Mam pytanie do moderatora części "Sprzedam"

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
acisco
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:24

#16

#16 Post autor: acisco »

Ja widzę, że tutaj jest większy problem niż myślałem ponieważ stworzyłem ten temat po to by się dowiedzieć
czemu nie mogę dac ogłoszenia SOHO na forum pomimo, że inni ogłaszają. Ale zostawmy to na chwilę ponieważ
jest kolejny problem, jaki niektórzy użytkownicy widzą czyli w "nadmiar" ogłoszeń (podkreślam) w dziale "Sprzedam".
Mnie nie na reke, ze ktos z forum robi slup ogloszeniowy...

Jesli czyjs wklad w forum stanowia w 90% ogloszenia/spam to chetnie widzialbym limit postow w dziale "sprzedam"...
Przepraszam, ale czy ja spamuję? Czy w każdym dziale forum piszę ogłoszenia? Odpowiem: NIE.
Umieszczam ogłoszenia w dziale "Sprzedam" wg. regulaminu a to, że ogłoszenia się "ruszyły", że pojawiają się nowe, że mogę dołożyć jakiś wkład w życie forum.
Jeżeli przeszkadza Wam publikowane moje posty w dziale "Sprzedam" to ich nie czytajcie.
Generalnie to 3 posty z 61 to są te w tym temacie i nie w Sprzedam, reszta to Sprzedam - czyli 95% postów Forum to nie allegro i z Włochatym się zgadzam, jakby każdy kto sprzedaje sprzęt Cisco dawał nowe tematy na forum w sprzedam, to oj oj by było tego duuuużo dziennie
Nawet statystyka jest sprawdzana i przeliczana na procenty ile ja postów napisałem na forum - zostawiam bez komentarza

Czyli mam rozumieć, że każdy użytkownik powinien pisać maksymalnie 10 postów na miesiąc bo forum się za bardzo rozrośnie, tak?

To ja proponuję:
- ustawć limit postów na 10 na miesiąc
- nie rejestrować już nowych użytkowników
- pobierać opłaty za ogłoszenia (zwłaszcza moje stawka x 2) - ze względu na zbyt duże zużycie transferu serwera
- najlepiej w ogóle nic nie pisać... bo przecież forum jest tylko dla garstki "elity", która wie wszystko najlepiej i tylko osoby z CCIE itp. mogą tutaj wyraźić swoją opinię i nikt inny.
btw. czemu w english'owym hydeparku jest ten temat?
Tak to już jest, że jak się nie ma do czego przyczepić to ...

Oświadczam, że proponowałem sprzedaż tutaj niektórych sprzętów Cisco ze względu na oferowanie jak najniższej ceny ze względu na brak prowizji od sprzedaży (allegro) itp.
Nikt nie został oszukany przeze mnie ani dręczony spamem ani innymi brutalnymi metodami!

Chciałem wyjaśnić, że na to forum trafiają ludzie, którzy też dopiero zaczynają przygodę z Cisco, chcą robić kursy, laby CCNA,CCNP,itp. Przecież "chyba" po to jest to forum?!
Przy okazji poszukują sprzętu w dobrej cenie i nie tylko.
Pomyślałem, że mógłbym coś zaproponować, stworzyć alternatywę ale to już przeszkadza co niektórym.
Więc od dnia dzisiejszego zaprzestaję pisania postów do odwołania w dziale "Sprzedam"!

Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
Wlochaty
wannabe
wannabe
Posty: 492
Rejestracja: 30 wrz 2006, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#17

#17 Post autor: Wlochaty »

Chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz do dyskusji... Nie sadze by ktos tutaj celowo byl wobec Ciebie zlosliwy lub dzialal na twoja szkode...
Wlochaty

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#18

#18 Post autor: domin »

Czyli jeśli otworzę hurtownie ze sprzętem Cisco/Juniper/Huawei i będzie mi przychodziło 30-40 sztuk 'pudełek' dziennie to znaczy, że mam wrzucać tutaj 40 postów na dzień, że mam to i to, a to i to 5 zł taniej jak u partnera Cisco?

Dział sprzedam był przeznaczony, jak ktoś ma coś przy okazji na zbyciu, a nie dla ludzi którzy się tylko tym zajmują/mają sklepy - no chyba że się mylę, ale peper to chyba potwierdził

Jak dla mnie EOT - każdy ma swoje racje, a rządzi i tak admin ;)

Pozdro

PS. Nie mam nic do ciebie osobistego - ale przeginasz nieco z tą sprzedażą. A co do wyliczeń to z czystej ciekawości sprawdzenia tezy Włochatego to zrobiłem

PS 2. Reklama własnej działaności sprzedawczo-zyskowej na dużych portalach kosztuje i to sporo przy dużym ruchu ;)

PS 3. Znany z solidności transakcji na forum KriS - dziennie ma zakończonych na allegro kilka aukcji, a jakoś nie siecze codziennie nowymi postami "że coś ma nowego"
.ılı..ılı.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#19

#19 Post autor: garfield »

domin pisze:Czyli jeśli otworzę hurtownie ze sprzętem Cisco/Juniper/Huawei i będzie mi przychodziło 30-40 sztuk 'pudełek' dziennie to znaczy, że mam wrzucać tutaj 40 postów na dzień, że mam to i to, a to i to 5 zł taniej jak u partnera Cisco?

Dział sprzedam był przeznaczony, jak ktoś ma coś przy okazji na zbyciu, a nie dla ludzi którzy się tylko tym zajmują/mają sklepy - no chyba że się mylę, ale peper to chyba potwierdził

Jak dla mnie EOT - każdy ma swoje racje, a rządzi i tak admin ;)
admin (no dobra moderator) mówi że jak ten sprzęt będzie w ładnej cenie np routerek 29xx poniżej 1k PLN to możesz nawet 100 takich ofert dziennie wklejać :)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

ouidad
wannabe
wannabe
Posty: 286
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:09
Lokalizacja: Poland

#20

#20 Post autor: ouidad »

chyba dyskusja rozgorzala tylko dlatego, ze brak jest jasnych zasad, a ludziska przesadzaja.

Moze tak troche zdrowego rozsadku :
- jak ktos spamuje forum duza ilosci ogloszen - wystawijac sprzet dzien po dniu - to niech sobie na tylku usiadzie pozbiera to w calosc i da jedno z 10 - 20 pozycjami. 1 post i koniec !
w ten sposob "nie przykrywa" innych fajniejszych ofert dotyczacych sprzedazy fajnych ksiazek (np patrz ostatnie ogloszenie K.... - bez reklamy) !!!

- jak ktos kiedys sprzedawal pudelko soho typu np 3com czy tam cokolwiek to niech nie krzyczy, ze tu SOHO nie handlujemy. jak ktos chce miec srw... na ktorym sobie podzieli vlany w labie to niech ma. nie ma protestow jak ktos sprzedaje archaiczny lab z samych 2500 - wiec nie czepiajmy sie ludzi. zauwazcie, ze np ksiazki nie musze byc juz tylko z ciscopress.

- jak sie juz wystawilo sporo sprzetu, to niech uaktualnienie listy odbywa sie przez funkcje edit.

przeciez wielu rzeczy nie ma co wpisywac w regulamin , bo i tak go ludzie nie przeczytaja przy zapisywaniu sie na forum.

i czasami nie warto zadawac pytan !

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#21

#21 Post autor: Sindar »

No wreszcie ktos powiedzial prawdę o tym forum , brawo ;).
Siedze tu kilka lat szukając rozwiazan i widze ze sa rowni i rowniejsi .
Pewnie gdybys mial "magiczny miecz swietlny" to by ci nie wyrzucili tej oferty..no ale nie masz i musisz sie liczyc z tym ze to co obowiazuje w regulaminie to Cie srednio dotyczy.

Moze i zlosliwe ale niestety ....;].

Pozdrawiam wyjadaczy ;).

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#22

#22 Post autor: lbromirs »

To ja tylko dodam do całości, że cały sprzęt Cisco którym handlujecie powinien w zgodzie z polityką licencjonowania oprogramowania mieć usunięte IOSy.

I teraz możecie się kłócić czy tak, czy nie. Prawda jest taka, że lepiej żeby miał.

Cisco nie czepia się kupujących, ale sprzedających i szczerze mówiąc dziwię się szumowi, który się teraz podniósł (aczkolwiek rozumiem, że ktoś poczuł się skrzywdzony, może i słusznie, może i nie).

Po co zwracać na siebie uwagę? Sugeruję EOT.

Awatar użytkownika
marcin_stawski
wannabe
wannabe
Posty: 77
Rejestracja: 20 mar 2005, 20:34

#23

#23 Post autor: marcin_stawski »

peper pisze:Osobiście zgadzam się, że sekcja Bazar jest dodatkiem a nie słupem ogłoszeniowym. Każdy z nas czasem ma coś do sprzedania i spoko, ale za masowe ogłoszenia może by trzeba było pobierać opłaty jak na Allegro? W końcu serwer sam się nie utrzyma.

W każdym bądź razie daliście mi motywację do popracowania nad uaktualnieniem regulaminów.
W takim razie poprawcie regulamin forum i sprawa będzie jasna. Póki co, żadnych ograniczeń tam nie widzę...

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#24

#24 Post autor: dorvin »

Sindar pisze:No wreszcie ktos powiedzial prawdę o tym forum , brawo ;).
Siedze tu kilka lat szukając rozwiazan i widze ze sa rowni i rowniejsi .
Pewnie gdybys mial "magiczny miecz swietlny" to by ci nie wyrzucili tej oferty..no ale nie masz i musisz sie liczyc z tym ze to co obowiazuje w regulaminie to Cie srednio dotyczy.

Moze i zlosliwe ale niestety ....;].
Żeby nie było, że tak się wszyscy biednego niewinnego człowieka czepiają: Link z forum . Polecam szczególnej uwadze wypowiedź "Na forum jest taniej ze względu na brak prowizji.". Ciekawe, co na to Urząd Skarbowy?

Może już czas, żeby w jakiejś świątecznej promocji sypnąć kilka banów?

acisco
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:24

#25

#25 Post autor: acisco »

Chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz do dyskusji... Nie sadze by ktos tutaj celowo byl wobec Ciebie zlosliwy lub dzialal na twoja szkode...
Może i tak, może i nie... nie wiem, bo powodem tej dyskusji jest fakt, że SOHO tu nie może być a teraz wyszło co innego
Czyli jeśli otworzę hurtownie ze sprzętem Cisco/Juniper/Huawei i będzie mi przychodziło 30-40 sztuk 'pudełek' dziennie to znaczy, że mam wrzucać tutaj 40 postów na dzień, że mam to i to, a to i to 5 zł taniej jak u partnera Cisco?

Dział sprzedam był przeznaczony, jak ktoś ma coś przy okazji na zbyciu, a nie dla ludzi którzy się tylko tym zajmują/mają sklepy - no chyba że się mylę, ale peper to chyba potwierdził

Jak dla mnie EOT - każdy ma swoje racje, a rządzi i tak admin

Pozdro

PS. Nie mam nic do ciebie osobistego - ale przeginasz nieco z tą sprzedażą. A co do wyliczeń to z czystej ciekawości sprawdzenia tezy Włochatego to zrobiłem

PS 2. Reklama własnej działaności sprzedawczo-zyskowej na dużych portalach kosztuje i to sporo przy dużym ruchu

PS 3. Znany z solidności transakcji na forum KriS - dziennie ma zakończonych na allegro kilka aukcji, a jakoś nie siecze codziennie nowymi postami "że coś ma nowego"
Nie mam tutaj ofert firmowych a jedynie prywatne.
Właśnie dlatego umieszczam takie "przy okazji" oferty sprzętów które mam lub bardzo szybko mogę mieć.
Natomiast jako broker sprzedaż mamy bezpośrednią z firmami polskimi a nie poprzez ccie.pl
Nie reklamuję działalności a jedynie kontakt prywatny do prywatnej sprzedaży - (dosłownie tylko parę ofert miałem, że wystawiam FV na sprzęt) na resztę nie wystawiałem bo prywatnie sprzedaję.
Czy to znaczy, że tylko Kris jest tutaj solidny?
chyba dyskusja rozgorzala tylko dlatego, ze brak jest jasnych zasad, a ludziska przesadzaja.

Moze tak troche zdrowego rozsadku :
- jak ktos spamuje forum duza ilosci ogloszen - wystawijac sprzet dzien po dniu - to niech sobie na tylku usiadzie pozbiera to w calosc i da jedno z 10 - 20 pozycjami. 1 post i koniec !
w ten sposob "nie przykrywa" innych fajniejszych ofert dotyczacych sprzedazy fajnych ksiazek (np patrz ostatnie ogloszenie K.... - bez reklamy) !!!

- jak ktos kiedys sprzedawal pudelko soho typu np 3com czy tam cokolwiek to niech nie krzyczy, ze tu SOHO nie handlujemy. jak ktos chce miec srw... na ktorym sobie podzieli vlany w labie to niech ma. nie ma protestow jak ktos sprzedaje archaiczny lab z samych 2500 - wiec nie czepiajmy sie ludzi. zauwazcie, ze np ksiazki nie musze byc juz tylko z ciscopress.

- jak sie juz wystawilo sporo sprzetu, to niech uaktualnienie listy odbywa sie przez funkcje edit.

przeciez wielu rzeczy nie ma co wpisywac w regulamin , bo i tak go ludzie nie przeczytaja przy zapisywaniu sie na forum.

i czasami nie warto zadawac pytan !
Zgadzam się, brak jasnych zasad, ale dlaczego np. żaden moderator nie napisał do mnie wiadomości z uwagami?
Jasne, ja moge przeciez pouporządkowywać wszystkie swoje posty, czemu nie?
Ale tak powinien zrobić każdy użytkownik głównie z działu "Sprzedam" zwłaszcza jak jest już nie aktualne i ja to zastosuję u siebie, nie ma problemu.
No wreszcie ktos powiedzial prawdę o tym forum , brawo .
Siedze tu kilka lat szukając rozwiazan i widze ze sa rowni i rowniejsi .
Pewnie gdybys mial "magiczny miecz swietlny" to by ci nie wyrzucili tej oferty..no ale nie masz i musisz sie liczyc z tym ze to co obowiazuje w regulaminie to Cie srednio dotyczy.

Moze i zlosliwe ale niestety ....;].

Pozdrawiam wyjadaczy .
Racja

To ja tylko dodam do całości, że cały sprzęt Cisco którym handlujecie powinien w zgodzie z polityką licencjonowania oprogramowania mieć usunięte IOSy.

I teraz możecie się kłócić czy tak, czy nie. Prawda jest taka, że lepiej żeby miał.

Cisco nie czepia się kupujących, ale sprzedających i szczerze mówiąc dziwię się szumowi, który się teraz podniósł (aczkolwiek rozumiem, że ktoś poczuł się skrzywdzony, może i słusznie, może i nie).

Po co zwracać na siebie uwagę? Sugeruję EOT.
Powiem krótko:
Jeżeli ktoś zakupił np. nowy router z IOS'em wgranym na nim (mam na myśli, że Cisco dostało swoje pieniądze za sprzęt i IOS) Tak? Tak
I jeżeli użytkownik ten już nie potrzebuje router'a i chce go sprzedać po niższej cenie niż zakupił to przecież nie sprzeda bezużytecznego pudła z elektroniką w środku.
To jak Cisco narzuca licencje to jest jedna sprawa itd. ale druga sprawa jest taka, że ktoś kupuje router od takiej osoby jako działający i ma prawo taki być bo zapłacił za niego.
To jest jak z zakupem samochodu z wgranym systemem do komputera samochodu, bez systemu jest bezużyteczny i w tej kwestii chyba nikt nie widzi problemu?
Ja się tylko zapytam Was czy naprawdę musicie się sami zastraszać?
Jesteśmi ludźmi to i tak w tym przypadku sprzedaż używanego sprzętu cisco jest jak sprzedaż każdej innej marki np. 3com,etc.
Zresztą to jest tylko polityka firmy i nie jest to regułą jak mamy żyć/handlować/etc.
W takim razie poprawcie regulamin forum i sprawa będzie jasna. Póki co, żadnych ograniczeń tam nie widzę...
Też czekam na aktualizację (nowe restrykcje i udogodnienia).

Pozdrawiam

acisco
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 24 sie 2010, 22:24

#26

#26 Post autor: acisco »

Żeby nie było, że tak się wszyscy biednego niewinnego człowieka czepiają: Link z forum . Polecam szczególnej uwadze wypowiedź "Na forum jest taniej ze względu na brak prowizji.". Ciekawe, co na to Urząd Skarbowy?

Może już czas, żeby w jakiejś świątecznej promocji sypnąć kilka banów?
Cena z allegro 799,00 zł
Cena na forum 790zł (mniej więcej kilkanaście złotych pobiera allegro na prowizje oraz za wystawienie)
Prowizje pobiera allegro a nie US chciałem tylko aby użytkownicy mogli kupić taniej,
ale jak widzę nikogo nie da się zadowolić. Bo zawsze musi znaleźć się jeden z drugim
co się do czegoś przyczepi z różnych powodów.
To ja proponuję zamknąć dział Bazar i dać tam adresy sklepów aby tylko nowe sprzęty kupować wraz z IOS'ami to wtedy każdy będzie zadowolony.

To jest klasyczny przykład "Uderz w stół a nożyce się odezwą.." nic dodać nic ująć

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#27

#27 Post autor: bigboss »

acisco pisze:
Po co zwracać na siebie uwagę? Sugeruję EOT.
Powiem krótko:
Jeżeli ktoś zakupił np. nowy router z IOS'em wgranym na nim (mam na myśli, że Cisco dostało swoje pieniądze za sprzęt i IOS) Tak? Tak
I jeżeli użytkownik ten już nie potrzebuje router'a i chce go sprzedać po niższej cenie niż zakupił to przecież nie sprzeda bezużytecznego pudła z elektroniką w środku.
To jak Cisco narzuca licencje to jest jedna sprawa itd. ale druga sprawa jest taka, że ktoś kupuje router od takiej osoby jako działający i ma prawo taki być bo zapłacił za niego.
Kolega nazywa się Steve Wozniak, Warren Buffet czy chociaż Leszek Czarnecki? Nie wiedziałem, że robią w branży używanych Linksysów, ale widać tak jest. Bo mnie na przykład nie byłoby stać na proces z Cisco w sprawie interpretacji ich zasad licencjonowania IOS. Ale chętnie pokibicuję.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#28

#28 Post autor: PatrykW »

Moja propozycja jest taka, aby zrobić na bazarze JEDEN temat pod tytułem
"Sprzedam używany sprzęt " whatever. I tam Andrzej post pod postem niech sobie daje oferty.
W ten sposób dział na forum nie będzie przypominać że tylko jeden użytkownik tam pisze.

A jak ktoś będzie chciał to wejdzie w jego temat, poczyta itd.

A bananów nie ma co rozdawać. Kolega źle nie chciał przecież, i nie ma takich zamiarów.

pozdrawiam
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

Awatar użytkownika
Sindar
wannabe
wannabe
Posty: 184
Rejestracja: 11 kwie 2006, 20:37
Lokalizacja: Wrocek

#29

#29 Post autor: Sindar »

dorvin pisze: Może już czas, żeby w jakiejś świątecznej promocji sypnąć kilka banów?
Coz za cudowne rozwiazanie wszystkich problemow.
Gratuluje pomyslu...
Przypominam ze nikt nie złamał regulaminu forum wiec jedyna osoba ktora powinna dostac bana to niestety jest Twoja osoba.
(za takie stwierdzenia).
Bo skoro jedni nie maja prawa do wolności słowa to dlaczego inni mieli by je miec.

EOT.

horac

#30

#30 Post autor: horac »

Sindar a kto powiedzial ze tu demokracja panuje ? jak wchodzisz miedzy wrony kracz jak one albo bajka o wezu ssss

Proste to dla mnie jest. Mamy forum na ktorym zasad nie ustala prawo polskie tylko prawo peppera, albo ci to pasuje albo nie, nie ma tu wolnosci slowa ( cale szczescie) i nigdy nie bylo ?

Niestety Pan acisco nie ma absolutnie zadnych podstaw do postawy roszczeniowej ktora prezentuje w tym watku

Dziekuje

p.s wyzej juz Lukasz napisal. close that shit

Zablokowany