MindMap - notatki

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

MindMap - notatki

#1

#1 Post autor: natash »

Korzysta ktoś z programów typu mind map, a może jakieś inne sprawdzone sposoby programy na robienie notatek w czasie nauki?

Obecnie korzystam z FreeMind, ale ten program jest trochę ułomny szukałem alternatyw, ale nic ciekawego nie znalazłem...

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#2

#2 Post autor: Keadwen »

xMind.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#3

#3 Post autor: natash »

Próbowałem, jaką ma przewagę nad FreeMind?

Możesz wklejać obrazki z notatnika?

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#4

#4 Post autor: Keadwen »

Próbowałem, jaką ma przewagę nad FreeMind?
Nie wiem, FreeMind'a nie próbowałem. Ty próbowałeś oba, więc bardziej to pytanie do ciebie ;P
Możesz wklejać obrazki z notatnika?
Na to pytanie, też mi ciężko odpowiedzieć. Nie wiem jak wygląda program dla Windowsa, ale dla OS X to taki kombajn. Wykorzystałem może jedną czy dwie funkcje.

szywdo
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 19 cze 2008, 15:30
Lokalizacja: katowice

#5

#5 Post autor: szywdo »

Hej.

Sprobuj czegos takiego jak ANKI jest darmowy na prawie wszystkie platformy ( oprocz Apple ).

Troche nakladu pracy podczas nauki ale potem z gorki.

Pozdrawiam
Szymon

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#6

#6 Post autor: natash »

Znam to, ale to jest raczej "sticky notes", szukam czegoś innego, chyba, że to ANKI ma jeszcze inne zastosowanie?

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: xal »

Visio i tylko visio.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#8

#8 Post autor: natash »

One Note też jest ciekawe w sumie do tego typu rozwiązań, fakt, że drzewkowe notatki mi odpowiadają.

Wolf
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 20 cze 2005, 09:44
Lokalizacja: Warszawa

#9

#9 Post autor: Wolf »

natash pisze:One Note też jest ciekawe w sumie do tego typu rozwiązań, fakt, że drzewkowe notatki mi odpowiadają.
OneNote z Windows Store w 8.1 jest ciekawy... i darmowy.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#10

#10 Post autor: Kyniu »

xal pisze:Visio i tylko visio.
Do MindMap? To trochę jak kupić kuter rybacki i sieć w celu ułowienia dorsza na obiad zamiast pójść do najbliższego sklepu rybnego.

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#11

#11 Post autor: xal »

Kyniu pisze:
xal pisze:Visio i tylko visio.
Do MindMap? To trochę jak kupić kuter rybacki i sieć w celu ułowienia dorsza na obiad zamiast pójść do najbliższego sklepu rybnego.
Jak ktoś planuje robić tylko mapy myśli i nie ma visio to tak, ale z racji tego, że sporo ludzi tutaj ma visio, bo robią diagramy sieciowe, itp, a w zestawie domyślnie jest stencil Brainstorming to polecam. Próbowałem naprawdę wiele narzędzi i ŻADNE nie daje takiej elastyczności jak visio (przykład)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#12

#12 Post autor: Kyniu »

xal pisze: Próbowałem naprawdę wiele narzędzi i ŻADNE nie daje takiej elastyczności jak visio (przykład)
Wygląda zachęcająco. Ja używam Mindjet Maps na iPadzie ale raczej do mniejszych projektów. Aczkolwiek jest wersja na Maca, Windowsa a nawet Webowa ze wsparciem dla pracy grupowej. Ale ich nie testowałem.

showrun
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 12:54

#13

#13 Post autor: showrun »

A w zasadzie to w czym *konkretnie* pomaga stosowanie map myśli? Kiedyś dawno temu zachęcony lekturą książek Tonego Buzana robiłem sobie mapy myśli do materiału CCNP i wiecej się narobiłem niż to było warte.

poniżej przykładowa moja mapa:) (marna jakość bo cyknąłem fote telefonem)
http://i42.tinypic.com/i53ned.jpg

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#14

#14 Post autor: Kyniu »

showrun pisze:A w zasadzie to w czym *konkretnie* pomaga stosowanie map myśli?
Skoro pytasz to widać nie jesteś wzrokowcem i musisz poszukać innych sposobów wspomagania się w procesie nauki.

szywdo
wannabe
wannabe
Posty: 55
Rejestracja: 19 cze 2008, 15:30
Lokalizacja: katowice

#15

#15 Post autor: szywdo »

Hej

Zeby nie otwierac nowego watku moze ktos podpowie czy zna jakis fajny program na PC zeby sie "wyrywczo" odciac od internetu, tzn nie tylko jakas przegladarke ale calosc za wyjatkiem :
np. dostep tylko do vpn-a (lab stoi w firmie ) + ewentualnie cisco.com :) na jakis okreslony czas ?

Pozdrawiam
Szymon W

ODPOWIEDZ