Ubezpieczenie na wypadek utarty dochodow

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Ubezpieczenie na wypadek utarty dochodow

#1

#1 Post autor: martino76 »

Witam,

Jak w temacie, czy ktoś się orientuje czy są na rynku takie ubezpieczenia dla osób na B2B. W przypadku FTE jeśli jesteśmy niezdolni do pracy to sprawa jest jasna, ale w przypadku B2B ZUS wypłaca śmieszne pieniądze co miesiąc jeśli jesteśmy na L4. Zastanawiam się czy są jakieś firmy ubezpieczeniowe, które ubezpieczają od utraty dochodu i gwarantują stały miesięczny wpływ przez określony w polisie okres.

Pozdro

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

Re: Ubezpieczenie na wypadek utarty dochodow

#2

#2 Post autor: lukaszbw »

Pytanie na jakie ewentualności szukasz ubezpieczenia ? Na to, że ktoś cię zwolni bo mu już się nie podobasz to raczej ubezpieczenia nie znajdziesz. Natomiast ubezpieczenie w przypadku niezdolności do pracy to jak najbardziej i nie ma to nic wspólnego z B2B.

Jest to zwykłe ubezpieczenie na życie z dodatkowym pakietem. W Nationale Nederlanden to np. "Niezdolność do samodzielnego życia lub pracy". Możesz mieć też wypłacane pieniądze w przypadku hospitalizacji również z możliwością przejęcie składek ubezpieczenia przez ubezpieczyciela.

Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Zapoznaj się dokładnie z przypadkami na które jesteś ubezpieczony.

ZUS na L4 wypłaca ci śmieszne pieniądze bo śmieszną składkę opłacasz. Osoby zatrudnione na etat płacą o wiele więcej oraz do składki również dorzuca się pracodawca. Nie zachęcam do zwiększania wpłat na ZUS bo to czarna dziura z której tylko uprzywilejowane grupy coś więcej wyciągną. Natomiast wspomniane pakiety dodatkowego w ubezpieczenia na życie + oszczędności powinny dać dość dobre zabezpieczenie.

Pozdr.
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Ubezpieczenie na wypadek utarty dochodow

#3

#3 Post autor: martino76 »

Witam,

Szukam takiego na wypadek hospitalizacji lub niezdolności do pracy w przypadku choroby np dłuższej niż 30 dni. Jak już wspomniałeś ZUS to worek bez dna i nie zamierzam płacić zwiększonego ZUS-u

Dzięki poszukam sobie jakiś pakietów na życie.

Pozdro,

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: Ubezpieczenie na wypadek utarty dochodow

#4

#4 Post autor: geminiuss »

Hej,

Mnie ostatnio proponowano takie ubezpieczenie od Avivy. Bylo to dodatek do ubezpieczenia o zycie.

Tylko to ubezpieczenie bylo dla osoby fizycznej a nie jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej. Musialbys, dopytac sie jakiegos ksiegowego czy da sie wrzucic skladke takiego ubezpieczenia w koszty czy nie.

ODPOWIEDZ