remote online rack lab - przegląd

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

remote online rack lab - przegląd

#1

#1 Post autor: asp »

Z których labów pod egzamin ccie rs typu online remote rack korzystacie przygotowując się do egzaminu ? Jakie byście rekomendowali ? Ile sesji ćwiczyliście przed egzaminem ?

Chętnie zapoznam się z opiniami i sugestiami w tej kwestii.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

W kontekscie RS (2007), to przygotowywalem sie glownie na projektach, ktore w tamtym czasie prowadzilem + mialem kilka routerkow w labiku firmowym. A w kontekscie Twojego zapytania to dodatkowo korzystalem z INE, zrobilem 2 mock'i + ze dwie/trzy sesje full aka multitechnology lab. Dostep telnet, wszystko dzialalo bardzo sprawnie i w tamtym czasie bylo dosc atrakcyjne cenowo. Aha, w tamtym okresie sesje byly po 11.5h.

A juz calkiem dodatkowo, to korzystalem z INE tez dla swoich przygotowan do Security - 10 sesji remote rack, poziom zadowolenia rowniez wysoki.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

horac

#3

#3 Post autor: horac »

Najlepiej to chyba INE.com ma rozwiazane w powiazaniu z graded labs, ale co tu cwiczyc na tym do R&S ;] 90% labow zrobisz na GNS3 pomijajac L2 do ktorego wystarczy ci dostep do 4x 3560, robienie pelnych labow jest bez sensu, technologie corowe L3/L2 oprocz switchingu czyliii FR, MPLS, PPP, PPPoFR, MLPoFR to tez GNS3. Caly routing tak samo. A jezeli juz chcesz jakies laby robic to Dynamips vol II od INE. Wszelkie pierdoly typu port security, dhcp snoopingi etc to mozna osobno przecwiczyc bez klepania calych labow.

Ja mam dostep do 4x 3750 w pracy i to mi starczy. Reszta to dokumentacja, wlasne laby, laby INE poprzerabiane pod dynamipsa.

Co do tych pelnych labow, to nie do konca bez sensu, ale jak juz robic to, L2 switching sobie darowac, i poprostu przecwiczyc ficzery na switchach osobno.

a LAB to, PPP, FR, PPPoFR, MLPoFR, PPPoE z L2. L3 Rivp2, EIGRP, OSPF, BGP, na samym koncu MPLS VPN, ipv6, multicast, IP services (GLBP,HSRP, VRRP, NAT, DHCP, DNS etc), QoS (Bez L2), security L3 + mgmt.

Takze biorac pod uwage ile wersji i co mozna na GNS3 sobie przecwiczyc to to co nie mozna to jakies 10% calego materialu do CCIE R&S.

BTW same laby INE to nie wystarcza do egzaminu, dokumentacje 12.4T z tematami do R&S i dokumentacje do catalyst IOS 3560 warto przeczytac, sa tam rzeczy ktorych w labach od vendorow nie ma.

Osobiscie nie korzystamz zadnych rentali, a protokoly routingu czy L2 na pudlach to wiem jak sie zachowuje bo mam to na codzien w pracy.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#4

#4 Post autor: asp »

horac pisze:Osobiscie nie korzystamz zadnych rentali, a protokoly routingu czy L2 na pudlach to wiem jak sie zachowuje bo mam to na codzien w pracy.
Horac dzięki za wypowiedź.
A ile czasu tak ćwiczyłeś, i jak to sie ma do wyniku/próby podejścia do egzaminu ?

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#5

#5 Post autor: xal »

Pamiętaj też, że laby zdalne dostępne są w określonych godzinach. Jak wykupisz i nie skorzystasz, bo np trafiła Ci się awaria, spotkanie, itp. to przepada. Tak jak napisał horac, zdalne laby dobre są do przećwiczenia jakiejś konkretnej technologii, której nie możesz przećwiczyć w labie "domowym".

horac

#6

#6 Post autor: horac »

asp pisze:
horac pisze:Osobiscie nie korzystamz zadnych rentali, a protokoly routingu czy L2 na pudlach to wiem jak sie zachowuje bo mam to na codzien w pracy.
Horac dzięki za wypowiedź.
A ile czasu tak ćwiczyłeś, i jak to sie ma do wyniku/próby podejścia do egzaminu ?
Koncze juz powoli nauke, teraz tylko mam dylemat czy czekac do czerwca na wawe czy jechac wczesniej do Brukseli ale wybiore raczej wariant nr 2.

Ucze sie generalnie intensywnie od roku.

ODPOWIEDZ