Info nt pracy w Atosie

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
em.pe
member
member
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2013, 13:20

Info nt pracy w Atosie

#1

#1 Post autor: em.pe »

Czołem obywatele,

Tak się składa że pracuje w Atosie... znacznie dłużej niż główny rekrutujący - wszyscy wiedzą o kim mowa.

Wiem również że nie wszyscy orientują się jak się ma strona finansowa we wspomnianej firmie, dlatego postanowiłem to przybliżyć, ale bardzo ogólnie.

Atos to korporacja, w której zarobki pracowników w największej mierze uzależnione są od 'leveli' na którym dana osoba się znajduję - level zwane GCM (nie będę rozwijał skrótu). GCM ustalany i proponowany jest przez HR w porozumieniu z managerem teamu po udanej rozmowie kwalifikacyjnej - jednak bardzo duże znaczenie ma opinia osoby rekrutującej, czyli tej z f2f. Na każdym z GCM-ów kwota również może się różnić gdyż na każdym są widełki :) a co jeszcze bardziej komplikuje sprawie w różnych sektorach firmy, różnie te widełki wyglądają :) Oczywiście po zatrudnieniu na konkretny GCM, jest możliwość przeskoczenia na wyższy, ale na to trzeba się wykazać pracą.

Dodatki za polecenie:

standardowy - 1,5k brutto
obecnie jest dodatkowy bonus - 3k + 1,5k za konkretne stanowisko o którym zdaje się pisał już Rufik

Tyle z mojej strony - ewentualne bardziej szczegółowe pytania proszę kierować na priv

byegood
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2010, 09:42

Re: Info nt pracy w Atosie

#2

#2 Post autor: byegood »

em.pe pisze: Dodatki za polecenie:

standardowy - 1,5k brutto
obecnie jest dodatkowy bonus - 3k + 1,5k za konkretne stanowisko o którym zdaje się pisał już Rufik
Teraz wiemy skąd takie ciśnienie ;)

Nic tylko czekać aż ten watek zniknie w tajemniczy sposób...

majki
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2011, 02:29

#3

#3 Post autor: majki »

No offence, ale Ameryki przed nami nie odkryłeś :) Tak samo jest w 90 % korporacji :)

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#4

#4 Post autor: eprom »

majki pisze:No offence, ale Ameryki przed nami nie odkryłeś :) Tak samo jest w 90 % korporacji :)
u mnie tez tak jest, tylko ze 1000eur ;-)
--

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

Re: Info nt pracy w Atosie

#5

#5 Post autor: drozdov »

byegood pisze: Teraz wiemy skąd takie ciśnienie ;)

Nic tylko czekać aż ten watek zniknie w tajemniczy sposób...
Nie widzę w tym nic złego. U mnie w firmie też jest dokładnie tak samo. Wszyscy są wygrani:
- rekrutowany dostaje pracę
- rekrutujący dostaje pieniądze
- firma dostaje dobrego pracownika (pod warunkiem że rekrutujący faktycznie zna rekrutowanego) za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Oczywiście w polskich warunkach odbierane jest to negatywnie. Mnie jeden z kolegów z naszego forum polecił mojemu obecnemu pracodawcy i jeszcze raz bardzo mu za to dziękuję.
Zdobywanie certów jest jak zbieranie pokemonów: Wszystkie są fajne ale każdy chce mieć Pikachu :)

byegood
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 05 lut 2010, 09:42

Re: Info nt pracy w Atosie

#6

#6 Post autor: byegood »

drozdov pisze: Nie widzę w tym nic złego. U mnie w firmie też jest dokładnie tak samo. Wszyscy są wygrani:
- rekrutowany dostaje pracę
- rekrutujący dostaje pieniądze
- firma dostaje dobrego pracownika (pod warunkiem że rekrutujący faktycznie zna rekrutowanego) za stosunkowo niewielkie pieniądze.
Zgadzam się w zupełności. Nie mam nic przeciwko polecaniu osób które dobrze znam, z którymi miałem okazję współpracować i co do których jestem pewny że poradzą sobie na danym stanowisku.

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#7

#7 Post autor: wookasch »

em.pe - do czego zmierzasz?
Przydatnych informacji o pracy nie widzę, wysokość bonusów za polecenie niespecjalnie chyba ma znaczenie dla zainteresowanych pracą.
Może napisz na forum o organizacji i kulturze pracy, o formie dostępności do szkoleń i innych konkretach :wink:

Dość zabawne jest (i zalatuje dziecinadą) pisanie w stylu "wszyscy wiedzą o kim mowa" :lol:

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#8

#8 Post autor: asp »

No offence but ... nie wiem jak dla innych ale dla mnie po prostu męczące to troche juz jest że co któryś topic dotyczy promowania pracy w firmie X lub zachęcania do wysłania cv. Kolejny topic o tym samym ? To juz było z kilkadziesiąt razy. Co najmniej. Albo i więcej. Może lepiej zrobic 1 topic dotyczycy pracy w firmie X a nie żeby co chwile wałkować to samo przy kazdej mozliwej okazji.

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#9

#9 Post autor: Zomal »

asp ma rację, na temat Atosa można zobaczyć w co trzecim temacie z działu kariera. Lepsze byłoby podanie widełek dla 1 i 2 linii.

A co do egzaminów... opłacają zdane, w sumie w firmach gdzie jest parcie opłacanie egzaminów nie jest niczym spektakularnym - jest elementem rozwoju osobistego pracownika.

em.pe
member
member
Posty: 15
Rejestracja: 29 mar 2013, 13:20

#10

#10 Post autor: em.pe »

podałem informacje na temat bonusów gdyż podobno krążyło wiele legend w tej sprawie co mnie bardzo bawiło.
co do samej pracy firma charakteryzuje się 2 super cechami - zajebista atmosfera w pracy (co prawda znajdą się teamy które temu przeczą) oraz mimo wszystko niezła inwestycja w ludzi, organizowane są szkolenia i kursy a egzaminy opłacane są tylko zdane.
zdaje sobie również sprawę że wielu osobom Atos już dawno "przejadł się" ale głównym powodem tak wielkie i niemal ciągłej rekrutacji są granty unijne które muszą być zrealizowane w odpowiednim czasie ;]

Awatar użytkownika
vamos
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 lip 2013, 11:27
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#11

#11 Post autor: vamos »

No właśnie - granty. Pojawia się pytanie w jakim stopniu firma zatrudnia pracownika gdyż naprawdę go potrzebuje, a w jakim stopniu jest tylko zapchajdziurą... Just sayin'

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#12

#12 Post autor: PatrykW »

Każda firma buduje budżety, jeżeli jest potrzeba siły roboczej to jest nabór.
Żadna firmą od tak nie wyda żadnej kasy, bo ktoś ma widzimi się.

Także stanowiska na stronie firmy na A są realine, i osoba na nim zatrudniona nie jest popychadłem, tylko 1000 % pełnoprawnym do swych praw pracownikiem, kolegą, koleżanką :)
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#13

#13 Post autor: asp »

Rufik nie obraś się ale mówiąc wprost wygląda na to że masz wieloletni biznes plan objemujący wykorzystanie w sposób zmasowany i hurtowy medium ccie.pl ze względu na jego potencjał informacyjny oraz darmową powierzchnię reklamową w celu osiągania prywatnych korzyści finansowych z tytułu polecenia i ewentualnego otrzymania wynagrodzenia za tą usługę od firmy A. "Działalność biznesową" (informowanie o kolejnych ofertach pracy, zachęcanie do wysłania cv oraz nagabywanie) prowadzisz w różnych topicach nie tylko dotyczących bezpośrednio pracy w A.
Uprzejmie chciałam zauważyć, że może dobrze byłoby ewentualnie kontynuować tą działalność biznesową w jednym topicu mając na uwadze pojawiające się od czasu do czasu nieśmiałe uwagi lub bardziej śmiałe docinki od zmęczonych forumowiczów.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#14

#14 Post autor: garfield »

nie wcinam się w takie dyskusje zwłaszcza ze sam w Verifone na poleceniach zarabiam :)
ale w tym przypadku - Rufik - wyhamuj
To jest po prostu nudne już
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

mhuba
wannabe
wannabe
Posty: 846
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań, Szczecin

#15

#15 Post autor: mhuba »

Nudne to jest mało powiedziane.

A jak kolego Rufik jesteś taki cwany i pomocny to zaoferuj potencjalnym kandydatom ten twój bonus jako dodatek do pakietu relokacyjnego.
Taka przeprowadzka z wynajęciem jakiegoś większego samochodu, mieszkania, kaucjami, zamykaniem tematów w poprzednim mieście to są sporę koszty.
Atos pewnie coś tam oferuje + ten twój bonus i może taki delikwent wyjdzie na zero.
I nie mów że tak się nie da, bo dobrze wiem że się da ;)

Pozdrawiam
mHuba

Zablokowany