Literatura potrzebna na potrzeby pracy.

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
pangi
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Literatura potrzebna na potrzeby pracy.

#1

#1 Post autor: pangi »

Witam.

Mam prosbe do forumowiczow. Otoz bede pisal prace nt. projektowania sieci komputerowych i potrzebna mi jest literatura, ktora bedzie omawiala takie tematy jak: cele biznesowe przedsiebiorstwa jakie powinna spelniac dana siec, cele techniczne sieci, charakteryzacje ruchu sieciowego, logiczny i techniczny projekt sieci.
Prosilbym o propozycje ksiazkowe, w ktorych znalazlbym objasnienie tych terminow, moze byc literatura polsko i angielsko jezyczna.
Jesli ktokolwiek moglbym mi w stanie pomoc bede bardzo wdzieczny za poswiecenie mi czasu.
Nie wiedzialem, w ktorym dziale to umiescic wiec wrzucilem do Hyde Park. :-)


Dziekuje z gory i pozdrawiam forumowiczow.

Awatar użytkownika
LukaszM
wannabe
wannabe
Posty: 408
Rejestracja: 20 lis 2005, 18:39
Lokalizacja: Radom/Wroclaw

#2

#2 Post autor: LukaszM »

Całkiem przyzwoicie te rzeczy są omówione w

Kod: Zaznacz cały

CCDP Self-Study: Designing Cisco Network Architectures (ARCH)
Możesz też poszukać na amazonie książek z CCDA.
"....Inwestowanie w wiedzę daje największe dywidendy."

bartekr
wannabe
wannabe
Posty: 167
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:21
Lokalizacja: Londyn

#3

#3 Post autor: bartekr »

Nie do konca "ksiazkowe", ale na pewno bardzo przydatne moga byc dokumenty z serii "Cisco Validated Design Program".

http://www.cisco.com/en/US/netsol/ns741 ... _home.html

Awatar użytkownika
pangi
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

#4

#4 Post autor: pangi »

OK jakas literature juz mam ale praktycznie kazda z Cisco Press, nie spotkalem albo zle szukam czegos polskiego, ktore by z biznesowej strony potraktowalo wymagania na stworzenie odpowiedniej struktury sieciowej dla przedsiebiorstwa (lub nie polskiego). Albo zle szukam albo takich ksiazek brak. :-(

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#5

#5 Post autor: bugi »

pangi pisze:OK jakas literature juz mam ale praktycznie kazda z Cisco Press, nie spotkalem albo zle szukam czegos polskiego, ktore by z biznesowej strony potraktowalo wymagania na stworzenie odpowiedniej struktury sieciowej dla przedsiebiorstwa (lub nie polskiego). Albo zle szukam albo takich ksiazek brak. :-(
Witaj, polskich książek jeśli chodzi o tematykę sieci jest mało, a jeśli już są to są ograniczone i ubogie
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

ODPOWIEDZ