biura coworkingowe

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy

Moderatorzy: mikrobi, aron, garfield, gangrena, Seba

Wiadomość
Autor
qdlaty9201
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 10 lis 2008, 16:43

biura coworkingowe

#1

#1 Post autor: qdlaty9201 » 03 sie 2017, 08:07

czy korzystał ktoś z biur coworkingowych? Jak tak to jakie wrażenia? Od półroku pracuje tylko z domu i coraz cześciej myśle o pracy z takiego biura tylko zastanawiam sie czy to ma sens.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1442
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

Re: biura coworkingowe

#2

#2 Post autor: weis » 04 sie 2017, 14:02

Cytując kalsyka "It depends..."
Kwestia biura, Twoich godzin pracy oraz preferencji osobistych.
W większości co-worków jest problem z miejscem na wykonywaniem konferencji. Po prostu takich miejsc nie ma, a wynajmowanie sali konferencyjnej na 5-10 osób jest koszmarnie drogie jeśli tych połączeń masz kilka w tygodniu. Najczęście oferowany wtedy jest dostęp do takiej sali za darmo pod warunkiem że nikt jej nie wynajmie. Problem polega na tym że jeśli masz ważną konferencję a ktoś wynajmie wtedy tą salę to jesteś w czarnej D. Jedynym rozwiązaniem jest tutaj wynajem pokoju w którym jesteś sam i możesz rozmawiać do woli ale znów nie widzisz ludzi bo siedzisz w pokoju sam.
W niektórych coworkach można rozmawiać przy biurku ale takie miejsca polecam omijać szerkim łukiem bo często pracują w nich ludzie pracujący w call center :D
Cowork jest o tyle fajny że możesz sobie przynajmniej chwilę porozmawiać z kimś z kim nie mieszkasz/pracujesz co przy pracy w domu po jakimś czasie zaczyna doskwierać.
Kolejną zaletą jest to że masz motywację aby wyjść z domu :) Dzięki temu łatwiej jest osiągnąć równowagę między życiem a pracą.
Według mnie najlepsze rzowiązanie to połączenie coworku z pracą w domu.
Jest kiepska pogoda: pracuję z domu.
Potrzebuję 4-8h nieprzerwanego skupienia aby dokończyć projekt: wychodzę do coworku.
Fire, aim, ready!

ODPOWIEDZ