Przetarg na zbudownie sieci dla numeru 112

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#16

#16 Post autor: bart »

Ja mam nadzieję, że po zbudowaniu sieci 112, pójdzie to dalej i w końcu cała administracja państwowa dorobi się porządnej, ogólnopolskiej sieci WAN i przestanie płacić grube mln pln "narodowemu" operatorowi ;)

bogut
wannabe
wannabe
Posty: 58
Rejestracja: 20 mar 2007, 08:42

#17

#17 Post autor: bogut »

bart pisze:Ja mam nadzieję, że po zbudowaniu sieci 112, pójdzie to dalej i w końcu cała administracja państwowa dorobi się porządnej, ogólnopolskiej sieci WAN i przestanie płacić grube mln pln "narodowemu" operatorowi ;)
wiedze że ktoś ma tu trochę wybujałą fantazje, tak jak pisałem wczśniej nie wiem kto fizycznie będzie realizował projekt 112, ale wiem że tak naprawde to nie ma alternatywy dla owego "narodowego operatora", podam prosty przykład np. kto jest dzisiaj w stanie dociągnąć światełko/miedź do wszystkich pipidówek nie korzystając z infrastruktury TP/FT? Pójdę dalej kto jest w stanie postawić węzły transmisji danych w tych miejscowościach? Dlatego osobiście jestem ciekawy jak ATM rozwiąże sprawe samego fizycznego dostępu do lokalizacji objętych 112. Na dokładkę dodam że opieram się na wcześniejszych projektach np KRS lub ARiMR widomo przecież kto wygrał przetarg, a kto śmigał po wszystkich lokalizacjach w Polsce.

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#18

#18 Post autor: bart »

bogut pisze: wiedze że ktoś ma tu trochę wybujałą fantazje, tak jak pisałem wczśniej nie wiem kto fizycznie będzie realizował projekt 112, ale wiem że tak naprawde to nie ma alternatywy dla owego "narodowego operatora" (...)
To nie fantazja. Jak mówi przysłowie, nie od razu Rzym zbudowano. Sieć 112 może posłużyć jako szkielet i jako pierwsza próba do zmierzenia się z tym tematem. Co z tego wyjdzie czas pokaże.

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#19

#19 Post autor: bart »

Szampany otworzone i już chyba wypite

http://www.ngi24.pl/article/692/atm-zbu ... 490-mln-zl

Jeżeli rzeczywiście tak jak piszą, to wdrożenie, w końcu wypali i cała administracja publiczna będzie miała niezależną sieć, to nasz największy operator stracił poważną liczbę klientów.

ODPOWIEDZ