Ksiazka SF

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Ksiazka SF

#1

#1 Post autor: balam »

Ostatnio wpadla mi w raczki ksiazka "Marcina Przybylka - Czas silnych istot" teraz czytam drugi tom i musze przyznac, ze dawno tak dobrze sie z SF nie bawilem. Ogolnie polecam jak ktos lubi gatunek.

Tak w ramach czegos poza przerzucania pakietami w lewo i prawo :wink:
Somewhere back in time.

Awatar użytkownika
gonte
CCIE
CCIE
Posty: 590
Rejestracja: 24 sty 2004, 10:19
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: gonte »

Dodana do listy :) A jak juz polecamy to ja z kolei polecam "Pan lodowego ogrodu" Jarosława Grzędowicza. :)

s2nt0
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:58
Lokalizacja: London

#3

#3 Post autor: s2nt0 »

Ja ostatnio pochłonąłem już chyba klasykę "Odyseje kosmiczną" Arthur C. Clarka -polecam, a teraz w najbliższym czasie zabieram się za "Odyseję Czasu" też Clarka;

Poczytałem opisy, recenzje pozycji które polecacie i chyba też się skuszę :)
why we doing this ? because LAB told us to..

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

A ja postanowiłem nadrobić zaległości z liceum i przeczytałem "Lalke" Prusa. I wiecie co - szmat czasu upłynął a kobiety są nadal takie same.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#5

#5 Post autor: weis »

No to w ramach klasyki polecam Issaca Assimova i zbior opowiadan "Ja robot".
Fire, aim, ready!

Awatar użytkownika
aid
wannabe
wannabe
Posty: 117
Rejestracja: 23 lip 2007, 11:53
Lokalizacja: Łódź

#6

#6 Post autor: aid »

weis pisze:No to w ramach klasyki polecam Issaca Assimova i zbior opowiadan "Ja robot".
Z Asimova to jeszcze Cykl Fundacja - powstał na początku lat pięćdziesiątych podobnie jak "Roboty".
Ostatnio miałem też przyjemność przeczytać "Świat jest pełen chętnych suk" Jacka Piekary. Tytuł może nie wszystkich zachęca, ale opowiadania przednie.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#7

#7 Post autor: weis »

aid pisze: Ostatnio miałem też przyjemność przeczytać "Świat jest pełen chętnych suk" Jacka Piekary. Tytuł może nie wszystkich zachęca, ale opowiadania przednie.
Tja Piekara czasem używa specyficznego języka. Ledwo przez to przebrnąłem przez "Przenajświętszą RP".
Fire, aim, ready!

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Kyniu »

weis pisze:Tja Piekara czasem używa specyficznego języka. Ledwo przez to przebrnąłem przez "Przenajświętszą RP".
Jak już mówimy o "specyficznym języku" a nawet specyficznym postrzeganiu świata to polecam Dukaja np. "Wroniec".

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#9

#9 Post autor: weis »

Dukaj ma jedną wadę. Większość jego książek nie zmieści się do plecaka z laptopem i TCP/IP Routing Vol II lub II ;)
Fire, aim, ready!

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#10

#10 Post autor: bigboss »

Kyniu pisze: Jak już mówimy o "specyficznym języku" a nawet specyficznym postrzeganiu świata to polecam Dukaja np. "Wroniec".
Ten "Wroniec", to jak rozumiem, na zachętę, bo jeśli ktoś naprawdę chce się zmierzyć ze światami i językiem Dukaja, to tylko "Perfekcyjna niedoskonałość".
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#11

#11 Post autor: Kyniu »

bigboss pisze:Ten "Wroniec", to jak rozumiem, na zachętę, bo jeśli ktoś naprawdę chce się zmierzyć ze światami i językiem Dukaja, to tylko "Perfekcyjna niedoskonałość".
No wiesz, co byśmy nie napisali to każdy tytuł jest na zachętę a potem każdy sam musi ocenić czy chce dalej odkrywać danego autora. Tak samo na zachętę mogę polecić "Limes inferior" Zajdla o którym słyszałem co prawda wcześniej ale sięgnąłem dopiero jak dali do jakiejś gazety jako audiobooka. I to było to.

Drow
member
member
Posty: 18
Rejestracja: 28 mar 2012, 09:46

Re: Ksiazka SF

#12

#12 Post autor: Drow »

balam pisze:Ostatnio wpadla mi w raczki ksiazka "Marcina Przybylka - Czas silnych istot" teraz czytam drugi tom i musze przyznac, ze dawno tak dobrze sie z SF nie bawilem. Ogolnie polecam jak ktos lubi gatunek.

Tak w ramach czegos poza przerzucania pakietami w lewo i prawo :wink:
Ja z kolei polecam cykl Hyperion/Endymion Dana Simmonsa, zdecydowanie do dzis dzien najlepsze SF jakie czytalem.

s2nt0
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:58
Lokalizacja: London

#13

#13 Post autor: s2nt0 »

Kyniu pisze:A ja postanowiłem nadrobić zaległości z liceum i przeczytałem "Lalke" Prusa. I wiecie co - szmat czasu upłynął a kobiety są nadal takie same.
a serial telewizyjny widziałeś ? (9 odcinków), mi się podobał;
Drow pisze:Ja z kolei polecam cykl Hyperion/Endymion Dana Simmonsa, zdecydowanie do dzis dzien najlepsze SF jakie czytalem.
a kupiłem tego Hyperiona, zobaczę :)
why we doing this ? because LAB told us to..

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#14

#14 Post autor: Kyniu »

s2nt0 pisze:a serial telewizyjny widziałeś ? (9 odcinków), mi się podobał;
I to obie wersje. Tę z 1978 z Małgorzatą Braunek jak i tę z 1968 z Beatą Tyszkiewicz. Niestety tak jedna jak i druga niespecjalnie mi się podoba.

ODPOWIEDZ