
35
83%
nie
7
17%
 
Liczba głosów: 42

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#16

#16 Post autor: slomek »

marcins pisze:do tpsy przywiezli tira sprzetu i chinczyka;)))
Chyba przywieźli ich więcej, bo nawet chińską restaurację założyli na Nowogrodzkiej w tym samy budynku ;)

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#17

#17 Post autor: em_er »

Co do Huaweia...mialem kontakt z 3 przelacznikami, oczekiwalem faktycznie duzego podobienstwa do IOSa ale nie jest az tak super. Za to jest to identyczny system co w nowej linii produktow 3Com. Prawdopodobnie pierwsze egzemplarze posiadaly ten ala IOS ale po procesie chinczycy zmienili polityke.

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

#18

#18 Post autor: pkamyk »

IOS Cisco uwazalo za identyczne, tak wiec dlatego m.in. ta sprawa :?
Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#19

#19 Post autor: em_er »

widac tak bylo wczesniej... pewne podobienstwa zostaly w dalszym ciagu m.in to show=dispay o ktorym juz ktos wczensiej wspominal. mozna sobie zreszta sciagnac przyklady implementacji ze strony huaweia. z ta cena natomiast wlasnie nie wiem jak to bedzie, chyba wcale nie tak rozowo...

Awatar użytkownika
enceladus
inner circle
inner circle
Posty: 506
Rejestracja: 27 paź 2003, 14:32
Lokalizacja: Poznan

#20

#20 Post autor: enceladus »

em_er pisze:Co do Huaweia...mialem kontakt z 3 przelacznikami, oczekiwalem faktycznie duzego podobienstwa do IOSa ale nie jest az tak super. Za to jest to identyczny system co w nowej linii produktow 3Com. Prawdopodobnie pierwsze egzemplarze posiadaly ten ala IOS ale po procesie chinczycy zmienili polityke.
W końcu Huawei weszło chyba w JV z 3COMem.
<: Enceladus :>

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#21

#21 Post autor: em_er »

dokladnie, tak jak mowilem OS jest identyczny t Huaweiu i nowych 3Comach. Mialem akurat kontakt ze switchem 7700 i 4050, oraz jakimis mniejszymi SuperStackami dokladnie nie pamietam symboli. Nowa seria przełączników 3Com powstala wlasnie na skutek JV z Huaweiem.Nawet z zewnatrz wygladaja tak samo jak odpowiedniki Huawei-owskie, roznia sie tylko kolorami :)

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#22

#22 Post autor: marcins »

hmmm
to na razie 3/4 na tak nie ma :(

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#23

#23 Post autor: slomek »

Głowa do góry zwyciężymy :D.
A może tak ankietka dotycząca certów Juniper`a ? ;-)

Awatar użytkownika
pkamyk
inner circle
inner circle
Posty: 433
Rejestracja: 23 mar 2005, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

#24

#24 Post autor: pkamyk »

a ktos jest w posiadaniu takowego certa?
Patrzę i milczę - to wystarczy za komentarz

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#25

#25 Post autor: slomek »

Hmm :-) na przykład mi odlicza się czas do recertyfikacji JUNCIA M&T

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#26

#26 Post autor: em_er »

slomek, firma zafundowala szkolenie i egzam?

Awatar użytkownika
simer
wannabe
wannabe
Posty: 337
Rejestracja: 12 kwie 2005, 00:40

#27

#27 Post autor: simer »

Slomek pisze:Ok :P źle Cię odebrałem
Narazie widzę że wiekszość z Nas jednak chce tutaj mały dział
Obrazek
Witam i pozdrawiam.
Pierwszy poscik :). To jesli ma byc tworzony maly odlam Junipera to sie pisze ale przy Cisco tez obstaje :)

pozdrawiam

Szymek

Awatar użytkownika
slomek
inner circle
inner circle
Posty: 479
Rejestracja: 16 mar 2005, 10:40

#28

#28 Post autor: slomek »

em_er pisze:slomek, firma zafundowala szkolenie i egzam?
Niestety nie, musiałem sam się uczyć z ksiązki Sybex`a, podpytywałem (męczyłem :)) kolegów z działu, którzy długo już pracowali z Juniperem i w ramach pracy miałem kontakt ze sprzętem tej firmy a nawet często zostawałem po pracy by się junkiem pobawić. Poszedełem na egzamin a firma jedynie zwróciła mi kasę za test. 8). Plusem tego wszystkiego jest to że nie tylko mam certyfikat ale i ksiżkę do JNCIS ( jeśli ktoś jeszcze tego nie wie to JUNIPER po zdanym egzaminie przysyła kurierem certyfikat i książkę z CD do nastepnego stopnia certyfikacji)

daras9191
wannabe
wannabe
Posty: 103
Rejestracja: 24 mar 2005, 22:56

moje 3 gr

#29

#29 Post autor: daras9191 »

hi,

Dla certyfikacji Juniperków faktycznie jest dość trudno bo JNCIA jest "rozgrzewką" w drodze certyfikacji ale poza nią - nie liczy się - można zrobić acz nie trzeba. JNCIS rozpoczyna ścieżkę certa. Jest trudno gdyż od JNCIP-a zaczyna się lab. Czyli są dwa laby :-) do stopnia inżyniera :-( JNCIE
Jest łatwiej pokombinować z Jun-OSem gdyż mając VMware i FreeBSD można postawic sobie OLIVE i mamy wlasnego Junipka w domku a mając dodatkowo karty bodajże intela (niepamiętam typu) mamy dostęp do komend interface'u. Jest też certyfikacja ERX i po przeczytaniu 2-podręczników kursowych "malutkich" można zrobić ERX-owego "CCNA".
Co do Huawei-a to kopiują nie tylko Cisco ale np. dla CWDM-a np. Lucenta (podobno :-) ) - tylko że jak zauważyli moi znajomi usprawniając je (nie wiem czy wiecie ale oni 50% zysków przeznaczają na R&D a mając tys. ludzi dobrze wykształconych za min. piniądze Cisco to...) Co do ich ekspansji to jest pewna ciekawostka - dają firmom często sprzęt za darmo. I jeszcze jedna ciekawostka - jako jedyna firma dają wszystko co tylko chcemy do testów - potrafią zbudować u siebie np. cały pierścień tylko dla prezentacji i testów i co ciekawe wypadają w testach znacznie lepiej niż się można spodziewać :-). No cóż tu raczej trzeba się obawiać ich zalewu taniego sprzętu i nowości - nie zaczynają od zera mają je od innych :-)
A co do dyskusji ze Junipa zakładali byli Ciscowcy to teraz podobno część tych ludzi znów odeszla i zalożyli juz nową firma - nie pamiętam tylko ich nazwy :-( pewnie znów poszło o układy ...

Awatar użytkownika
puczek
CCIE
CCIE
Posty: 164
Rejestracja: 15 kwie 2004, 05:15
Lokalizacja: Chicago, IL
Kontakt:

#30

#30 Post autor: puczek »

Glowny "brain" calego design dla Junipera zalozyl pozniej Procket Networks (Procket = Packet Rocket). Podobno mieli niezle pomysly, moze dlatego Cisco wykupilo wszystkie assets w zeszlym roku :)

Puczek

ODPOWIEDZ