Centrum egzaminacyjne

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Centrum egzaminacyjne

#1

#1 Post autor: natash »

Miał ktoś styczność z otwieraniem takiego centrum, czy jest to rentowne, na czym się zarabia w takim centrum. itd. itp. W moim mieście niema i zacząłem się zastanawiać czy nie miałoby to sensu ;).

Chyba są dwie możliwości Person Vue i Prometric, czy jeszcze inaczej?

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2

#2 Post autor: dorvin »

Rozmawiałem kiedyś z ludźmi prowadzącymi takie centrum. Mówili, że generalnie do tego interesu się dopłaca. Firmy tworzą stanowiska testowe jako uzupełnienie swojej oferty szkoleń i wtedy to się jakoś spina, ale same egzaminy nie bardzo. Z drugiej strony jak popatrzeć na stronę VUE, to obłożenie egzaminami mają bardzo słabe i może z tego wynika ich opinia. Ja bym jednak generalnie się w to nie pchał.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#3

#3 Post autor: Kyniu »

Koszty spore bo lokal, wyposażenie, obsługa, etc. A od jednego egzaminowanego opłata od VUE to 8-10 USD. Policz sam.

natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

#4

#4 Post autor: natash »

Dzięki, no właśnie byłem ciekaw jaki jest gratis, widać że mały.

mrt
member
member
Posty: 24
Rejestracja: 02 kwie 2013, 19:37

#5

#5 Post autor: mrt »

dorvin pisze:Rozmawiałem kiedyś z ludźmi prowadzącymi takie centrum. Mówili, że generalnie do tego interesu się dopłaca. Firmy tworzą stanowiska testowe jako uzupełnienie swojej oferty szkoleń i wtedy to się jakoś spina, ale same egzaminy nie bardzo. Z drugiej strony jak popatrzeć na stronę VUE, to obłożenie egzaminami mają bardzo słabe i może z tego wynika ich opinia. Ja bym jednak generalnie się w to nie pchał.
Ja wiem czy takie słabe ? We Wrocławiu jak chcesz w Altkomie zdawać to na 3 miesiace naprzód zajete bywa. W IKS jest lepiej ale trzeba się pchać na peryferie.

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

#6 Post autor: dorvin »

mrt pisze:
dorvin pisze:Rozmawiałem kiedyś z ludźmi prowadzącymi takie centrum. Mówili, że generalnie do tego interesu się dopłaca. Firmy tworzą stanowiska testowe jako uzupełnienie swojej oferty szkoleń i wtedy to się jakoś spina, ale same egzaminy nie bardzo. Z drugiej strony jak popatrzeć na stronę VUE, to obłożenie egzaminami mają bardzo słabe i może z tego wynika ich opinia. Ja bym jednak generalnie się w to nie pchał.
Ja wiem czy takie słabe ? We Wrocławiu jak chcesz w Altkomie zdawać to na 3 miesiace naprzód zajete bywa. W IKS jest lepiej ale trzeba się pchać na peryferie.
Pisałem o ludziach, z którymi ja rozmawiałem. Akurat są z Opola i wolne miejsca są praktycznie od ręki. A co do Altkomu to nie mają miejsc, bo większość trzymają dla ludzi, którzy są u nich na szkoleniach. Nie wyciągałbym od razu wniosków, że zawsze wszystkie stanowiska są zajęte. :)

ODPOWIEDZ