Krem do twarzy z IPv6

Swobodne rozmowy na nie-sieciowe tematy
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Krem do twarzy z IPv6

#1

#1 Post autor: gangrena »

Jak powszechnie wiadomo IPv6 wdrażane jest w firmach powoli i opieszale. Nie ma się czemu dziwić skoro IPv6 nie ma zasadniczych zalet nad IPv4 pod kątem aplikacji. Jednocześnie IPv6 jest konieczne dla rozwoju sieci Internet. Być może IPv6 powinno być promowane w społeczeństwie a priori tak, jak to się dzieje z LTE. Akronim wszedł do reklam i już. Jak trzeba mieć LTE, bo trzeba, to może tak samo dałoby się zrobić z innymi akronimami w tym z IPv6? Ba, można by nawet stworzyć nowy fake produkt, który miałby szereg zalet właśnie dzięki IPv6. Zgodnie z zapowiedzią "4 fun" zrobiłem reklamę kremu do twarzy z IPv6 na Google AdWords. Wyglądała ona tak:

Obrazek

W ciągu jednej nocy reklama była pokazana przez Google 5800 razy, co przekonwertowało się na 22 kliknięcia w nią i przejście na stronę www. Niewiele, ale i tak zastanawiałem się, czy ktokolwiek w ogóle kliknie przy takich akronimach oraz konkurencyjnych reklamach gigantów przemysłu kosmetycznego. Pozycjonowanie reklamy zrobiłem dla 50 zwrotów, z czego najczęśniej pojawiała po wpisaniu "beautiful skin" oraz "face skin care" po około 680 razy. Ani razu dla keywords ze słowem "ipv6". Zapotrzebowanie na piękną skórę/cerę jak widać spore. Może jest to business case dla technologii IoE z IPv6? ;)

Awatar użytkownika
Dzastiz
CCIE
CCIE
Posty: 74
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: Dzastiz »

Mogę Ci pomóc w reklamie i zostać twarzą Twojego kremu :mrgreen: Poopowiadam o nim trochę na konferencjach typu 'women in IT' :D A przy okazji wspomnę o IoE, IPv6, z security na deser :wink:
Knowledge is power.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

#3 Post autor: miboo »

Mistrz :)
Teraz chyba czas na Twój drugi plan. Stoisko przed Galerią Mokotów i próbkowanie kremu :)

ODPOWIEDZ