UPC - który z kolegów tam pracuje ????????

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
marcinpsk
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 14 mar 2008, 20:22

#91

#91 Post autor: marcinpsk »

bulczas pisze:czy jest sposób na bridge?
http://blog.vucica.net/2014/01/few-note ... c7200.html - to TC7200, moze z thomsonem tez cos sie da zrobic.
osobiscie mam tc7200 w sieci, gdzie nie blokuja przelaczenia do bridge mode ... wiec nie bylem dluzej zainteresowany tematem.

Awatar użytkownika
bulczas
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 04 maja 2011, 09:27
Lokalizacja: Warszawa

#92

#92 Post autor: bulczas »

weis pisze:
bulczas pisze:Witam,
czy jest sposób na bridge? Wczoraj jak dzwoniłem to sie dowiedziałem że już CISCO nie mają a jak ktoś zamówi bez WiFi to po prostu blokują na Thomsonach, a publiczne IP to można mieć... ale tylko po stronie WAN na ich urządzeniu ;)
Nieprawda, trzeba ich pomęczyć po prostu. Wczoraj u mojej rodzinki dzięki temu co pisałem wcześniej udało się dostać modem cisco ;)
Jestem po rozmowie z utrzymaniem klienta, Pani stwierdziła że ona mi nie wymieni, ale ma się kontaktować z technicznym i ma do mnie oddzwonić, zobaczymy...

Generalnie powiedziałem że nie chce ich routera bo:
chce ip publiczne po stronie LAN
nie chce ich WiFi bo mam swoje lepsze urządzenia

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#93

#93 Post autor: weis »

Podawanie jakiejkolwiek argumentacji jest tutaj pozbawione sensu. Trzeba podać producenta i model sprzętu i powiedzieć że albo dostanie się ten konkretny sprzęt albo do widzenia. Zajmuje to trochę czasu ale działa.
Fire, aim, ready!

restrykt
wannabe
wannabe
Posty: 79
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:46

#94

#94 Post autor: restrykt »

weis pisze:
bulczas pisze:Witam,
czy jest sposób na bridge? Wczoraj jak dzwoniłem to sie dowiedziałem że już CISCO nie mają a jak ktoś zamówi bez WiFi to po prostu blokują na Thomsonach, a publiczne IP to można mieć... ale tylko po stronie WAN na ich urządzeniu ;)
Nieprawda, trzeba ich pomęczyć po prostu. Wczoraj u mojej rodzinki dzięki temu co pisałem wcześniej udało się dostać modem cisco ;)
U mnie (IRE) był problem z notorycznym rozłączaniem się po Wifi. Rozmowa z technikiem, który nic nie znalazł i zaproponował albo upgrade to TV + WiFi w jednym boxie (90e aktywacja), albo nowy Thomson, bo nie mają już starych pudełek. Zdziwiłem się po powrocie do domu z pracy widząc owe niedostępne Cisco EPC3925, które w przypływie radości moja lepsza połówka nie czekając na mnie sama podłączyła do sieci :). Problem rozwiązany.

Awatar użytkownika
bulczas
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 04 maja 2011, 09:27
Lokalizacja: Warszawa

#95

#95 Post autor: bulczas »

miała oddzwonić i nie zadzwoniła... czuje się olany ;)

Awatar użytkownika
borsuk
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2010, 21:19

#96

#96 Post autor: borsuk »

Podbijam temat. Miałem dziś przeboje z UPC i chciałem trochę podpytać, zanim zmarnuję kolejne godziny.

Niedawno dostałem od nich nowe urządzenie, tj. EVW 3226 (Ubee). Jest to router z wbudowanym wifi, który jednak (teoretycznie) ma możliwość pracy w trybie bridge.
Skwapliwie z tej możliwości skorzystałem, jednak ku mojemu rozczarowaniu, moje 881 nie dostawało żadnego adresu.

Zadzwoniłem na infolinię i bardzo niemile się rozczarowałem. Pan mnie poinformował, że owszem, tryb pracy jako bridge jest i powinien działać, ale jak nie działa, to on mnie może przełączyć do działu, gdzie się zajmują bridge'ami (serio? to jest specjalny dział od tego?), ale za konsultację będę musiał zapłacić 10 PLN, jako że ta usługa "nie jest standardowa". I że jego zadaniem jest zapewnienie działania wyłącznie w trybie router.
Ponieważ zależało mi na czasie, po paru minutach dyskusji poddałem się i poprosiłem o przełączenie do innego działu.

Tam po kolejnych 20 minutach ustaliliśmy, że wrócimy na stare urządzenie, mimo, że poprzedni pan zapewniał, że to niemożliwe.

Teraz pytanie: czy ktoś z kolegów używa tego ustrojstwa Ubee EVW3226 i czy to ma szanse w ogóle działać w trybie bridge? Czy lepiej sobie darować i od razu walczyć o wymianę na inne urządzenie? (jakie teraz są opcje? cisco?)
"Passion is combination of utter joy and frustrational rage" -- Travis Rice

horac

#97

#97 Post autor: horac »

borsuk ja mam ubee i dziala w trybie bridge. Nie mialem z tym problemu. ASA bez problemu przyjmuje mi IP publiczne z DHCP operatora UPC

Moze masz cos zle skonfigurowane na 881, pokaz konfig interfejsu

masz pod interfejsem

Kod: Zaznacz cały

ip address dhcp client-id FastEthernetx

kanar
member
member
Posty: 39
Rejestracja: 10 lut 2014, 21:51

#98

#98 Post autor: kanar »

Horac, a jak wygląda u Ciebie zmiana adresu IP publicznego? Czy zmienia się dość często , czy masz ofertę dla osób biznesowych?

horac

#99

#99 Post autor: horac »

kanar pisze:Horac, a jak wygląda u Ciebie zmiana adresu IP publicznego? Czy zmienia się dość często , czy masz ofertę dla osób biznesowych?
Nie zmienia, a jak zmienia to raz na rok albo cos takiego. Korzystam ze zwyklego UPC, Ubee wymusilem pod warunkiem wziecia ich jakiegos super hiper dekodera z ktorgeo 90% funkcji nie korzystam + przedluzenie umowy. Nie mam biznesowej uslugi.

W kadzym badz razie bridge na ubee dziala

Gość

#100

#100 Post autor: Gość »

Ja uzyskałem zwykły modem cisco. Wykorzystałem koniec umowy, złożone wypowiedzenie i podczas rozmowy z działem utrzymania wynegocjowałem sobie modem i obniżkę ceny za abo.

Awatar użytkownika
borsuk
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2010, 21:19

#101

#101 Post autor: borsuk »

Próbowałem na różne sposoby, z client-id również. Nie działa nic, tak jakby od UPC nie przychodziły pakiety (liczniki na inpucie w zasadzie się nie inkrementują) Co ciekawe, laptop dostaje publiczny adres IP.

Jedyna różnica to taka, że laptop ma port 1 Gbps, a router 100 Mbps i wtedy diodka w Ubee świeci na pomarańczowo, a nie na zielono :P

Horac, port w Ubee ma znaczenie w trybie bridge? Na infolinii mi powiedzieli, że musi być ETH1, a u mnie jakoś nie chce działać w innym niż ETH2 (w przypadku kiedy wpinam laptopa)
"Passion is combination of utter joy and frustrational rage" -- Travis Rice

horac

#102

#102 Post autor: horac »

borsuk pisze:Próbowałem na różne sposoby, z client-id również. Nie działa nic, tak jakby od UPC nie przychodziły pakiety (liczniki na inpucie w zasadzie się nie inkrementują) Co ciekawe, laptop dostaje publiczny adres IP.

Jedyna różnica to taka, że laptop ma port 1 Gbps, a router 100 Mbps i wtedy diodka w Ubee świeci na pomarańczowo, a nie na zielono :P

Horac, port w Ubee ma znaczenie w trybie bridge? Na infolinii mi powiedzieli, że musi być ETH1, a u mnie jakoś nie chce działać w innym niż ETH2 (w przypadku kiedy wpinam laptopa)
Eth3 mam

Edit: zeby urzadzenie za modemem pobralo IP przez bridge mode trzeba zrestartowac modem z podlaczonym kablem, inaczej nie dziala ;]

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#103

#103 Post autor: bart »

Jak już napisałem w tym wątku. Jak nie uda się nic wywalczyć z działem utrzymania klienta to ja zrobiłem to tak, że nie zamawiałem Internetu przez stronę www, bo wtedy dostaje się Internet z WiFi czyli dostaje się router Ubee aktualnie, tylko zadzwoniłem (można też iść do oddziału) i zamówiłem Internet bez WiFi i dostałem modem Cisco. Tak opcja jest trochę droższa bo aktywacja kosztuje bodajże 25 albo i 50 zł jednak dostajemy modem i jak się postaramy to Cisco (ja dostałam EPC3212 o ile dobrze pamiętam). Umowę miałem na 12 m-c za 70zł/m-c za 60mbps. W między czasie przyszło, że podnoszą mi do 77zł ale dostaję 120mbps. Umowa się już skończyła ja dalej płacę 77 zł za 120mbps i chyba żadnej lojalki nie mam. Także działa to nie ruszam ;)

Awatar użytkownika
borsuk
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2010, 21:19

#104

#104 Post autor: borsuk »

Dobra, dzięki za aktualizację, będę musiał próbować jeszcze raz z tym Ubee. Na razie mam stary modem Webstar, ale od czasu kiedy w ogóle to rozgrzebałem to pojawiły się dziwne problemy w postaci strat rzędu kilku procent.

Aż mnie skręca jak pomyślę, jak miałbym tego typu problem zgłaszać na infolinii :/
"Passion is combination of utter joy and frustrational rage" -- Travis Rice

horac

#105

#105 Post autor: horac »

borsuk pisze:Dobra, dzięki za aktualizację, będę musiał próbować jeszcze raz z tym Ubee. Na razie mam stary modem Webstar, ale od czasu kiedy w ogóle to rozgrzebałem to pojawiły się dziwne problemy w postaci strat rzędu kilku procent.

Aż mnie skręca jak pomyślę, jak miałbym tego typu problem zgłaszać na infolinii :/


Zrob tak:

1) kabel wlozony w eth3 - zmien na routed mode -- sam sie zrestartuje
2) kabel caly czas wlozony eth3 - zmien na bridge mode - sam sie zresetuje
3) IP powinien zostac nadany na urzadzenie za modemem

ODPOWIEDZ